Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolátokban milyen az...

Az iskolátokban milyen az énekkar? Menő énekkarosnak lenni?

Figyelt kérdés
Volt egy énekkaros kérdés és ettől elkezdtem nosztalgiázni és gondoltam felteszem ezt a kérdést.
2021. jún. 8. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem sosem volt az de aki akarja csinálja olvasni sem menő iskolában én pl azt tettem én nem bántam meg
2021. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Nálunk semleges volt, kevés diáknak volt egyáltalán elfogadható hangja, ők is csak szívességből csinálták, a többiek számára meg semleges volt az, aki énekkaros.
2021. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk zenekar van.


[link]


Semleges.

2021. jún. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is semleges volt, és akik énekkarosok voltak, ők is ilyen szívesség/kötelezettség keverékből voltak azok. Gimis fiú osztálytársaim utálták, hangot is adtak ennek, a többiek még inkább piszkálták szegényeket. De túlzottan jó hangjuk volt ahhoz, hogy a tanárnő elengedje őket :D (és azóta kiderült, hogy a fiúk amúgy élvezték titokban a szereplést)
2021. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
100%
Nálunk tök jó volt, általánosban és gimiben is. Nem ilyen mindenki akinek kedve van énekkar volt, hanem tényleg azt vették fel, akinek volt hozzá hangja és folyamatosan képezték is őket. Nekem különösen azért volt jó élmény, mert az osztályom kiközösített és mindig az énekkar, illetve később színjátszókör volt az, ahol befogadtak.
2021. jún. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elején tök jó volt, külföldre is mentünk, meg másik városba is utaztunk több napra meg az iskolai színdarabokban mi énekeltük a háttérdalokat.


Később elballagtak egy csomóan vagy csak elunták az egészet és kiléptek, úgy kellett összevadászni az új embereket.


Érettségi után valamivel visszamentem egy próbára csak úgy. A vihancoló 15 évesek között ülve éreztem, hogy ez a korszak véget ért, utána vissza se mentem.


A tanárról azt kell tudni, hogy ő nem vett be akárkit az énekkarba, sőt, ha egy nem énekkaros énekelt egy színdarabban, beleszólt, szóval, amikor pár éve az egyik tanarnő írt egy musicalt és a énektanár kísérte a szereplőket zongorán és a banda 75%-a hamisan kezdett énekelni, azt hittem, meg jellett, hogy csípjem magam...

2021. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
*azt hittem álmodok, meg kellett csípnem magam.
2021. jún. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk majdnem mindenki az volt, így egész jó társaság volt általánosban.


Gimiben menő volt, de időigényes így nem sokan mentek.

2021. jún. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Az énekkar nem volt menő, de van a sulinak egy kórusa, aminek alapvetően a jobb énekkarokos adják az utánpótlását, de amúgy túlnyomórészt tanárok és öregdiákok a tagjai.

Közéjük menő tartozni, ők járnak mindenfelé koncertekre, még külföldre is.

2021. jún. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Még szocializmus volt, amikor benne voltam egy ének-zene tagozatos általános iskola énekkarában. Akkoriban nem volt választása az embernek, ha kiszemelte az ének tanár énekkarosnak. Ez körülbelül az a szint volt, hogy abba az emberbe is bele rúgtak kettőt, aki nem lépett be a kiszbe. Üres, semmitmondó "taggyűlések", tagdíj fizetés, hasonlók... Az énekkarral is hasonló volt a helyzet. Ha kijelöltek, nem volt menekvés, - kötelező volt menni az énekkari próbákra. Fiúként mezo-szoprán posztom volt. A kötelező jelleget nagyon gyűlöltem és azt is, hogy folyamatosan a kommunizmust éltető dalokkal kellett foglalkoznunk. A kommunizmus lényegét akkoriban nem fogtam fel teljesen, de ennek ellenére is gyűlöltem a november 7-ére, április 4-ére és egyéb alkalmakra betanított "békedalokat". Nem vigasztalódtam azzal sem, hogy díjakat díjakra halmoztunk. Nem leltem örömömet a szervezetszerű éneklésben. A későbbiekben sodort még zenei vonalra az élet, - három amatőregyüttesben is basszus gitároztam, ezek közül az egyikben énekeltem is. Teljesen más élmény volt szabad elhatározásomból, saját magam, ill. általam jól ismert emberek által megírt szövegeket énekelni, mint kötelező jelleggel, "parancsra" éltetni egy ideológiát.
2021. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!