Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Meg lehet bocsátani olyan...

Meg lehet bocsátani olyan embereknek, akik osztálytársaitokként és tanáraitokként 8 évig (minden tanítási nap) abuzáltak anno az iskolában és miattuk pszichés betegek lennétek?

Figyelt kérdés
Ti meg tudnátok bocsátani magatokban? Mert elnézést egyik sem kért 20 év alatt...
máj. 21. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha pszichés beteg lettél, akkor teljesen mindegy, hogy kértek-e elnézést érte vagy sem. A helyzeten ez sajnos nem változtat, neked kell dolgoznod magadon és megtanulni, hogy nem hagyod magad bántalmazni, illetve nem hagyni, hogy ez az egész életedre negatív hatással legyen. Tapasztalatból írom.
máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbocsátani nem is, de talán felejteni igen. Azért ezek elég súlyos sérelmek. Ha már bocsánatot kérne, haladás lenne. Én nem neheztelek azokra, akik bántottak, azt se tudom mi van velük.

Meg egyébként is, csak saját magamat mérgezném a haragommal. Az is lehet, hogy azóta megváltoztak pozitív irányba. Mindenki számára adott a fejlődés.

máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát... Felejteni nem lehet.
máj. 21. 10:59
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Meg, de nem felejtek. Voltak akiket egyenként elkaptam előre eltervezett rajtaütés szerűen olyan helyen ahol senki sem lát. Mire elértem az utolsó emberig már nem akartam ezt, helyette átadtam a bosszút a célpontom öccsének akivel jóban lettem és mint kiderült neki nagyobb fájdalmakat okozott mint nekem. Kemény tanulóleckét kaptam ezektől az emberektől. Minden jogom meglett volna utálni az embereket és ezáltal lesüllyedni az átlag magyarhoz, de nem tettem meg, hanem erőt vettem magamon. Az igazi erő nem a bosszúban, erőszakban vagy a megfélemlítésben van, hanem az acélakaratú szívben és önbizalomban, hogy ennek ellenére felismerem még ki az akin lehet és érdemes segíteni. Amikor már olyan magasságban voltam fejben és lelkileg már nem érdekeltek ezek, csak addig foglalkoztat ez ameddig nincs más nagyobb célod. Nem szégyen gyengének lenni, de annak maradni igen.
máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Könnyebb volt az után, hogy el-elkaptad őket, így könnyű. Ha nem cselekedtél volna így, most nem gondolnád máshogy. Jól tetted, de nenprédikálj vizet, ha bort ittál.
máj. 21. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hàt hogy meg tudsz-e bocsàtani azt csak te tudod. Viszont nem kell. Ha nem akarsz, nem kötelező. És csak a te döntésed.
máj. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Ha a szövegemből az jött le, hogy így könnyű mert elkaptam őket akkor tévedsz. Nem azon múlik, hogy megbünteted őket vagy sem, hanem, hogy mennyire tudsz felülkerekedni a sértettségeiden és már út közben is kezdett bennem megfogalmazódni amit utólag bánok mert kishitű voltam ami miatt ilyen tettekhez folyamodtam. Te ahhoz párosítod a megnyugvásomat, már ha lehet ilyet mondani, hogy megbüntettem őket, holott azok csak pillanatnyi örömök mert az általuk okozott károkat nem lehet ennyivel beforrasztani.
máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nem fogok, nem lett különösebb bajom
máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!