Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Jól teszi a suli hogy (nem...

Jól teszi a suli hogy (nem covid miatt) teljesen eltörölte a tanévzárót, helyette ki vannak jelölve átvételi napok, amikor 8-14h között be lehet menni a biziért és minden bohóckodás nélkül kiadják?

Figyelt kérdés

Mindenki akkor megy amikor akar, senki se kérdezi a 3 napon ami ki van jelölve miért ekkor jött. Jön amikor akar bemond 1 nevet aláír és kiadják . Kész. 2 perc.

Már ma ment a gyakorlatban, ment mint a karikacsapás. Sorban mentek az emberek, 5 percnél többet senki se várt, van aki 1 perc alatt kikapta.


nem így kéne csinálni 20 éve???


2021. jún. 17. 17:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A tanévzáró a legrosszabb. A nagy hőségben hányan ájultak el folyton mert kint kellett állni órákat a napon. A mostaniak megúszták akkor ha nekik ilyen könnyen ment az egész
2021. jún. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem ez menő. De azért szeretnek összefoglalni, levonni a tanulságokat, konzekvenciákat; meg elegáns a tanévzáró, elköszönnek a tanárok; meg tudod, az pl mindig menő, általánosban volt ilyen, tök jó hangulatos volt, valamelyik osztály mindig készült műsorral, és akkor ott a színpadon dobálgatták a labdát a gyerekek, hullahoppkarikáztak, szólt valami vidám zene; és tehát akkor ez hangulatos volt. Középsuliban egyébként évnyitók pl ilyen 5 percesek voltak, vagy nemtom, de nagyon menő volt, évzárónál, ha még köszöneteket akartak mondani, meg okleveleket osztogatni, akkor az volt még hosszabb, meg még a ballagások; de mondjuk nem volt több idő, mint amennyi kellett; általánosban viszont simán csináltak az igazgatók évnyitáskor-évzáráskor ilyen egy-másfél órás beszédeket; egyszer volt egy srác, aki kidőlt. Nem a színpadról,hanem úgy voltunk, hogy krétával fel voltak rajzolva az aszfaltra az osztályok, és akkor ilyen kettes sorokban álltunk; és akkor tesómék osztályából egyszer kidőlt valaki egy ilyen oszlopból. Mármint így voltak: kettő ember, mögötte kettő ember, mögötte kettő ember. Na, szóval tudtak ezek hosszúra nyúlni, meg néha nyűg is lehetett akár tényleg az évnyitó/záró, még anélkül is, hogy valaki kiájult volna a sorból. Egyébként tehát ez szerintem menő, hogy mindenki valamikor átveszi a bizonyítványt. Középsulis koromban volt kiakadva faterom, jún 25, 26, vagy 27-én volt a tanévzáró. Nem tudom, melyik nap, de talán eközül a 3 közül; hogy minek rendelnek még be minket június huszon valahanyadikán egy évzáróra; hogyha nekünk jún 15; vagy nem tom mikor -15én már végetért a tanév; és akkor mondtam neki, hogy valszeg akkor akarják lezárni az évet; amikor már az érettségi szóbelik is lementek, mert az is olyantájt van; és akkor mondják, hogy okés, az a végzősöknek van, de nekünk már 15-én végetért a tanév, akkor velünk már ne szórakozzanak már, hogy még jún huszon Xedikén még berendelnek minket. Akkor a végzősöknek legyen akkor az évzáró, nekünk meg lehetne korábban, de ez így nonszensz.


Amúgy szóval szerintem jó ez így, de tehát mondjuk egy évnyitónak, évzárónak is megvan a maga hangulata; pl évnyitón örülsz, hogy 'hú, már milyen nagy vagyok'; évzárón pedig, hogy most végre pihenhetsz; nem ugrasztanak ki 6-7 órakor az ágyból, végre nyugi van, végetért ez a hajtás. Tehát egy évzáró, az, hát, igen, abszurd lehet kicsit; mert még az kötelesség (kivéve ha írtál előre kikérőt,hogy te nem mész); na, tehát az valamilyen szinten mégiscsak a szabadságot szimbolizálja; meg lehet szép, megható. Ahogy egy ballagás is. De mondjuk szóval az évzáró az is ilyen kizökkentés megint a pihiből; és akkor megint nagyon ki kell öltözni, tehát ez így meg annyira nem jó; mert annak meg már kifejezetten szabad a hangulata, ha erre már be se kell menni. Tehát az évzáróra; kötetlenül mindenki abban az időpontban megy be a bizonyítványáért; amikor akar. Sőt, még akár szerintme meg lehet azt is csinálni, hogy valaki nem megy be, és az osztályfőnök elrakja. :) Most már amúgyis használnak digitális naplót, aminek van kellemetlen, de van jó oldala is. (Rossz, hogy a szülő rögtön látja a jegyeket, de közli, hogy magadnak tanulsz, de azért még számonkéri; sőt, lehet, hogy még látja a jegyet azelőtt, hogy te beszámolnál róla, vagy kijavítanál. Tehát ilyen szempontból mondjuk kellemetlen; de más szempontból meg pl jó; vagy még akkoris jó célt szolgálhat, ha pl nemtom, valamelyik gyerek lelkileg van rosszul, és látványosan romlanak a jegyei, és akkor a szülő ki tudná szúrni, hogy valami baja van a gyereknek, tehát még pl ez is jó.) de mindegy; szóval én pl bemennék. Sőt, pl lehet, hogy el is kallódna, mert 'ki tudja hova raknák el, hogy meglegyen', és akkor akár el is hagyhatnák ott bent a suliban, vagy otthon az ofő olyan fiókba teszi. Egyébként ez tök klassz, ez nagyon menő, én szerintem díjaztam volna,ha nem kellett volna foglalkozni az évzárókkal is; mert az azért mégiscsak kötöttség. Szóval ja, nekem ez a verzió teszik. Vagy például lehetne akár olyat is, hogy mondjuk utolsó tanítási napon elmondja az igazgató, meg akik még készültek szöveggel a hangosbemondóban a beszédét; és minden teremben előtte ellenőrizve volt, hogy hallatszódik-e; és akkor szóval úgy elmondja, utána meg szétosztja az ofő mondjuk péntek negyedik, vagy ötödik órában a bizonyítványkönyveket. És akkor így máris tök jó, munkarendi keretek között meg lett oldva a bizonyítványosztás. És akkkor utána máris mehetnek haza a gyerekek, tanárok, mindenki. Okés, takarítónéni még egyszer ott felmos; vagy pl nemtom, lehet,hogy ők nyáron is rendszeresen járnak, mert pl a titkárság, vagy nemtom kik, ők még nyáron is elérhetőek mondjuk heti egyszer; vagy nem tudom. Vagy pl mondjuk az igazgató ha még papírmunkázik, vagy állásinterjúkat tart, hogy új embereket vegyen föl a nyugdíjasok helyére. Vagy pl esetleg ilyen nyári ügyelet azoknak ,akik nem tudják megoldani. Ja és mondjuk az évzáró napja pl lehetne úgy , hogy mondjuk elmennek a gyerekek hétvégére, és akkor a hétvége alatt az ofő megírogatja a bizonyítványokat, és akkor hétfőn már ki is tudják osztani. PL mondjuk most ránéztem a naptárra; 11.-e péntek az utolsó tanítási nap, mindenki már lezárásra került osztályzat-ügyileg; szombat-vasárnap megírja a tanár a bizonyítványt; és 14.-én már meg is kaphatják. Az összes óra lehetne amúgy akkor akár osztályfőnöki, vagy rendesen, az eredeti órarend szerint be is lehetne menni; az lenne pl necces; ha a szülő nem érne rá elhozni a gyerekét, és akkor azért gondoltam, hogy 2, 3, vagy 4 tanítási óra is lehetne, de mondjuk, ha jóban van a gyerek valamelyik osztálytársával, akkor elmehetne hozzá játszani, vagy ha vannak nagyszülők, akkor addig mehetne hozzájuk, vagy a szomszédba. Ha pl kicsi a gyerek, és nemnagyon akarnák még, hogy egyedül mászkáljon haza.

2021. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó nektek, bár' ezt csinálták volna anno nálunk is..Akkora fåszságnak tartom ezt az órákig elhúzódó beszélgetést a nagy semmiről, a siralomzenék hallgatását, ugyanazoknak a verseknek az ismételgetését, amit 50 éve mondatnak el minden egyes ünnepségen a diákokkal, mindezt 40 fokban...
2021. jún. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó ötlet! A tanévzárónak soha, egyetlen percig sem volt értelme, pláne nem több órán át elhúzva. Senkit sem érdekel az igazgató semmitmondó beszéde és az énnekkar kornyikálása 35 fokban.
2021. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig is így csináltam. Sosem mentem el az évzáróra. Bár ez 30 éve volt, nem tudom most mennyire lenne büntis dolog.


#2 Amúgy te be vagy lőve, hogy így dől belőled a szöveg? 😂

2021. jún. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5-nek: :)

Sok mondanivalóm;sok gondolatom van, szeretném őket minél pontosabban átadni. :):)

2021. jún. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6 Azt láttam 😃😃
2021. jún. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
:) :)
2021. jún. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Tavaly is meg idén is nem iskolai, hanem osztályos tanévzáró van. Ennek látom értelmét. Tanítónéni kiosztja a biziket, mindenkihez van 1-2 kedves mondata. Aztán beszélgetés néhány jó vagy vicces történésről az ávben, az év során készült fotókból egy kisfim levetítése a gyerekeknek, majd ölelkezés, búcsúzkodás és megyünk haza.

Most különösen van jelentősége, mert búcsúzunk az alsótól és így a tanítónéniktől is. Így gondolom lesz zokogás is.

De ez így van rendjén.

2021. jún. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, úgy láttam, nem jött le, hogy nekem amúgy tetszik nagyon az ötlet, hogy nem kell bemenni évzáróra; tehát ez szerintem király !! :) Attól tartok szóval, hogy nem jött le, de egyébként nekem nagyon tetszik ez a szabadabb ötlet, szabadabb felfogás. :):)
2021. jún. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!