Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek lehetséges a...

Szerintetek lehetséges a tanár-diák “barátság”?

Figyelt kérdés

Végzős vagyok gimiben, van egy tanárom, aki nagyon sokat segít nekem már évek óta, ezáltal egyre jobban érzem azt, hogy szívesen beszélgetnék vele, suli után is tartanám vele a kapcsolatot. Viszont nem tudom, ő mennyire lenne vevő az ilyesmire, hiszen családja van, stb stb.

Szerintetek merjem megkérdezni, hogy lenne-e kedve találkozni vagy pedig várjam meg míg elballagok és csak utána?

18L



2021. dec. 10. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek ilyet, a tanár a srác osztalyfonoke volt, már végzett. Azóta szinhazba szoktak jarni, meg szoktak az iskolában eloadasokat is tartani
2021. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Csak utána.
2021. dec. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak utána. Ha előtte teszed akkor kellemetlen lesz számára, hiszen ha biztos ő is bír de közben mint tanár nem teheti meg hogy bizonyos diákokkal haverkodik mert ha ezek az emberek jó jegyet kapnak, a többiek osszesughatnak h naaa igen, mert haverok.
2021. dec. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Utána! Most csak kellemetlen helyzetbe hoznád ezzel, és valószínűleg elutasítaná a közeledésed. Barátkozni max titokban tudnátok, az ilyen kapcsolatokat a tanári kar nem nagyon díjazza. Titokban találkozgatás meg mindenkinek kellemetlen, ha kiderül csak még inkább az, félreérthető lesz, magyarázkodhattok, stb. Főleg ő kerülhet nagyon kellemetlen helyzetbe emiatt.
2021. dec. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Mindenképpen gáz és elég ciki az egész tanár diák bármi.
2021. dec. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem kb mint a kutya-macska barátság.

Maximum ha már végzett a suliban a diák.

2021. dec. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 valaki : ***** válasza:
100%
Az enyéimmel én elég baráti viszonyban vagyok. Sokat beszélgetünk iskolán kívül. Magáznak, de ha leérettségiznek, tegezhetnek és szívesen találkozom bármelyikkel 20 év után is, szeretem őket. Pedig nem mind egyszerű eset
2021. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. A volt osztályfőnökömmel (testnevelés szakos) a mai napig tartom a kapcsolatot. Igaz, ritkán futunk össze, olyankor viszont mindig jól elbeszélgetünk.
2021. dec. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A párom a volt osztályfőnökével 15 éve barátok.
2021. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%
Tanárként én nem tudnám elképzelni, mindig bennem lenne, hogy a volt diákom az illető, és ez mindig kizárná az egyenlő viszonyt. Nem tudom, ki hogy értelmezi a barátság fogalmát, de ahogy én értelmezem, az alapján nálam sokkal fiatalabb egyénnel, akit ráadásul tanítottam is, én nem tudnék baráti viszonyt kialakítani. Jóban lenni, beszélgetni lehet, de a barátság igazi értelmében vett viszony nálam kizárt. De biztos van más tanár, akinél ez másképp van.
2021. dec. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!