Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet kezdeni azokkal az...

Mit lehet kezdeni azokkal az osztálytársakkal, akik csúnyán viselkednek velem azért, mert jól tanulok?

Figyelt kérdés

Azt hittem, ezt már általános iskolában kinövik az emberek, de itt 17-18 évesekről van szó.


Nagyon ráhajráztam idén a tanulásra, mert jövőre szeretnék egyetemre menni, és fontosnak tartom a tanulást, és hogy jó legyen az érettségim. Sőt, szakgimibe járok, szóval még van egy csomó szakmai tárgyunk, amikre szintén rengeteget kell tanulni, mert sok az anyag.

Minden nap írunk valamiből dolgozatot. Legalább kettőt, de hétfőn például ötöt is.

Reggel korán kelek, mert bejárós vagyok, délután hazaérek, otthon segítenem kell a házimunkában természetesen (suli után bevásárolok, főzök, segítek anyunak a takarításban, mert beteg, ilyenek). Utána állok neki tanulni, ami késő estig szokott tartani. Van, hogy este 7kor még kávét iszok. Aztán hajnalban felkelek, hogy elérjem a buszt.

Szerencsére a befektetett munka meghozza a gyümölcsét, hiszen 10\9 dolgozatom hibátlan. Szóbeli feleletnél vessző helyesen mondom vissza az anyagot.

A kollégista osztálytársak pedig "fújognak", kifütyülnek, halkan beszólogatnak amíg én lefelelek.

Doga közben dobálnak, bökdösik a hátam.

Mikor a tanár felolvassa a dolgozatjegyeket, a nevemnél már mindenki állat módjára kezd vonyítani meg vihogni.

Egy tanárt megkértem, hogy az én jegyemet ne mondja be hangosan, ennek eleget is tett. De akkor meg azért ordibáltak a többiek, hogy "mi van, csak négyes lett, vagy mi, hogy átugrottak?"

Vagy ha kiosztja a megírt dogákat, rögtön kikapja a kezemből aki a közelemben ül, egy pillanat alatt körbeadja mindenkinek és azon csámcsognak.

Ha esetleg 1 pontot vesztek valahol a témazáróban, kinevetnek, hogy ez csak fél munka! Ezért kettest kéne kapjak! Mondja ezt, aki üresen adta be a lapot.


Van egy lány, aki a héten elkezdte azt játszani, hogy minden doga után a tanárnak odakiabálja, hogy "ez nagyon gyanús, hogy az XY mindig ötöst ír, én szemmel tartanám!!"


Erre annyit mondtam, hogy csak nyugodtan, mert soha sem puskázok. Ha kell, akkor a dolgozatban leírtakat akár itt és most szó szerint visszamondom bárki előtt.


Itt már csend lett. De ez a lány nem nyugodott le ennyitől következő órán már olyat mondott a tanárnak, hogy "XY most dugta el a puskáját a pólója alá! Láttam!"


Mindenki rám nézett, én pedig zavarodottan ültem csak, mert kizökkentett az írásból.

Természetesen itt sem volt nálam puska. Mondtam is tanárnak (nő), hogy megnézheti, semmi sincs a pólómban. Mondta, hogy nem fog ruházatátvizsgálást tartani, meg különben is tudja, hogy nem szokásom csalni. Így nem vette el a dolgozatom sem (még szerencse, mert teljesen jogtalan lett volna. Csak azért mert valami hülye az osztályból be akar engem mocskolni).


Mit lehet tenni? Beszéltem ofővel, de azt mondja, ne törődjek velük.

Könnyű azt mondani. Senki nem szól rájuk. Én pedig nagyon csendes és visszahúzódó vagyok.

Nem fogok senkit sem megverni, vagy kiabálni vele.


Ezeknek az osztálytársaknak nagyon jó dolguk van. Vége a sulinak és átmennek a kollégiumba. Kezdődik a szabadidejük, amiben akár egy lexikont is be lehetne vasalni.

De inkább gondolom döglenek egesz nap, utána meg cs3sz3getik azt, aki ejjelig tanul.

A suliban egyébként nem vágok fel az eredményeimmel. Azzal haragítom magamra őket, hogy megtudják a dolgozateredményeimet. Ennyi máris elég, hogy bántsanak engem, pedig két mondatot sem szóltam még az osztályhoz év eleje óta.



2021. okt. 13. 16:16
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat amiért ilyen hosszúra sikerült a leírás, úgy látszik kiírtam a bajomat magamból (nem nagyon tudom itthon elmondani senkinek, a barátaimat pedig nem akarom ilyen butaságokkal terhelni).
2021. okt. 13. 16:18
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Abból amit leírtál az jön le hogy te teljesen elzárkózol tőlük csak tèged hagyjanak bèkèn.De ez egy közössègben nem így működik. Èn sose voltam jó tanuló az èn osztályomban is volt akire ráillet volna a strèber jelző de nemcsak jó tanuló volt hanem jófej is segítőkèsz. Nem feltètlenül kell az eredmènyeid mőgè bújnod ha valaki szekál. Nyilván arra akarsz kilyukadni hogy ez az egèsz azèrt van mert irigyek rád. De azt kitudja hogy te milyen ember vagy azt itt senki sem tudja megítèlni. Ha változtatni akarsz akkor tedd meg. Csak te tudsz határt szabni annak hogy mit engedhetnek meg veled kapcsolatban. Ha vègkèpp nem tudsz kilèpni a helyzetből akkor nem vagy köteles velük járni válts osztályt iskolát vagy legyèl magántanuló.
2021. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Eleinte én is jófej voltam és segítőkész, de mindenki csak a hasznot és ingyenmunkát leste tőlem, utána meg kibeszélt a hátam mögött.

Még szép, hogy nem kérek az ilyen társaságból.

Szeptember elején egy másik lány próbált közeledni felém, barátkozni akakrt, a végén kiderült, hogy azért, hogy mellém kerüljön és tudjon rólam másolni órán, meg hogy amíg ő telefonozik a pad alatt, én pedig jegyzetelek, ő majd elkéri az füzetemet dogára, hogy majd abból lessen.

Iyoen emberrel nem szeretek "jóba lenni", aki csak kihasznál és megjátsza, hogy kedves velem.


Volt, hogy súgtam valakinek órán, erre szünetben majdnem megtépett, hogy hogyhogy nekem ötös lett, neki meg csak négyesig tudtam besegíteni?! (A tök üres lapról indulva).

2021. okt. 13. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudod: "A kutya ugat, a karaván halad." A céljaidra összpontosíts. Esetleg próbáld párhuzamos osztályba vagy jobb gimibe átkérni magad.
2021. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs párhuzamos osztály. Vagyis van, de azok más szakmát tanulnak, amihez én nem értek, nem tudnám behozni 3 év anyagát.


Másik iskolába pedig nem tudok menni, mert akkor kollégista kell legyek, anyukám pedig itthon maradna egyedül és nincs aki segítsen neki és gondját viselje.

2021. okt. 13. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!