Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A te iskoládban milyen erős a...

A te iskoládban milyen erős a politizálás? Ért emiatt diszkrimináció? Volt olyan hogy egy bizonyos "propagandáért" meg is dicsérnek, a másikon kiakadnak?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalataid vannak?

Tanárok órán tesznek-e utalásokat valamilyen formában is a politikáról/politikai nézeteikről?

Irredentizmus, xenofóbia, rasszizmus megnyilvánulása tanároktól, vezetőségtől?

Mennyire fényezi magát az iskolád; újságcikkben, kiadványban, beiskolázási tájékoztatóban; nem az oktatás színvonalát nézve; hanem erkölcsileg (pl példamutató segítőkész tanárok, tisztesség, egyenlő esélyek, diákközpontúság?


(pontos iskolát nem muszáj írnotok, de egy iskolatípus jó lenne pl gimnázium, szakközép)


2011. febr. 22. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Gimi.

Abszolút politikamentes, eddig semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Még társadalomismeret- vagy történelemórán sem, ahol pedig akár még helye is lehetett volna.

Fényezés az van, néhol van alapja, néhol nem nagyon...

2011. febr. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
se szakközépben,se gimiben nem volt ilyen,egyetemen meg evidens hogy nem
2011. febr. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Akkor én ellenpélda vagyok.

Középsuliban a tanárok fele fideszes másik fele mszp-s volt. Megosztott volt a tanári kar is, és az igazgatói szint is. Lényegében a két csoport "rivalizált" egymással, ha az egyik kitalált valamit biztos keresztbe tett a másik. Ebből mi nagyon sokat nem éreztünk meg, inkább 1-1 tanár mesélt róla. Viszont az irpdalom tanárom echte mszp-s volt ő állandóan politizált! Még éretségimen is :D Kihúztam a retorika tételt, elmondtam, beszéltem a szónokokról. Rákérdezett hogy mondjak példát. Mondtam Petőfit, megindokoltam miért. Utána: rendben és akkor most egy nagyon jó szónokot a mai politiksok közül aki jól tudja befolyásolni az embereket??? Szívem szerint a Gyurcsótányt mondtam volna, de tudtam hogy az Orbán az elvárása... Mondtam neki. Olyan önelégült arcot... :D Az érettségi elnök meg csak kuncogott...

A trsadalomismeret tanárom meg fideszes volt, ő is elég sokat politizált, ráadásul kínosnak is érezte, mert mindig rákérdezett ugye nem zavar minket a politikai eszmefuttatása?? :D


Egyetemen is van egy tanár, aki visszakívánja a régi rendszert, állandóan Lenint, Marxot emlegeti, hogy az ő tanai, meg milyen felfedezéseik, megállapításaik voltak...

Másik tanárom meg fideszes ez előző kormányt szidja mindig, az elhibázott döntéseikkel, meg vasútvonal bezárásokat... :D De őt így szeretjük.

2011. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általános iskola.

Valahogy ez mindig jelen volt,de inkább rejtetten.Vagy inkább csak arról van szó,hogy a diákokat nem keverik bele.Az igazgatónőnk MSZP-s és ezt elvárja az összes tanártól...volt egy remek tanárnőnk,de kirúgták miután kiderült,hogy a másik oldallal szimpatizál.Persze kerestek valami mondvacsinált indokot,de így utólag mégis kitudódott...enyhén felháborító,de nem lehetne "rábizonyítani."

2011. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!