Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A lányom "hülye" az angol...

A lányom "hülye" az angol nyelvhez vagy az eddigi tanárai (és a mostani) nem tudnak normálisan tanítani? (nagyon hosszú kifejtés)

Figyelt kérdés

Sajnos a családban senki nem tud angolul. Én régen oroszt tanultam, de már semmi nem maradt meg. Általánost egy helyen töltötte, 8 évig egy tanár vitte, akit utált, 4x pótvizsgáztatta, egyszer akkor is, amikor a számítás szerint megvolt a kettese. Az a tanárnő sok szót adott fel, sőt rengeteget, talán annyi jó volt benne utólag, mert azok közül sok megmaradt benne, de a nyelvtani rész az nem, a my name is-en kívül meg sem mert mukkanni (sokszor került elő köztünk a téma). Rendszerint a tankönyvből olvasott fel és adta a házit, amit a lányom nem értett. Ment az szakmai iskolájába, ott volt egy évig, aztán váltott, mert a többi gyerek lelkileg terrorizálta. Az ottani angoltanárral azt vettem észre, év végre rosszabb lett, mint volt. Kezdte a következő évet egy másik iskolában, ott csak egy hónapot töltött, aztán átirattam egy másikba a kérésére, mert egy cigánylány piszkálta, az osztályfőnöknője pedig utána se csinált semmit, hogy én beszéltem vele, hogy mégis csak neki kéne rendet tennie, mert ez így nem pálya, hogy a gyerekemet lökdösik és állandóan szorong. Harmadik iskolájában maradt 3 évet, ami igen érdekes volt, egymást váltották az angoltanárok. Első évben egy tanár volt végig, nála feltűnt, hogy jobb lett. Második évben három tanár is volt, de lehet négy. Utolsó évben volt egy új, de őt egy másik osztály állítólag kiakasztotta és három hét után felmondott, aztán visszajött az első évben lévő. Most érettségit csinálja, megint új tanárt kapott, akiről jót nem mondott eddig, és azt mondja, a társai is hasonló véleményen osztoznak, ők sem tudnak többet.


Ismerős házastársa olcsón vállalja egy ideje, hogy korrepetálja online, máskülönben nem lenne rá keret. Láthatóan fejlődött, a magántanár szavai alapján szépen, baba lépésekben, de biztosan halad, és látom rajta van sikerélménye. A benti tanár azonban ezt mind elveszi, nem érti ahogy magyarázza az anyagot, így lett az első témazárója egyes, aztán vagy ötven szót mondott, hogy tanuljanak meg két nappal későbbre, nem is bent be aznap, kikönyörögte. Nem lógott a gépen, nem tudott online játékok útján tanulni, nem érdekelték ezek, a kártyák pedig csak szavakkal segítették, nem a mondatokban, mi se tudtunk neki segíteni, a tankönyvet pedig csak tanárral. Mindig mondtam neki, hogy csinálja, próbálkozzon, és teszi is, de az eddigi tanároknál a vége itthoni csöndes sírás lett, hogy miért olyan hülye hozzá (nem én neveztem hülyének, ő saját magát). Közben azt is mondja, hogy nem az ő tempója, ami bent megy, és mindegyik tanár ragaszkodik a tanmenethez, nem lehet megállni, miközben vannak kb tizen a csoportban.


Idén érettségi, és látom rajta, hogy szorong, mert bent a kettesért küzd, a magántanárnál szépen halad, de azzal bent nem szerez jegyet, és szeretné tudni a nyelvet, nem kettest akar érettségin, hanem egy jó angoltudással megcsinálni legalább hármasra, de inkább jobbra. Mi csak a szavakat tudjuk kikérdezni, illetve felmondhatja, ha olyan van, nem tudunk érdemben segíteni neki.


Leginkább azt szeretném tudni, hogy létezik, hogy a tanárok ennyire nem értenek a tanításhoz, vagy tényleg neki nincs érzéke hozzá? Én nem vagyok ott az órákon, nem látom, milyen a tanár, és egyrészt a gyereknek lenne rossz, ha szót emelnék bent, másrészt idős hozzá, és ő lenne az első aki megállítana, hogy bemenjek (jogosan, nem kisgyerek). Mit mondjak erre, az anyja vagyok, rossz nézni, hogy sok éve küzd ezzel, miközben tényleg igyekszik, és nem hülyegyerek, aki nem fogja fel amit mondanak neki.


2021. nov. 3. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem a gond ott van, hogy öt iskolába jár öt év alatt. Igy nem lehet semmit tanulni, felzárkózni, elmélyíteni.
2021. nov. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez az 5. éve a harmadik iskolájában, ott csinálta a szakmát és folytatta az érettségit másik részen.
2021. nov. 3. 19:07
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem biztos van rossz tanár, nem is egy, na de hogy kb 10 nem tudott neki szinte semmit tanítani, az már azért elég érdekes. Nem hiszem, hogy kiemelkedőek a képességei, de nem is feltétlen rosszak, csak nem töri magát, egyszerűbb feladni, elmenekülni, majd úgyis lesz másik tanár, na majd vele (bocs, de a két iskolaváltás is igencsak ezt sugallja, cigányok ide vagy oda). Valószínűleg az önbizalma sincs rendben, ami pedig szintén kell egy nyelv sikeres elsajátításához, merni kell megszólalni, kérdezni. Megint csak azt tudom mondani, hogy ez 1-2-3 tanárnál lehet, hogy nem megy, de kötve hiszem, hogy a többi 6-7-nél sem és ebben mindig a tanárok a hibások.
2021. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a lányod a hulye/leszarja, pedig a sok baromság között a nyelv az egyetlen ami hasznos, es kene azzal foglalkozni iskolán kivul is. En az angolt szinte magamtol, filmekből sorozatokbol nezekbol tanultam meg, magamat tanítottam appokkal, youtube videókkal, amik teljesen egyszeruen elmagyarázzák pl az igeidoket. Aki ennyi segítséggel sem kepes megtanulni legalabb egy B2 szinten, az vagy segghulye, vagy szarik rá. Nekem a nemet volt mumus, 8 ev alatt kb. 8 tanárom volt, szarabbnál szarabbak, mégis egy középszintű tudasom van belole, azert ennyi ido alatt akarva akaratlanul is rád ragad minden. Ez mind csak kifogás.
2021. nov. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Felvoltam mentve angolból mégis azt mondom, hogy kitartással meglehet tanulni angolul. Ugyan nekem sem a suliban sikerült, de ha elég elszánt, van ideje rá megtudja csinálni.
2021. nov. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

zenekbol*


Illetve ha magantanarnal viszonylag jol haladgat, akkor egy temazarot hogy sikerül egyesre megirni? Az azt jelenti hogy kb zeró a tudásod, meg amit irtal, ami lehetetlen ha azert makog valamit. A sajat érdekében kezdjen neki a tanulasnak, mondom rengeteg játékos video meg app van angol nyelv tanuláshoz.

2021. nov. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Általánosban a szavakat tanulta. A nyelvtani szabályokat a tanárnő szóról szóra kérte vissza, fel kell mondani. Velem tanulta, nekem igyekezett felmondani, de csak harmadik próbálkozásra sikerült bent elérnie a kettest. Túl hosszú volt, és a nem lényeget, hanem tényleg echte ugyanazt várta. Aláírom, hogy száraz és unalmas volt az egész, nem csodálom, hogy úgy nem értette. Szóval a szavakkal igyekezett, mondatok nem mentek, a szabályok elmagyarázására pedig feladta a leckét, benne van a tankönyvben, következőre kéri vissza szóban, aki nem tudja, egyes. Külön szorgalom, mint a filmet, nem volt, csak kártyák. Se tévé, se számítógép, nem érdekelték ezek nagyon sok éven át, telefont is mi erőtettük, hogy legyen nála, bármi történik. Utóbbi négy évben látom, hogy sokat foglalkozik az angollal. Horrorfilmeket néz angolul, magyar felirattal, vannak képregények, amik érdeklik, azokat google fordítóval fordítja magának. Telefonjára töltött le applikációkat, rendelt könyveket (én mentem el értük), angol szófordulatok, ilyesmik, és a magántanárnál, ha a tanár 6 mondatot kér, ő volt, hogy 20-at csinált. A tanár szépen segít neki a nyelvtan megértésében, gondolom ezért halad jobban. A mondatokkal van gond.


A témazárója azért lett egyes, mert van amit rossz időben használt, úgy meg rossz az egész mondat) másik feladatnál három pontot veszített mert a szavakat nem megfelelő sorrendben állította össze, a levélírás pedig úgy ahogy volt, katasztrófa. Ezeken kívül talán voltak még feladatok, ő csak ezeket mondta el. Lányom maga mondta, hogy a fordítással, értelmezéssel aligha van már problémája, már érti a különféle bejegyzéseket, mondatokat. A gondja a mondatalkotással és beszéddel van, bent pedig ezeket gyakorolják leginkább. Tanárral is gyúrnak erre, de mint írtam, baba lépések.

2021. nov. 3. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennyi negatív élmény és sírás után már tuti fél az angoltól és azért halad vele nehezen.

Amúgy nincs olyan, hogy valaki hülye egy nyelvhez, csak kellő időt kell belefektetni és persze megfelelően tanulni.

Szó tanulással pl nem lehet nyelvet tanulni. Persze kell szókincs is, de nem szabad arra fókuszálni, csak utolsó években (12.-ben nekünk is 100+ szavakat kellett megtanulni, de addigra volt egy alaptudás, ráéreztünk a nyelvre és így ment ez a rengeteg szó is (pedig nem voltam túl szorgalmas))

A nyelvtant sem érdemes szabályokkal tanulni. inkább rá kell érezni, kifigyelni a szabályszerűségeket, mint ahogy a kisbabák is elsajátítják az anyanyelvüket.

Ilyen elven működik a Rosetta Stone nyelvtanuló program. Én ezzel tanultam meg németül, úgyhogy tudom ajánlani.

2021. nov. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!