Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Félek a 10-i iskolanyitástól,...

Félek a 10-i iskolanyitástól, hogy ne vegyem figyelembe a többieket?

Figyelt kérdés

Az osztályban ráadásul még olyan feladatom is van, hogy felírjam ki melyik napokon mit ebédel, illetve ha nem kér aznap ebédet, ki kell húznom a listáról.

Szeretem csinálni, mert bár nem tűnik nagy dolognak, de úgy érzem kaptam egy feladatot, ami végülis boldoggá tesz, hogy nem csak egy "átlagos tanuló" vagyok, hanem van munkám is az osztályon belül.


De a többiek mindig arra várnak, mikor rontok el valamit és akkor azzal szekálnak egy héten keresztül.

Ha valakinek először rosszat írok be pl. A menü helyett B-t, de hibajavítóval korrigálom és átjavítom, akkor miközben húzom a fehér csíkot, valaki mindig odajön a padomhoz és beszól, hogy béna vagyok és ha rossz ebédet kap, akkor beleönti a táskámba.

Pedig eddig sose szúrtam el ilyenbe semmit.


Egyszer valakinek rossz kajajegyeket adtak (amit az igazgatóiban rontottak el véletlenül, mert két ember nevét felcserélték, ezért a két ember kezébe rossz jegyek kerültek).

Akkor is egyből nekem támadtak és kiabáltak velem, hogy hülyegyerek, meg jóképességű, és egyéb ilyen jelzőkkel illettek, illetve mondták, hogy most bemennek az igazgatóiba és megmondják, hogy vegyék el tőlem ezt a posztot, mert képtelen vagyok megkülönböztetni az A és B betűt.

Tényleg bementek az igazgatóiba, és ott mondta a titkárnő, hogy ők keverték véletlenül ketté a jegyeket, X cseréljen Y-nal.

De ezután nem jöttek oda hozzám bocsánatot kérni, hogy nem jogosan kiabáltak és fenyegettek meg, hanem még a tanáriból kimenve kaptam egy szúrós pillantást is tőlük, egy olyan "mit nézel te hülye?!" nézést.


Illetve ha valaki hiányzik óráról, akkor el szoktam küldeni a leckét és az órai anyagot neki (nem magamtól, mert gonosz velem, miért tegyek neki szívességet?).

De a tanárok kérnek meg mindig engem, mert én szépen és helyesen írok.

Mikor elküldöm neki, akkor dolgozatkor mindig arra hivatkozik, hogy én nem küldtem neki semmit, mert én biztos utálom őt és azt akarom, hogy megbukjon.

Már rutinos vagyok, és megmutatom a tanárnak az e-mailt, hogy ott van az elküldött levelek között, a gyereknek címezve, akkor jön a következő fordulat, amikor azt állítja, hogy én az órai anyagból csak két sort írtam le, ő így nem tudott készülni.

Ez is hazugság. Mindent szó szerint leírok, ami elhangzik az órán, vagy levetít a tanár.


Mielőtt azt írnátok, hogy kicsik vagyunk még, majd megkomolyodunk, jelezni szeretném, hogy 16-17 évesek vagyunk, már majdnem felnőtt emberek.. Szerinem ez nem normális, ahogy a többiek viselkednek velem.

Persze nem mindenki az osztályból, van két barátnőm akivel jóban vagyunk, de ők is omegák a klubban, a közösségből kirekesztettek. Velük nagyon jól elvagyok, de ők nem tudnak engem megvédeni, mikor nem tudok kiállni magamért, ők sem mernek felszólalni, mert még nagyobb oltást kapnak, mint én.


Ja, és a tanárokat nem igazán érdeklik ezek a dolgok. Fiatalság, bolondság, ilyen minden suliban van, oldajátok meg magatok között.

Ennyi a válasz.


2021. máj. 4. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Hanyadikos vagy??
2021. máj. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Állj ki magadért.
2021. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
11.
2021. máj. 4. 12:59
 4/10 A kérdező kommentje:

2.: hogyan?

Nincs jó dumám, visszahúzódó ember vagyok. Nem tudok vitatkozni és visszakiabálni sem.

2021. máj. 4. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

#4 hát akkor ne állj ki magadért. Hagyd hogy piszkáljanak és bullyingoljanak egész életeden keresztül, ne hidd azt hogy ez a munkahelyeden másképp lesz.

Éld le így az életed, nehogy egyszer megpróbálj kiállni magadért mert szörnyű véget érhet - lehet hogy valamikor abbahagyják a csesztetésedet... Ezt ugyebár nem akarnád. Válallj el ehhez hasonló baromság feladatokat hogy elpazarold az értékes életedet, és sose állj ki magadért, mindig hagyd, sőt, kérd hogy tapossanak rád.

2021. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5.:


Egy szóval sem írtam azt, hogy nem akarok kiállni magamért, hanem azt írtam, hogy ha ilyen tulajdonságokkal rendelkezem, akkor hogyan tudnám megcsinálni.


Nem ugyanaz a kettő.

2021. máj. 4. 13:15
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező, akkor teljesen világos, miért csinálják veled ezt a többiek. Ők f*szfejek, ez nem kérdés. Az ilyen f*szfejek, mint ezek, megkeresik, kibe köthetnek bele. Te visszahúzódó vagy, nem vitatkozol és nem kiabálsz vissza, tehát ideális vagy célpontnak.


A gond az, hogy a suli után jön a munkahely, és sajnos ott is jó eséllyel lesznek ilyen f*szfej emberek. Akiket a főnök nem rak ki, mert az xy fiacskája, és hát ez érthető okokból segíti a cég ügyeinek haladását... Sajnos sok helyen vannak ilyenek. Lehet mázlid, és találhatsz olyan helyet, ahol nem. De sokkal jobb lenne, ha erőt vennél magadon, és ha szükséges, akkor bizony kiállnál magadért, vitatkoznál és visszakiabálnál. Mivel már csak bő egy év van a suliból, ez ideális terep a gyakorlásra, mivel nincsenek hosszútávú következmények.


Az nagyon jó, ha nem indulsz föl a szekálásra. Plusz erősítsd meg az önbizalmadat, teljesen jól csinálod ezt a feladatot, az meg, hogy néha javítóznod kell a betűt, egyáltalán nem baj. Gyakorold otthon a tükör előtt, hogy azt mondod unott arccal: "Menjetek a rákba! Unalmasak vagytok, nem vagyok rátok kíváncsi." vagy: "Ha még egyszer idejöttök, kihúzlak a lapról és nem kaptok ebédet." vagy: "Szálljatok már le rólam, idióták." Meg pár hasonlót. Ne próbálj vicceskedni, az látsszon rajtad, hogy tényleg unod őket, és nem érdekel, amit csinálnak.


Ha nagyon rámenősek, akkor elkezdik majd a cuccaidat tönkretenni. Mondjuk összegyűrik, összefirkálják a listát, amit írsz. Ez a te malmodra hajtja a vizet, mert ezzel túllépnek egy határon. Csak szépen vidd be a tanáriba a listát, és mondd meg, hogy kik firkálták/tépték/gyűrték össze. Semmi felindultság, maradj teljesen nyugodt. A tanárok általában nagyon elítélik az effajta tettleges reakciókat, tehát lesz megfelelő retorzió, és te meg be fogsz náluk vágódni, ha visszaszólás, visszaütés és felindultság nélkül kezeled a helyzetet.

2021. máj. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk évek óta e-menza van, mindenki magának intézi, kártyával eszik.


Mit csinálnék? Nem csinálnám tovább. Vagy csinálja valaki más, vagy intézze mindenki magának. Hiába érzed, hogy ettől valaki vagy az osztályban, láthatóan a többiek szemében nem így van. Akkor meg felesleges stressz, hagyd a francba.

2021. máj. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hagyd rájuk. Azért csesztetnek csak mert "könnyű" célpontnak tekintenek mert visszahúzodóbb típus vagy. Reagálni sem érdemes rájuk mert csak mégjobban elhiszik magukat és annál inkább is csesztetnek majd. Nagyrészt csak rád vetítik a saját hülyeségeiket, problémáikat, semmi köze hozzád amikor csesztetnek. Ha ezt felfogod, hidd el ha belédkötnek akkor nem fogod magad rosszul érezni. Én inkább sajnálom ezeket az embereket, mert valószínűleg csak elnyomnak magukban rengeteg dolgot és "titokban" így dolgozzák le a sok dolgot amik velük történtek - projektálással/rádvetítéssel. Mindenki követ el kisebb-nagyobb hibákat, valszeg az emberek akik csesztetnek téged, képtelenek szembenézni a saját hibáikkal.:D Ignoráld őket, végezd a saját dolgod. Kitartást. :)
2021. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
97%
Hát ezt a kajajegyes dolgot ne csináld tovább. Ez valamelyik iskolai dolgozó feladata, amiért fizetést kap. A leckét se küldd el. Mondd meg a tanárnak, hogy írja be a házit a krétába. Te nem vagy senkinek a személyi ingyen titkárnője. Akia táskába önti a kajáját, annak öntsd a fejére vagy a padjára. Megmondjam mit tudnak mindezért tenni veled? Semmit. De ha most nem állsz ki magadért, letaposnak.
2021. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!