Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért beszél hozzánk gúnyosan...

Miért beszél hozzánk gúnyosan az új némettanárunk?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem a 10. osztályt és új némettanárunk van, aki sokszor fel tud bosszantani, mert apai részről német vagyok, és én beszélek/írok a legjobban az osztályban németül, ezért a tanárnő tőlem elvárja a maximumot, mindezt fintorogva és gúnyos arcmozdulataival teszi, folytonosan kiprovokál (ugyanúgy, mint a többieket is). Ha viccként is, marhára idegesítő a beszélőstílusa. Heti 6 db németóránk van össz-vissz.

Tegnap például kijavította az első témazárókat, ahol sok 1-2-es jegy volt, és nekem sikerült egyedül ötösre. Amikor odaért az én dolgozatomhoz, hozzáfűzte, hogy "96%-os ötös. Volt benne hiba, máskor jobban is odafigyelhetnél az amatőr hibáidra!" 2 pontot vesztettem nyelvtani hibák miatt, valóban figyelmetlen voltam és kikerülhettem volna, de szerintem nem kellene így felfognia, hogy én csakis kizárólag 100%-osra írhatom meg a dolgozatokat!

Meg amikor egyéni feladatok vannak, nehezebb kifejezéseket, szövegértéseket ad fel nekem, vagy amikor szódolgozatot írat velünk, nekem külön felad olyan szavakat is (10-15-öt), amiket nem is tanult az osztály. "Tőled ezt a szintet várom el, és csakis tökéletesen adhatod be." Szerencsére nem tud olyan feladatokat/szavakat feladni, ami kihívás lenne a számomra (mert apukám sokat tanított németül kisgyerek koromtól). Örülök, hogy próbál a német nyelvszintemhez hasonló feladatokat adni, de igazán visszavehetne a kiábrándító stílusából. Mert igazából jó tanár lenne (mert jól magyaráz), ha lenne benne egy kis jóindulat, annak mindenki örülne.

Az osztálytársaimmal is flegma hangnemben beszél, "lusta banda", "soha nem lesz ebből német érettségi, ha így folytatjátok" stb. A nevelési, ill. ösztönzési módszerei borzalmasak.. Kár érte. Az osztály magaviselete egyáltalán nem rossz; senki se válaszol vissza a tanároknak gúnyosan, nem szól be senki senkinek se, csak egyszerűen gyengébb tanulók is vannak az osztályban. A többi tanár nagyon barátságos.



2021. okt. 16. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
85%
Tipikus csicska. Szadista, szar letű kis görcs. Ha van vér a pucádban, jelezd az ofő és/vagy az igazgató felé a dolgot.
2021. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
Ez a no egy idiota. Mi az hogy csak kituno lehetnek a dolgozataid?? Es ilyen tanarokbol eleg sok lehet, mert hallottam a tiedhez hasonlo tortenetekrol is.
2021. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Jaj az ilyen fogja előadni azt, hogy csak a te érdekedben egy fhasz. Túlkompenzál, hogy lehessen majd később veretni, hogy jaj én milyen jó tanár vagyok, hát a Balázska is felsőfokúzott a kezem alatt.
2021. okt. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!