Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Horror Szegeden: Gergőt...

Horror Szegeden: Gergőt megvakították az osztálytársai. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

[link]


Nem volt elég, hogy nem rég a 16 éves Tisza Gábort öngyilkosságba kergették, most egy másikat meg is vakítottak.


Hova fog ez az iskolai bullying még fajulni?



2021. szept. 16. 07:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
28%
Én általános iskola 7. osztályára váltottam sulit a cseszegetés miatt, a sarkamra álltam és megmondtam a szüleimnek, hogy márpedig iskolát váltok. Szerettem tanulni, olvasni és ezért a proli lakótelepi iskolában állandóan bántottak, egy elég jó környéken lévő suliba mentem, ahol már nem voltam 'kívülálló'. Szerintem van az a kor, amikor már ki kell állni magadért, mert a felnőtt életben sem lesznek mögötted a szüleid egy ilyen szituációban. Nyilván nem áldozatot akarok hibáztatni, de ő is tehetett volna ellene, a szülei is meg a tanárok is. Ebben a sztoriban mindenki hibás valamilyen szinten. Gondolom ő is meglebegtette otthon, hogy váltana iskolát, de anyuka annyira leszarta, hogy jólvan kisfiam erre a pár évre már minek... Ezzel ő is kb bűnrészes lett, mert le sem szarta a saját gyereke mentális jólétét.
2021. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
11, ez tök jó.Egem elit gimiben tettek tönkre
2021. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
12-es mindig van más lehetőség. Ha a szülőket igazán érdekli a gyerekük, akkor akár magántanuló is lehetne. Egyébként undorító amit a gyerekek művelnek, már a 7 éves unokahugomnál is olyan kiközösítések mennek, hogy én majdnem sírtam, úgy megsajnáltam a kislányt. Általános és középiskolámban is volt öngyilkosság az ilyen férgek miatt, az egyik a vonat elé ugrott, a másik pedig az iskolai aulában leugrott a 3.-ról. Ezt úgy oldották meg a tanárok, hogy nemám kib*szták volna a bullykat, hanem felhúztak egy rohadt erős hálót az aulába...
2021. szept. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
11, felnőttként azért már nem érik az embert olyan durva atrocitások mint iskolában. Munkahelyen max lekezelőek, kibeszélnek, mondjuk ott mindenki kibeszél mindenkit. De akkor neked megvan az a lehetőséged, hogy kisétálsz onnan és hátra sem nézel, keresel másik helyet. Nyilván ez akkor van így, ha nincs gyereked, hiteled, nem albérletben laksz hanem sajátban.
2021. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
De ha valakit csesztetnek az iskolában, az maradandó károkat okoz és persze lehet mondani, hogy lépj túl rajta, viszont azokat a nyomorúságos éveket már nem adja vissza senki. Azok az évek nagyon meghatározóak a személyiség fejlődésben. Hiába múlt el, esetleg(bár ritka nagyon), később hiába bánják meg a zaklatók, akkor is tönkretették a gyerekkorod egy jelentős részét és ez helyrehozhatatlan.
2021. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszer próbáltam itteni vita (nem veszekedés!) folyamán megértetni a másik féllel, hogy a lelki bántalmazás igenis komoly dolog, és nemcsak a fizikális változata létezik. Nem jutottunk egyről a kettőre, pedig a leírt dolgok alapján 30-40 körül lehettek azok az illetők.

Márpedig, ameddig (a hozzám képest) idősebb korosztály nem akarja elfogadni, vagy megérteni, hogy mennyire komoly a dolog, addig nem igazán lesz itt változás. Pedig már nagyon jó lenne, ha nem fajulnának tovább a dolgok, bár eddig sem lett volna szabad eljutni.

2021. szept. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!