Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyik osztalyzatra hogyan...

Melyik osztalyzatra hogyan reagálnak a szüleitek otthon?

Figyelt kérdés

Amikor én jártam suliba, a négyesért kiabáltak velem, a hármassal alig mertem hazamenni, ez mindig meglátszott az iskolában is. Még amikor volt a piros-fekete korong az iskolában és kaptam egy feketét, azért is mindig megszídtak.


Az osztalytársaim viszont sosem mutattak félelmet, nem keseredtek el, ha nem ötöst kaptak.


Érdekelne, hogy kinek hogyan regálnak a szülei, ha azt mondja, hogy négyest kapott vagy hármast vagy kettest vagy egyest. Az ötösre mondanak valamit?


Mindig is kiváncsi voltam erre.


2021. máj. 18. 18:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Csillagos ötös volt a default. Minden, ami az alatt volt, olyan reakciót váltott ki, hogy "lehetett volna jobb is". Büntetés vagy szidás nem járt érte, csak éreztették, hogy a maximumot kéne teljesíteni.
2021. máj. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Négyesekre: "ha kicsit jobban tanulnál lehetnél kitűnő is!" és ez tanárok előtt is előadva, kösz, apa.
2021. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ melyik tárgyból. Amúgy lazán kezelték.


Az év végi jegyek:


Mivel 5ösöm volt a legtöbb, ezért nagyon nem kaptam érte semmit, mondjuk nem is vártam.


A 4es teljesen okés volt,


A 3asnál azért volt hogy szóltak hogy szedjem össze magam. (Általában magyar meg tesi, szóval annyira nem gáz)


2est meg egyszer kaptam nyelvből, akkor beirattak magàntanárhoz, de kb. ennyi.

2021. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Régen nálam a 3-as már nem volt elfogadott aztán középiskolában engedtek a szigorbol
2021. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig azt mondták, hogy ne bukjak meg és magamnak tanulok. 4-5ös voltam mindig. Amikor becsúszott egy két egyes annyit mondtak, hogy belefér.

Most egyetemen néha mondom nekik hogy állok aztán még ők nyugtatnak, hogy örüljek a 4-nek, mert nem buktam😂 Szóval nekem ilyen téren lazák voltak:)

2021. máj. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon semmilyen reakcióra nem emlékszem.


Általános iskolában csak-csak volt valami motiválás, hogy tanuljak, de gimnázium után anyukám (egyedül nevelt) azt mondta, hogy az én dolgom, hogy tanulok-e és hogy hogyan teljesítek.


Jelenleg az egyetemen is ha azt mondom, hogy 2-est kaptam semleges a reakciója, sőt van hogy örül ha úgy vezetem fel, hogy én is örülök neki mert rettentetesen nehéz tantárgy, amit sokan elbuknak.


Az 5ösöket is pozitívan kezeli, de mivel nem érti pontosan milyen tantárgyra hogy kaptam, így egy "Ügyes vagy" szöveggel elintézi.

2021. máj. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban anyám mindig ordibalt a sok egyesért, középsulira már megszokta.

Igazából kolégiumban már annyira nem engedtem, hogy beszóljon meg sem mutattam az ellenőrzőm mikor hétvégente hazamentem. Inkább a nevelőtől paraztam mert jött a szilencium ami azt jelentette reggel 7-től este 7-ig egy helyben ültem. (mert minden tantárgyam ugyanabban a teremben volt az én középsulimban)

Ennek már 10 éve... Ma már el se tudnám hazudni, mert hiába dugom el az ellenörzőt ott az online napló.

2021. máj. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem azt várták el, hogy hozzam ki a maximumot magamból, ha ez nem érte volna el az ötöst, akkor nem bánták volna. De én szégyelltem volna magamtól azt, ha nem lettem volna kitűnő. Nálunk ez fontosabb volt nekem, mint a szüleimnek.
2021. máj. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolába konkrétan letojták milyen jegyeket hozok.

Most, hogy főiskolára jártam (apunak van egy sima szakmája, anyunak csak érettségije), azóta mindig azt hallgatom tőlük, hogy kitűnőnek és a legjobbnak kell lennem az összes ember közül (kábé lehetetlen, ember :D).

Ha bejön egy négyes, akkor "figyelj oda!! Nehogy beelőzzenek és ronts az átlagodon!"

De ha megindoklom hogy egy gyökér a prof, meg hogy hogy beszél az órán, teljesen mást ad le, mint amiből számon kér, akkor kicsit enyhülnek, hogy "hát jó. Ez tényleg nehéz. De javítsd ki mielőbb!"

2021. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egy erős gimiben szinte kitűnő vagyok, egy négyesem van, de a szüleimnek ez sosem volt elvárás. Ha egyszer-egyszer becsúszik egy hármas vagy kettes, egyetlen rossz szavuk sincs, sosem büntettek. Szerintem nem oké az, ha egy jegy miatt félve kell hazamenned.
2021. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!