Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Súlyos hovatartozási sértegeté...

Súlyos hovatartozási sértegetés miatt mi lehet következménye egy diáknak?

Figyelt kérdés
Szólat anyukámnak, hogy az osztályban egy gyerek sérteget azzal, hogy külföldről jöttem. Szerbiából. Sérteget azzal, hogy én nem vagyok magyar szerb(sértő szavak) gyerek ne hív. Az anyukám szólni fog első sorban az osztályfőnökömnek. Milyen következményei lehetnek arra a diákra nézve aki sérteget engem? Esetleg kicsapás vagy igazgatói?

#iskola #hovatartozás #sétegetés
2021. máj. 17. 10:28
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Miért gondolsz azonnal kicsapásra...??? Ez azért nem főbenjáró bűn egy kiskorú esetében...


Lehet, hogy behívják elbeszélgetésre. Ennyi .


Van egy gyanúm, hogy más is van itt a háttérben, ami miatt ennyire bosszúszomjas vagy....

2021. máj. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szimplán nagyon sért engem, hogy ilyen szavakkal illet. Nincs semmi bajom a gyerekkel, ezen kívül. Nem vagyok bosszúszomjas. Csak a báttyám aki jogot taunul. Azt mondta ilyenért pert is simán birunk indítani és a rendőrség igen csak nagy bűntetést írhat ki, mivel nem egy 7 éves gyerekről van szó, hanem egy fiatal felnőttről.
2021. máj. 17. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor írja meg a vádiratot a "báttyád".

Ha van házi jogi szakértőd, mit szeretnél itt a GYK-n?

Ha iskolába jártok, akkor NEM fiatal felnőtt, hanem kiskorú gyermek.


De csak álmodozz...

2021. máj. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem álmodozok. Most beszéltünk az osztálfőnökkel, tőle is megkérdeztem mi lehet a következménye ennek. Ő is mondta hogy rendőrségi ügy is lehet. Szóval te vagy eltévedve.
2021. máj. 17. 13:26
 5/8 A kérdező kommentje:
És ha 18 évét betöltötte a diák nem kiskorú.
2021. máj. 17. 13:27
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor mi a kérdés?

Mindent elintéztél, mindent jobban tudsz.


Tessék, jelentsd fel.

2021. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért nem intézed el ezt te a fiúval? Nem kell mást tenned, mint megmutatsz neki egy nagy-Magyarország térképet, és elmondod, ugye hallottál Trianonról, 1920 június 4-én elvettek Mo-ból egy csomó részt, többek között Kárpátalját is, és akik eddig Magyarországon éltek, azok egyik napról a másikra egy idegen országban találták magukat. Éppen ezért, ők változatlanul magyarok maradtak, és őrzik is a magyarságukat, hála istennek. Csak megérti. Ha meg nem, az nagyon szomorú, de nem lehet mit tenni. Nem kell ide semmiféle bíróság. [link]
2021. máj. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt hinné az ember, hogy a rendszerváltás óta (1990) eltelt már annyi idő, hogy ezt tudják az itteni magyarok is. Igaz, a szocializmusban erről nem lehetett beszélni, de most már (feltéve, ha nem valami liberális a tanár), erről tanulnak a gyerekek történelemórán. Aztán a tanártól függ, hogy mennyire hangsúlyozza a történteket.
2021. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!