Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kiiratkozzak az iskolából?

Kiiratkozzak az iskolából?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok. Egy olyan suliba járók, ami egész jó valahol, de valahol borzalmas.

Az osztálytársaimmal borzalmas a kapcsolatom. Nincsenek barátaim, és csak akkor állnak velem szóba, ha kiakarnak nevetni. Most már 1 hete nem megyek iskolába, mióta szeptemberbe betettem abba a putrifészekbe a lábam, azóta kb ismét depresszióba fogok esni.

Pszichológushoz is járok, bár nem emiatt, azt vettem észre, hogy a külvilágtól kapott ingerek teljesen máshogy hatnak, ahogy kéne.

Tanulással van a legkevesebb bajom.

Az iskola vezetősége engem utál. Nem indítanak abból a tárgyból fakultációt amiből én mennék, így nem biztosítják azt a képzést nekem, amihez kell az emelt szintű érettségihez.

Ami visszatart, az-az osztályfőnököm, szoc.segítő és az iskola pszichológus.

Ők tartják benne a lelket, és megbízhatok bennük, és segítenek. Az osztályfőnök például végig ment a tantárgyam fakultációja miatt, beszélt a tanárral is, de a tanár el is felejtette az egészet, és nem érdekli. Az összes tanárommal igazából ez a helyzet, azt sem tudják, hogy létezem.


Nem tudom, mit tegyek. Legszívesebben elmennék innen, mert már teljesen kivagyok..



2021. szept. 17. 09:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Én tizedikben félévkor léptem le az első középsulimból.

Nem voltam a helyemen, ezt nagyon éreztem, nyomasztott minden pillanat. Engem nem bántottak, de nem volt jó a közösség, utáltam mindent, a suli látványát, a folyosókat, az órákat.


Elmentem egy bentlakásos gimibe, amit választottam, és azok lettek életem legszebb évei.


Csak azt nem tudom, miért nem léptem előbb? Jól meggyötörtem magam a totojázással.


Szerintem te is tudod, hogy menned kell. Ne legyen szükséged idegenek megerősítésére. Hallgass a belső hangodra, ott vannak benned a válaszok, előtted a megoldások. Beszélj szüleiddel, ofőddel. Menj! Jó lesz!

2021. szept. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben voltam, csak kicsit korábban. Életem legjobb döntése volt iskolát váltani.


Azok a pedagógusok meg, akik marasztalni akarnak, majd utólag magukbanéznek, hogy mi volt a szerepük a helyzetben...

2021. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 18, egyedül is kiíratkozhatsz. Ha aug. 31 előtt betöltötted a 16ot, de még kiskorú, nem vagy tanköteles, de szülő kell a kiíratkozáshoz. Szerintem se gyötörd magad, én esti iskolába mennék a helyedben.
2021. szept. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
22%

Nem azt mondom,hogy menj estire,mert onnan nem viszed semmire sem (bocsánat a nyers fogalmazásért!).

De váltsál át akkor át egy másik (rendes) gimire.

2021. szept. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
58%
Már miért ne lehetne esti gimiből "vinni valamire"? Az én sulimból is sokan mennek tovább egyetemre, pedig esti.
2021. szept. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14: ez totális hülyeség. Nem a középiskolában fog eldőlni, mi lesz az emberből...
2021. szept. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!