Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Volt olyan tanárod, aki...

Volt olyan tanárod, aki folyton politizált órákon?

Figyelt kérdés
Milyen iskolában volt? Hányadik osztályos voltál akkor? Milyen tantárgyat tanított az a tanár? Ha valakinek más volt az osztályban a véleménye, hogyan kezelte? Melyik megyében volt az az iskola?

2021. aug. 26. 16:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Iskolából annyira nem emlékszem, ellenben az egyetemen volt. Miskolc
2021. aug. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Főiskolában volt. Pécs.
2021. aug. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Általános és középiskolában nem emlékszem ilyenre. Egyetemen volt több tanárom is, aki rendszeresen azt mondogatta, hogy "Én igazán nem akarok politizálni, de...", majd egy legalább félórás monológban kifejtette a saját nézeteit. (SZTE)

Egyébként néhányan vevők voltak a vitára, de olyanok is voltak, akiknél a hallgatáson kívül nem lehetett mást csinálni. Vagy azért, mert kiküld az óráról, vagy azért, mert megbuktat a szemeszter végén, mindegy mennyit tanulsz a vizsgájára.

2021. aug. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Volt, a történelem tanárom 6.-tól folyamatosan politizált, tök mindegy melyik időszakról beszélt. Gyakorlatilag csak az "összefüggésekről", vagyis távlati viszonyokról beszélt, de elfelejtkezett az alapfogalmakat, politikai szereplőket megemlíteni. Nem mondott kb. senki ellent, mert senki nem értett kb. semmit.
2021. aug. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem középsuliban a történelem tanárom.
2021. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem középsuliban az első töri tanárom (Budapest)
2021. aug. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
92%
Szintén középsulis töritanár. Bár ez érthető, szakmai ártalom, sokkal több lehetőség nyílik a saját vélemény becsempészésére. A párhuzamos kapcsolás magyarázatába azért nehezen illeszthetőek bele a munkás érdekképviselet módozatai és hatásai.
2021. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
Volt közép suliban ( nekem is töri tanár) meg egyetemen is
2021. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy középsulis történelem tanár itt is, nem volt valami polkorrekt a bácsi, de bírtam. :D
2021. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, esti gimnáziumban az irodalom/ nyelvtan tanárom, mivel ő is politikus🤷‍♂️
2021. aug. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!