Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tegnap összefutottam az egyik...

Tegnap összefutottam az egyik férfi tanárommal és azt a megjegyzést kaptam, hogy "primadonna". 19/L én. Ez sértő?

Figyelt kérdés
2021. aug. 17. 06:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

primadonna (főnév)


1. Főszerepet játszó énekesnő egy operettben.

A primadonna népszerű énekesnő. A primadonna külföldi vendégszereplésre utazik.



2. Átvitt értelemben: Szeszélyes nő, aki a figyelem középpontjában akar lenni, folyton szerepelni vágyik, és magának megkülönböztetett bánásmódot követel.

A család primadonnája sokat fecseg. A primadonna feltűnő ruhában jelenik meg a születésnapon.

2021. aug. 17. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Alapvetően sértő a primadonna, de előfordulhat, hogy a tanárod ezzel nem volt tisztában, vagy nem úgy akarta használni, látni kéne a kontextust.
2021. aug. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ebben semmi sértő nincs, kicsit túltoljátok a semmit.
2021. aug. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem tudom milyen világban élhettek, ahol nektek ez nem sértés. Nem azt jelenti hogy meg is kell rá sértődni vagy gonoszságból mondták, de semmiképp nem dicséret.
2021. aug. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
#5 én csak azért tartottam fent a lehetőségét annak, hogy lehet a tanár nem volt tisztában azzal, hogy mit jelent a primadonna, mert velem is előfordult már, hogy rosszul használtam egy kifejezést és évekig nem tudtam róla. Illetve vannak rokon kifejezései, a dáma és a hercegnő és szerintem azok például már kétértelműek. Előfordulhat, hogy összemossa egy rokon kifejezéssel. El tudom képzelni, hogy valaki azért használja másra a primadonnát, mert mondjuk otthonosan érzi magát a színpadon, jól elő tudja magát adni, ami már nem sértő. Ezért mondom, hogy látni kéne a szövegkörnyezetet.
2021. aug. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

[link]


"No you cant be like a primadonna around here"


Szerintem túl sok Vitalys videót nézett a tanárod, vagy meg akar húzni csak titkolja

2021. aug. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%
Kedves primadonna:) Biztos, központi figurája voltál az osztálynak. Szerettél a középpontba lenni. Örülj neki, ha ennek titulált, csak kedveskedett. Ismered a színházi primadonnákat, gondolom hallottál már róluk. Na ilyennek gondolt téged is a tanárod, és nem kell ebbe semmi rosszat belegondolni.
2021. aug. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom,mi szoktuk ezzel dicsérni egymást a barátnőkk, ha valaki jól néz ki.
2021. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Olyasmi, mint pl. a "hercegnő".


Alapvetően pozitív szó, de simán lehet sértésként is használni ("mi van, hercegnő, mégis velünk tartasz?")


Mi volt a kontextus? Az sokat segítene.

2021. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Talán, ha a szövegkörnyezetet is leírnád, többet tudnánk mondani.
2021. aug. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!