Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Annyira téma lett a bullying,...

Annyira téma lett a bullying, a tanárokra nem gondolnak?

Figyelt kérdés

Szinte csak az iskolatársakat hibáztatják, a tanárokra miért nem gondolnak?

A tanárok sokszor hagyják, sőt még generálják a vitát, ha nem ők kezdik. A legtöbb nem egy példakép.

Emlékszem mikor anno egy lányos osztályban voltam, ahol mennyire féltékenyek, irigyek voltak rám a többiek, de még a tanárnők is. Azért mert én voltam az osztályelső, a sportos, én tetszettem a legtöbb fiúnak és emiatt nagyon sok embert zavartam ott. Nemcsak a lányokat, egy fiút is, mivel nem jöttem össze vele, emiatt kavarta a sz*rt ellenem. Állandóan utánoztak, figyeltek, versengtek velem, én meg ezt röhögtem, mivel sz*rtam rájuk.

Persze azért nem volt annyira durva a helyzetem, mivel nem fiús osztályban voltam. A lányok inkább kavarják a szálakat és enyhén szólogatnak, még ütőset se tudtak beszólni, egyedül én tudtam szemtől-szembe. :D Tesi órán az összeset erősen dobáltam a labdával, az egyik kényesnek a pofáját találtam el, alig vártam a partizánt haha 😂😂 Mert én fiúsabb lány voltam, inkább ütök.. az egyiknek meg is mondtam, hogy megverem.. egyből tudta hol a helye.. félt. Pedig nem vertem volna meg, rendőrségi ügyet nem ért a csajszi.

Az a lényeg, hogy mondták a gyenge dumáikat, én meg levegőnek néztem őket (hisz tudtam, hogy nem vagyok fogyatékos, van reális önértékelésem, minek reagáljak? csak pazaroltam volna az energiámat rájuk), a bandavezérre tettem utalást, hogy folyamatason ő dönt mindenről, ő manipulálja a többit (tehát ráütöttem a magra) és a bandavezér elkezdett ordítozni, sírni, sértegetni engem, lefaszszop*zott az egész osztály + tanár előtt. Én meg ezt csendben végignéztem, nem hatott meg a hisztije. A tanár megsajnálta, hogy elsírta magát a lány és nyilván ellenem volt, mivel én nyugodt maradtam, nem hozott ki a sodromból.

Na és ez a lány lement az osztályfőnökhöz árulkodni, úgy adott le mindent, hogy ő jöjjön ki jól és összehívott egy ülést az én támadásomra.

A tanár pedig ezt hagyta! Benne volt a mocskos keze az egészben, előttem kibeszélt a bandavezérrel, akinek a legfőbb baja az volt velem, hogy nem mentem utána és én szebb, okosabb, magasabb voltam nála.. A fiúk nagyrésze és a nyugisabb lányok mellettem voltak, de az osztályfőnök nem.

Az osztályfőnököt ez a kis manipulátor madzagon rángatta, mert megzsarolta, hogyha nem áll mellé és nem szid le, akkor továbbra nem szedi az osztálypénzt. A tanár meghajolt a kis senki előtt és engem leszidott, mert állítólag más osztályból jelezték neki, hogy valaki ordítozott, de hát nem én ordítoztam. A tanárnő azt mondta, hogy én mindig másokkal foglalkozom pedig pont, hogy én voltam az, aki nem másokkal foglalkozott, a manipulátor foglalkozott állandóan másokkal.. khm.

Az egyik mondta, hogy lefa*** a lány, amire azt hitte, hogy én voltam és azért is engem szidott le. Utána a pasi mondta, hogy nem én voltam és odafordult a manipulátorhoz és azt mondta, hogy semmi baj.. Tehát ő káromkodhatott, én nem káromkodhattam volna.. Az egyik kis csicskája bolondozott engem és a tanár nem szólt rá, hanem azt mondta, hogy én tényleg nem vagyok normális. Tehát a bántalmazóim mellé állt és még azt mondta, hogy én bántalmazok másokat. Az egyik lány megvédett, hogy nem volt semmi, csak nem szólaltam meg és erre a tanár az öklével mutatta, hogy engem meg kéne verni/ütni. Tehát, hogy én vagyok a probléma, pangálta a többit ahelyett, hogy nyugtatta volna, a többiek csak lestek, hogy mi baja van a diplomásnak.. olyan showt levert, hogy a Mónika-showban ilyen még nem volt. Nem vette észre tanult nő létére, hogy a bandavezér irigy rám és verseng velem. A végén meg is kérdezte tőle, hogy én erősebb egyéniség vagyok, mint XY (azaz én)?, de még így se esett le neki. 🧐 Úgy viselkedett, mint egy kamasz és alázó módban beszélt velem, a manipulátornak hagyta, hogy pofázzon és még ezek után dicséretet adott neki majd versenyre vitte (ÁSZÉV), ahol a buta az első körben kiesett. :D A dicséretnél az egyik tanárnő megjegyezte, hogy ő az osztálypénzszedésre nem adna dicséretet, mivel az egy alapvető dolog, hát itt nem volt az. Eleve nem értettem, hogy minek szól bele a vitába.

Tehát elővettek engem azért mert nem hagytam magam és nem vettem fel a sértéseket. Feljelenthettem volna őket zaklatásért.

A bandavezér azt kezdte rólam híresztelni, hogy irigy vagyok rá, mivel ő a vezető, csak röhögtem rajta, mivel ő meg a többi ostoba volt irigy rám.

Általában nem arra irigyek, akit kinéznek?

Mert nem mindig a leggyengébbeket kezdik ki. Ebben a közösségben azok voltak kikezdve, akik vezéregyéniségek voltak, riválisok a bandavezérnek. A legtöbb csendes lúzer volt, hagyták magukat elnyomni neki.

A tanárok is hagyták a bandavezér uralmát kiteljesedni, sőt még segítették.

Az osztályfőnök nem volt mentálisan épp, sokat beszélt a földönkívüliekről, hogy egy ember követi őt, látszódott, hogy hangokat hall, néha magában beszélt.. emiatt elkezdték skizofrénezni, de orvosi vizsgálatra nem küldték el a bolondot.

Volt még egy kiközösített annak azt mondta, hogy miért nem megy el orvoshoz? Pont ő mondta, bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű és amúgy miért ő menjen el? Nem azoknak kéne, akik bántalmaznak másokat?

Volt egy másik tanárnő, ő is a bántalmazót karolta fel, röhögött másokat az órán és ő még vele együtt kicsinyesen kacagott a többin ahelyett, hogy rászólt volna. Én annyit mondtam a tanárnőnek, hogy ez szerintem szánalmas, főleg tőle, az egyetemen ezt nem tanítják?

Az egészben az volt az érdekes, hogy amikor a kicsinyes lány elkérte a házimat, csak félig adtam oda, így félházija volt kész, soha többet nem kérte el. A tanárnő mondta az órán, hogy emiatt fekete pont, de nem írta be, mivel észrevette, hogy mosolygom és vlszeg én vezettem őket félre, de amilyen utálattal nézett rám, hogy nem hagytam magam kihasználni.. undorító. Gondolom azért mert én csinos vagyok, olyan vagyok, mint egy modell és én ezt nem tehetem meg, de miss csúnya bántalmazó dagadék igen. Érdekes, hogy a tanárok nem engedték, hogy megvédjem magam és engem tekintettek a gonosznak.

Na és az a tanárnő még ezek után az érettségimet is lerontotta érdekes módon pont az írásbelinél. A legjobbat pedig odaadta miss házit nem tudok otthon írni bántalmazónak.

A faszsz*po bandavezér csajszikának pedig 2 hibátlan szóbeliért is adtak oklevelet, akinek a legnagyobb és legmocskosabb pofája volt. Tehát még megjutalmazták őket ezek után.. mi ez?! Az egyik fiú meg is mondta a tanárnőnek, hogy gyönyörű példát mutat, így kell viselkednie egy tanárnőnek. Hátrányosan megkülönböztetett, a többi káromkodhatott, rosszalkodhatott, megvédhette önmagát, én nem. Engem minden kis dologért leszidott, hol senkizett, hol kötekedett, hol férgezett. Nyilván volt benne egy nagy adag irigység, mivel észrevettem a nézésén..

Engem minden sz*rért elővettek.. bolondok.

Egyedül engem vettek fel az egyetemre, egyedül én tettem nyelvvizsgát és ennyire hálátlanok voltak velem, ezt érdemeltem? Mocskok.



2021. dec. 5. 00:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%
Az igen. El olvastam a regényedet. Én ha a tanár ki packázot volna akkor szemébe mertem volna nézni és meg mondani a magamét. Én nekem is úgyan ilyen tanáraim voltak de az már egy más tészta.
2021. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%
Ha van az osztályotoknak facebook csoportja, akkor oda kellene mindezt beírni.
2021. dec. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

El nem bírtam olvasni ebből semmit, mert igazából lényegtelen, hogy veled mi történt, az alapfelvetésed rohadtul jogos.


Egy tanárnak pontosan kéne látnia, sőt a legtöbb látja is, hogy milyen hatalmi játszmák mennek az osztályban. Igen van vagy 100-120 diákja (nem mindegyiknek), de van ofő, meg tanít vagy 4 évig. A tanáriban meg pont erről megy a csevely (személyes tapasztalat), hogy éppen melyik diákkal mivan. Emberi természet része, nem azt mondom, hogy ez rossz.


Szóval, de pontosan látják mik mennek osztályon belül, igenis vannak eszközök a kezükben, az érintett diákkal beszélni, elküldeni az iskolapszichológushoz, akár név nélkül, de felhozni a témát. Pl. Nagyon sok irodalmi mű elemzését el lehet vinni olyan irányba, ami foglalkozik a kirekesztéssel, a hatalomvisszaéléssel, akár a társadalmi konvenciók egyénre gyakorolt nyomásával. Nem csak magyaron törin is lehet erről szó, de ha úgy van a matematika óra első öt percét is lehetne erre áldozni.

Nem arra gondolok, hogy "gyerekek ne piszkáljátok egymást, az csúnya dolog", hanem csak általánosan felhozni a témát, akár egy nemrég történt tragédiát említeni, akár messzebbről megközelíteni, hogy a kis fogaskerekek mozgását elindítsa a tanár.


És amikor órán megy a rágóköpködés, meg a hajhuzogatás, meg a nem tudommi, akkor igen is büntessen a tanár. (Lehetőleg ne úgy, hogy mindkét felet, mert az a világ legnagyobb bullshite).


A legtöbb tanár látja, csak úgy érzi nem akar belefolyni, vagy éppen konstatálja, hogy lelkileg és tudásilag nem tudna mit kezdeni a helyzettel - bár nem értem minek van akkor a pályán.


Sajnos amekkora tanárhiány van, nem enegedhetjük meg magunkat azt, hogy ezt is elvárjuk mint képességet egy tanártól - és ez iszonyatosan szomorú.


Szóval ez a nagy bullyng lufi se jutott sehova, mint kb a #metoo, mert megy az egymásra mutogatás, hogy a gyerekek már csak ilyenek, ha van rajtad sapka azért csúfolnak, ha nincs akkor meg azért. És még mindig ott tartunk az iskolai házirendekben, hogy nem tesz különbséget önvédelem és nem önvédelem között.


Pl. szekáltak egy gyereket, aki besokalt és visszaütött. A tanár automatikusan bevágja mindkettőnek az intőt, mert "nem érdekel ki kezdte, nem ütjük meg egymást, kész pont".


Holott ez milyen üzenet is?

- áldozathibáztatás

- ne védd meg magad

2021. dec. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%
Röviden és tömören egy egoista, tajparaszt, szadista mérges gomba vagy és nem érted a többi lánynak miért nem te vagy a példaképe...
2021. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!