Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyik férfi tanáromtól...

Az egyik férfi tanáromtól kaptam szülinapomra egy ezüst kar láncot. Akkor ezek szerint kedvel engem? 20/L

Figyelt kérdés
2021. dec. 9. 07:04
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Biztosan
2021. dec. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Meg akar rakni
2021. dec. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mantis religiosa ***** válasza:
90%
Ahhoz, hogy érdemben válaszolhassunk, tudnunk kellene, mit értesz " kedvelés " alatt.
2021. dec. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Biztos lehetsz benne
2021. dec. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem, szerintem utál, azért kaptad. Képzeld el mit kapnak azok, akiket kedvel?! Amúgy meg dugni akar, ha nem esett volna le. Nem lehetsz valami okos.
2021. dec. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
Sunázna az tuti.
2021. dec. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

Mindegy hogy ellentétes nemű vagy egynemű szerintem anyagilag van egy limit ami felé nem megyünk illemből, ha tanár-diák kapcsolatról van szó. Az ajándék értékét is nézni kell ebben az esetben, mindegy, hogy ő honnan szerezte milyen áron, egy ezüst karkötő értékes, én biztos nem tudnám csak úgy megengedni, anélkül, hogy ne éheznék hetekig.


Ha valakire ennyit költünk, az azt tükrözi, hogy ilyen fontosnak érezzük (vagy magányosak vagyunk, esetleg rossznak érezzük magunkat és nagyon vágyunk az elismerésre) és pont egy tanár-diák kapcsolatban mindkét félnek ugyanannyit kell visszaadnia. Tehát, ha én kapok egy ajándékot, aminek nagyobb az értéke, és egy tanáról kapom, kellemetlenül érzem magam, mert én nem táplálok mélyebb érzéseket iránta és nem is tudom viszonozni anyagilag a gesztust sem, sőt nem is szándékozom.


De ez a kis gesztusoknál is így van.


Egy barátnőm például a főnökének (mindketten nők) vitt mindig kis csokikat, a főnöke pedig egy idő után megkérte, hogy ne tegye, mert most már kellemetlenül érzi magát, a fent leírtak miatt.

2021. dec. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!