Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Túlzás volt ezt mondani a...

Túlzás volt ezt mondani a némettanáromnak? Tényleg fenyegetésnek minősül?

Figyelt kérdés

Volt egy német témazáró. 70 ponttól volt az ötös, nekem 69,5 volt. Egy vessző miatt levont 1 pontot, ne tudjátok meg mennyire kiakadtam.

Feltettem a kezem, és megkérdeztem, hogy nem-e lehetne valahogy még egy fél pontot szereznem az ötöshöz, fontos lenne a jobb jegy a továbbtanuláshoz. Teljesen normális hangnemben kérdeztem, csak úgy megjegyzem.

Erre rámnézett, és elkezdett flegmázni, hogy mit képzelek magamról, ennyi erővel simán megadhatná mindenkinek a jobb jegyet. Csak nekem múlott fél ponton a doga...

Majd utána megkérdeztem, hogy a gyerekét véletlenül nem az xy gimibe szeretné iratni, ha elballagnak általánosból?

Mondta, hogy: “de, mert?”

Erre a válaszom csak annyi volt, hogy “majd apukám is ezt fogja mondsni a gyerekének matekon és fizikán, ha fél ponton múlik a dogája és a jobb jegyet szeretné 11. év végére”

Elképedve nézett rám, és mondta hogy merészelek én vele fenyegetőzni.

Utána mondtam, hogy ez nem fenyegetés, csak ha nekem nem tud megtenni valamit, akkor az én családomtól se várjon el semmit a jövőben.

Ezután pedig meg se szólalt és beírt egy szaktanárit, miszerint visszabeszéltem neki nem megengedhető stílusban.

Rávágta, hogy örüljek, hogy nem jelentett fel, mert még szemtanúk is voltak XD hadd ne mondjam, mindenki elkezdett magában röhögni a pad alatt. Padtársam feje ezután rendesen vörös volt.

Majd utána még 1 percig erről papolt, kicsöngetéskor pedig mondta, hogy jövő héten számítson pár ember röpdolgozatra.

Én vagyok a csoport egyik legszorgalmasabb tanulója, országos német versenyen is elértem 2. helyet az évben, és ilyen attitúdot bevág egy normális kérdésnél, nekem kicsit sok.

Szüleim még meg is öleltek, hogy jól tettem, hogy nem hagytam magam, de úgy érzem ezzel megalapoztam az év végi jegyem, ami tuti nem lesz ötös.

Ilyenkor mit tennétek? Hagyni vagy visszaszólni? Kicdit elegem van már, hogy “mindig a tanárnak van igaza”.


2018. máj. 12. 23:23
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:

Gyerekeit**

És ha nem esik le valakinek: apum abban a suliban matekot fizikát tanít sok osztálynál.

2018. máj. 12. 23:24
 2/41 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos ez a magyar oktatás, a tanárokkal az élen.

Ne foglalkozz vele.

2018. máj. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
52%
Én is rettentően utálom, amikor valaki azt gondolja, hogy pusztán azért, mert a pontszámok tekintetében közel állt valamelyik határhoz, az már elegendő indok arra, hogy alaptalanul és a többiekkel szemben a legnagyobb mértékben igazságtalanul többlet pontot kapjon. Sajnos ennek a diszkrét értékelési rendszernek ez a velejárója. Ha esetleg azt kérdezted volna tőle, hogy van e valamilyen lehetőség arra, hogy javítsál az átlagodon, az még rendben lett volna. Pl. feleléssel, vagy hogy lesz e másik dolgozat stb. Sajnálom, de teljes mértékben a tanárodnak volt igaza.
2018. máj. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
41%

Én nem fenyegetésnek mondanám, hanem szemtelenségnek.

A vizsgabizottság sem lesz elnéző majd veled szembe, ha majd arra kerül a sor, hogy kiállítsanak neked egy nyel-vizsga bizonyítványt, vagy tudsz vagy nem.

2018. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
79%

Nem fenyegetés.

Egyébként is, apukád saját maga dönti el, hogyan osztályoz, mindegy, hogy te mit akarsz.


Viszont a helyedben föltenném azt a kérdést saját magamnak, hogy mi baja lehet velem a tanárnak, amiért ezt csinálta.


Talán pont ez, ami most is kibukott, hogy túl nagy a szád és az önérzeted.

Néha okosabb hallgatni. Végső soron te sem értél el vele semmit, most viszont számíthatsz rá, hogy direkt szívatni fog.


Egy mondatodat idézem:

Kicdit elegem van már, hogy “mindig a tanárnak van igaza”.


Pedig ugyanez lesz munkahelyen is, ha beosztott vagy: mindig a főnöknek van igaza.

És simán elküldenek egy tehetséges és szorgalmas embert is, ha a főnökével nem képes szót érteni.

Ezt érdemes szem előtt tartanod.

2018. máj. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen érthető volt, hogy miért mondtad amit mondtál. Nyugodtan izguljon csak, hogy hányast kap majd a gyereke az apokádnál:) Természetesen nem kell odáig süllyedni, hogy apud is ilyen korrektelenül osztályozzon, de azért majd vicces szitu lesz. Ha téyleg egy vessző hibáért vont le pontot, akkor ne félj megmutatni az igazgatónak vagy az ofőnek. Sajnos ez a probléma ma az oktatással::( Igen amúgy egyet értek a szüleiddel, hogy ilyen pattogó senkiket oda kell kenni az aszfaltra, mint margarint a kenyérre. Szerintem, nem dől össze a világ, ha négyest ad, de nem hinném, hogy lenne pofája. Ha mégis négyest adna, akkorkomolyabb szintre emeled a dolgot. (vannak ilyen tanári bizottságok vagy mik, sajnos nem tudom a nevét, akik felülvizsgálják a pedagógust) Ha utalgat év vége előtt arra, hogy 4-est ad, akkor nyugodtan jelezheted neki, hogy számíthat egy felsőbbrendű kivizsgálásra. És ha, megemlíted a felülvizsgálást azt nem nevezném fenyegetésnek mivel jogos a dolog. (az pl.: fenyegetés ha azt mondod, hogy ne egye meg a nutellát mert felpofozod, ugyanis akkor nem csinált semmit azon kívül, hogy megszegett egy kicsinyes utasítást). Én odamennék az igazgatóhoz szépen az egyik szünetben és megkérdezném, hogy szerinte jogosan kaptál-e beírást. ( egy igazgató lesz olyan szinten, hogy lássa a beírásod indokolatlan).


Remélem tudtam segíteni és sok sikert!!! :)

2018. máj. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
17%
#5 - Természetesen elolvastam. Mi az ami felett szerinted elsiklottam? Kérlek, fejtsd ki.
2018. máj. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
62%

"ha nekem nem tud megtenni valamit, akkor az én családomtól se várjon el semmit a jövőben."


Azért ez nálam kiverte a biztosítékot és az is, hogy a szüleid ezért megöleltek otthon. Kicsit el vagy szállva magadtól, és amit mondtál a tanárnak, tényleg fenyegetés volt. Azt pedig nem tudhatod, hogy az osztálytársaid hogyan gondolkoznak - lehet inkább a tanárral értenek egyet, neked nem merik megmondani.


"és ilyen attitúdot bevág egy normális kérdésnél, nekem kicsit sok."


Pontosan te vágtad be az attitűdöt és nem a tanár. Ha olyan jó vagy németből, akkor kisujjból ki kellett volna ráznod az ötöst, nem kapaszkodni érte.

2018. máj. 12. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
41%

Lehet igazad volt, de fölösleges volt visszaugatni.

Nekem egyszer azért lett lehúzza egy történelem dolgozatom, mert a féreg elkezdett a külalakon rúgózni, ami az én esetemben totál nem állt meg.

Plusz nem egy ilyet tudok.

Sajnos tényleg alacsony a színvonal, ami az oktatást illeti, valamint igazi balkáni a hozzáállás, azt nézik mit nem tudsz. Kevés az igazán jó, európai gondolkodású tanár.

Múltkor egy Tudtad e poszt alatt finnországi magyarok kb szarrá oltottak egy hazai tanárt a begyepesedett gondolkodása miatt, öröm volt nézni.

2018. máj. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
80%
Vannak ilyen helyzetek sajnos , mondanám h állj ki magadért , de mindig a tanárnak lesz igaza és meg is szivathat ha úgy van kedve :) Nálam is volt hasonló eset , ugyan annyi pontom lett egy dolgozatban , mint a tanár kedvenc diákjának , még is jobb osztályzatot kapott . A lényeg h lassan év vége , kitartást :D Ballagás után meg nyugodtan elmondhatod a véleményed neki :)
2018. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!