Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan adhatnám a tanárom...

Hogyan adhatnám a tanárom tudtára, hogy zseniális tanárnak tartom?

Figyelt kérdés

Egy olyan tárgyat tanít, amit korábban mindennél jobban utáltam, de amióta ő tanítja megszerettem. A jegyeim is sokat javultak, és nem gondolom, hogy a távoktatás lenne az oka, mert nem puskáztam, és jelenléti oktatásnál is többször előfordult, hogy én írtam a legjobbat, úgy hogy korábban a legrosszabbak között voltam.

Szóval a lényeg az, hogy hálás vagyok neki, az ő tanítása nagyon sokat segített és ezt valahogy ki akarom fejezni, de nem akarom, hogy esetleg furán jöjjön ki.


Általában nem tudom mit mondjak, mindent túlgondolok (ezen a kérdésen is már több napja agyalok, legalább hatodjára kezdtem neki...), és érzékem van ahhoz, hogyha mégis megszólalok, akkor valami furát mondjak, ami után hónapokig kellemetlenül érzem magam. Ezért kérek tanácsot, mit mondhatnék? Vagy nem kéne semmit mondanom?


2021. máj. 16. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Írj egy levelet és ted az asztalára egy csokival óra elött. Vagy a fiókjába.

Ha akarod írd rá a neved, de ha nem az se baj szerintem. Amúgy jól esne neki ha csak megmondod neki úgy ahogy itt leírtad. :3

Mindenesetre óra után közöld vele akkor ugye szabadabb a pálya.

2021. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt pedagógusnap. Viszel neki valamit, hogy köszönöm, tanár úr/tanárnő, hogy megszerettette velem a fizikát/kémiát/akármit.
2021. máj. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

Óra előtt felesleges levelet és csokit tenni az asztalára... Csak leégeted magad vele.

Ha minden áron ki akarod neki fejezni a háládat, akkor tanév zárás után menj oda hozzá és egy virág/csoki/ital kíséretében mond el neki, amit itt leírtál.

(A "zseniális" tanár részt hagyd ki, csak köszönd meg neki, hogy megszerettette veled ezt a tantárgyat és segített neked a fejlődésben.)

2021. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Én általában levélben, emailben szoktam ilyen üzenetet kapni diákoktól, személyesen szerintem furább lenne. Ajándék nem kell, az végképp kínos lenne.
2021. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem év végén mond meg neki
2021. máj. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is év végén köszönd meg, egy-két kedves szó biztos jól esik neki. Vagy egy csokor virág/egy üveg bor (ha férfi), mellé egy kis kártya, hogy köszönöd az éves munkáját, megszeretted és szívesen tanulod a tantárgyát.
2021. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd őt békén, mert megvan a magánélete, tartsd tiszteletben!
2021. máj. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem év végén írj neki egy emailt amiben megköszönöd, hogy megszerettette veled a tárgyat vagy esetleg év végén személyesen,de ajándékot szerintem ne adj, az már túlzás.
2021. máj. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#4 és neked meg szokta melengetni a szíved az ilyesmi?😊
2021. máj. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!