Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai szekálások ellen...

Az iskolai szekálások ellen miért nem tud kezdeni valamit az oktatási rendszer? Egyáltalán mi lenne a megoldás erre, mert az nem kérdés hogy szükség lenne rá!

Figyelt kérdés

2021. szept. 17. 07:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%
10-es: Szerintem másnak könnyebb osztani a józan észt és nevelni, mint saját magunkat. Hogy mi zajlik le az iskolai bántalmazók fejében, nem tudom. Azonban nem zárom ki a lehetőségét, hogy szülőként kapcsolhat egyet, hogy "ezt ne". Nem mindenkinél, de az idő nagy úr... Csak hát, a világ legjobb emberévé is válhat valaki, nem törődik a cselekedete, ha szekált mást, amivel a leginkább lelkileg bántalmazott önértékelése és általános önbizalma a béka segge alá kerül a hangulatával együtt.
2021. szept. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
Legtöbb esetben ha a gyerek problémás, a szülő is az.
2021. szept. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%

"oktatási rendszer" - Engem először a pszichopata osztályfőnököm miatt közösítettek ki:


Általános 2.-ban óra közben röhögtünk, odajött a tanárunk és elkezdett kiabálni velünk, az osztálytársam elkezdett hörögni, erre a tanárunk elkezdett a képébe ordítani: "Fejezd már be!" (Ezt ismételte, miközben favonalzóval verte a padot.) Majd közölte, hogy ne cirkuszoljon, és erre a srácot a fülénél fogva a szekrényhez rángatta, bevágta, és kitámasztotta egy székkel! Néhány perc múlva kinyitotta a szekrényt, a srác rosszul nézett ki, eszméletlen, lila volt a feje, ekkor suliorvos (aki a gazdasági vezető volt, csak plusz pénzért bevállalta a doktor szerepét...) Bevitték kórházba, kiderült, hogy asztmarohama volt, gyakorlatilag majdnem meghalt!


Másnap a tanárunk azzal jött nekünk, hogy mi majdnem megöltük, mert röhögtettünk! (Ekkor kettőnket kiközösítettek az osztályból.) Ráadás képen aznap a gyerek nagymamája bejött a gyerek cuccaiért, ekkor a tanárunk ránk mutatott: "Az a kettő volt az!" Hát a nagymama úgy nézett ránk, mint a gyilkosokra, sose felejtem el...


Az a szörnyű, hogy csak 8 évesek voltunk, fogalmunk nem volt mi történik, a tanár aki abszolút hibás volt (majdnem megölte a gyereket), egy az egyben ránk verte a balhét!


A gyereket átíratták másik suliba (ez 2002-ben volt), az a tanár 2017-ben még ott tanított...

2021. szept. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
72%

Én is ezen gondolkoztam, miért nem tud a bántalmazások ellen fellépni egy pedagógus.

A fiam 7 éves, most kezdte az iskolát. Ő elég magának való gyerek, az osztályban senkit nem ismert, mert más településen járt óvodába. Csendes, jó eszű, "jó" gyerek.

Már az első héten kinézte magának az egyik osztálytársa, aki folyamatosan szidja, csúnya szavakat mond neki. Az udvaron meglöki, tegnap a napköziben megharapta.

A fiam magasabb és nagyobb is, de ő nem akarja visszaadni, a tanárok nem segítenek.

Arra gondoltam bemegyek fogadóórára vagy megkeresem a másik gyerek szüleit.

Nem lesz más megoldás? Tanítsam meg, hogy üssön vissza?

2021. szept. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
81%

#14


Iskoláknak, Tanároknak minden eszközét kivették a kezükből.

Gyerek ha semmi nem hat rá kb azt csinál amit akar. Csak a rendőrség avatkozhat be lassan.


Még röpdolgozatot se lehet íratni ha nem viselkednek. Tanuló ordibálhat, verekedhet, ameddig nem ér a tanárhoz bármit tehet következmény nélkül. Max megkérik hogy ne tegye. De a 100 kérés után is csak kérni lehet. Körzeti iskolából még kirúgni se lehet.


Tanulók pillanatnyi érdekei voltak csak figyelembe véve,a későbbi érdekeik, a társadalmi érdekek, a tanárok érdeke, tanárok jogai nem voltak figyelembe véve.


Hogy mit csinálhatsz? Iskola nem tehet semmit. Másik szüleink elővétele talán ér valamit ha normálisak. Illetve tanítsd meg a gyerekedet önvédelemre. Soha ne kezdje, de ha ütik akkor ne finomkodjon... Keményen és brutálisan kell megtorolni, mert az ilyenek csak az erőből értenek, a beszéd üres időpocsékolás. Beszéd csak a normálisoknál ér valamit.


Tanítsad önvédelemre és a gyengébbek megvédésére. Ne féljen megvédeni magát te majd tartod a hátad ha úgy van, de soha ne legyen tutyimutyi.

Bántalmazók csak akkor hagyják abba ha falba ütköznek.

2021. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
90%

#15ös köszi a választ, 14es vagyok. Én is gondoltam már arra, hogy beiratom valamilyen önvédelmi sportra.

Ha hagyja magát, csak egyre rosszabb lesz, nem áll ki érte senki. Ha megvédi magát és a gyengébbeket büszke leszek rá.

2021. szept. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%

#16 15 vagyok. Bármi jó. Mindegy. Önbizalmat is fog neki adni.

Sőt ha elmondjátok hogy miért, még külön tutujgatni is fogják.


Aikidó kifejezetten önvédelemről szól, de bármi jó önbizalmat adni.

Karate, Taekwondo, Ami Magyarországon nagyon népszerű ... stb de mindegy...


Az önbizalmat, határozottabb fellépést viszont már érezni fogják, lehet már az is elegendő lesz. Bár egy kontrollját vesztett emberel szemben már nem elég. Akit mondjuk otthon vernek, az ugye az iskolában akar uralkodni és kiélni amit tud. Vele szemben csak a fizikai erő számít.

Fiúk nem olyanok mint a lányok, bár a lányok is össze tudnak verekedni azért... :)

2021. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
52%

Aikidot nem ajánlom, az inkább művészet, mint önvédelem. Hamis önbizalom még veszélyes is lehet, mert ha úgy elverik, akkor végképp bezárkózik.

A box, thai - box, karate jó, de itt figyelembe kell venni két fontos dolgot. 1. ha megüti ököllel a másikat, akkor őt jobban elővehetik, 2. az ilyen ütésen - rúgáson alapuló küzdősportok károsítják az agyat, a sok rázkódás egy idő után felgyülemlik és megérződik.

A legjobb a birkózás, vagy a brazil jiu - jitsu, de a judo is jó. Itt megtanulja földrevinni a másikat, a földön is megtanul bírkózni. A testharc a leghatékonyabb stílus és nem is okoz maradandó sérülést az ellenfélnek, sem a gyereknek. Akkor a tanárok is jobban elismerik az önvédelmet, ha csak földhöz vágja a másikat, nem pedig kék - lila foltosra veri.

2021. szept. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
90%
A testharc mellett szól az is hogy valamiért az utcai harc jellegű versenyeken is az van kb végig. Pár perc után véget ér a cicaharc, aztán jön az, hogy ki hajtogat perecet a másikból.
2021. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
14es vagyok. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld
2021. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!