Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Gimiben milyen gyakran vannak...

Gimiben milyen gyakran vannak együtt az évfolyam társak?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, most megyek gimibe, és az osztályomból csak lányok mennek abba a suliba, amibe én de egyikkel se nagyon akarok találkozni. Nem vagyok rosszba velük, de ők ezek a csillagos 5ös szép szőke nő stílúsúak, nekem legalábbis. Az egyik meg tavaly szerelmes lett belém, de én nem mutattam ki iránta semmit, mivel nem igazán tetszik nekem, erre mintha kicsit durci lenne rám.

Nyilván ha legalább 4 évig egy iskolában leszünk, akkor akár a folyosón is találkozhatunk, de arra vagyok kíváncsi, hogy nektek előfordult-e az mondjuk középsuliban, hogy évfolyamtársatokkal tesiztetek, vagy valahol máshol együtt voltatok, ha igen hol?

Én egyébként 0.os leszek, nyelvi előkészítős, 5 évig leszek itt, de ők 4 éves szakra mentek.



2021. aug. 25. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tesi, angol, nemet es matek volt egyutt evfolyamtarsakkal, csoportbontas miatt.

Egyebkent meg az osztalyom felevel se beszeltem a 4 ev alatt 5 szonal tobbet, mert 5 emberrel voltam joban, mi alkottunk igy egy kis csapatot es ez boven eleg volt.

Ne aggodj, majd minden kialakul, nem kell elore problemat csinalni :)

2021. aug. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Iskola függő, hogy hogyan oldják meg az órákat. Nagyobb létszámú osztályokat nagy eséllyel szétbontanak. Esetleg a nyelveket, így van esély, hogy összekerültök.

Nekem nem igazán volt összevont órám más évfolyamtárssal. Legalábbis nem rémlik.

2021. aug. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a nyelveket és a matekot bontották úgy, ahogy te leírtad.

Nagy beszélgetések nem voltak amúgy, mert órán nem nagyon lehet beszélni egymással, max. a 10 perces szünetben.

Amúgy kellemes gimis éveket kívánok! :)

2021. aug. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mármint osztály összevonásokra gondolsz, hogy 2 osztály együtt? Hát nekünk max tesin fordult elő, hogy rajtunk kívül másik osztály is volt a tornateremben, de itt se keveredtünk, mert mindkét osztálynak megvolt a tanára (max utolsó pár hétben amikor már "szabadfoglalkozás" van órán)


Az angol meg a matek nálunk külön bontásban volt 2 felé. Szintfelmérő a tanév 1. óráján, sorrend kialakulása, és ha pl. 30 fős az osztály, a "jobb" 15 és a "rosszabb" 15 alkotott egy-egy kisebb csoportot.

2021. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag semmi esélye nincs annak, hogy órán találkozzatok. Mivel külön évfolyamba fogtok járni, így közös órátok biztos, hogy nem lesz.

Az évfolyamtársakkal való tesizés mindennapos nálunk, hiszen a fiúk és a lányok külön vannak tesin, így két osztály fiúi kapnak egy tanárt, és ugyan ez lányoknál.

De, ha esetleg azon aggódsz, hogy kínos lesz, ha vele lesz közös órád, megnyugtatlak, hogy ilyen nem lesz, mert nem egy évfolyamra fogtok járni.

2021. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
81%
A mi sulinkban az első héten egy csomó idősebb megy oda barátkozni gólyákkal, és olyankor gyakran szövődnek hosszú barátságok. Nekem is van egy csomó 1-2 évvel idősebb nagyon jó barátom most is a suliból:)
2021. aug. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is előkészítős voltam, de azokkal soha nem volt közös órám, akikkel együtt kezdtem. Csak azokkal, akikkel egyszerre lettem normálisan kilencedikes.

Kinelcedikben és tizedikben volt közös évfolyamtesi, de koliban szereztem igazolást arról, hogy sportolok, szóval nem kellett bejárnom. A második nyelv óra lehetett közös, de nálunk annyian jelentkeztek osztályból a kezdő németre, hogy mi azon is osztályszinten voltunk csak, a többi osztály pedig vegyesen. A haladó német csoport vegyes volt, meg az oroszos csoport is, meg a francia is, de oda tőlünk senki nem járt.

Tizenegy-tizedikben a faktok a vegyesek még pluszban, de ott nincs magy kommunikáció, max csoportfeladatoknál, szünetekben, meg dogák előtt (online oktatás alatt közben is)

Ja, meg nálunk suli szinten közös a gyógytesi, az évfolyamokra sincs bontva, olyan kevés az érintett

2021. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekünk a hittanok, tesik, nyelvek, matek van közösen velük. Átlagban szintek szerint bontanak minket. 9.-ben és 11.-ben szintfelmérővel. Tesi viszont 10.-től van közösen, amikor utolsó órában van. Természetesen ezek a "sávokba" nem kerülnek be az adott tagozatosak. Szóval, akik angol tagizatosak ők angolból maradnak közösen. De ez iskolánként más lehet.
2021. aug. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!