Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha egy tanár állítása szerint...

Ha egy tanár állítása szerint ezt látja, akkor nem az elején kéne szólnia a diáknak?

Figyelt kérdés

Az iskolánkban van emelt szintű érettségire való felkészítés fakultáció formájában. Nyilván ez tizenegy és tizenkettedik osztályban van.

Én felvettem egy faktot, tizenegyedik eleje óta azon vagyok, nem váltottam. Valahányszor kérdezte a tanár, hogy ki az, aki tervez is emeltezni, én mindig azt válaszoltam, hogy tervezek, tehát nem új ez az infó. Tavaly nagyon jól teljesítettem, igazából a tanárom folyamatosan ki is emelte, hogy ez van, viszont idén sikeresen összehoztam egy visszaesést.(Nem szoktam mondani az okát, ha valaki kérdezi, de egyébként mentális betegség áll a háttérben)

Talán egy hete a tanárom elbeszélgetett velem, hogy mi lenne, ha inkább valami tök más tárgyból tennék emelt érettségit, mert ő egyébként tizenegyedik eleje óta azt látja, hogy ez nekem nem megy.(Amit kétlek, hogy így látna több mint egy éve, mert végig az ellenkezőjét hangsúlyozta, de tekintsünk el ettől) Az meg már csak hab volt a tortán, hogy ezt azzal magyarázta, hogy rosszabbul teljesítettem naz idei OKTV-n, mint a másik két csoporttársam.(Akiknek egyébként tartott felkészítő órát, mint utólag megtudtam a másik két csajtól, nekem pedig nem is szólt róla, hogy van ilyen, miközben a másik kettőnek ő maga szólt, hogy menjenek)


Viszont én azt nem értem, hogy ha ő ezt állítólag a legeleje óta látja, hogy nem megy ez nekem, akkor miért nem szólt tavaly félév előtt, amikor mondjuk lett volna lehetőségem viszonylag kicsi lemaradással faktot váltani, úgy, hogy még talán fel is tudjak készülni egy másik tárgyból az emeltre? Miért az utolsó pillanatban kell szólni, amikor szerinte ebből, ami most van, úgyse lesz semmi, másra meg már akkor sem lenne idő, ha ebben a szent minutumban váltanék külön kérvénnyel?


2021. dec. 10. 07:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne válts faktot. A tanárod szimplán csak gyökér valamiért nem lettél neki szimpi és kész. Ne add fel, esetleg iskolán kívül keresel valakit, aki segít pluszban készülni az emeltre, de amúgy az lesz a tanárodnak a legnagyobb fricska, ha jól fog sikerülni a vizsga. Egyrészt úgy se a saját sulidban fogod megírni, a szóbelin meg pláne nem lesz ott, szóval nem is fogsz vele találkozni amikor oda kerül a sor.
2021. dec. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tartok attól, hogy kicseszne velem, mert igaz, hogy tapasztaltam, hogy kivételezik, tudom is mi alapján, de jegyeken ez nem látszik, csak abban a formában, hogy hogy szól az adott diákhoz
2021. dec. 10. 09:02
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem látott az a tanár semmi ilyet 11. év elején, csak utólag okoskodik.

Valami miatt pikkel rád, emiatt hagyott ki az OKTV felkészítő órákról is.

Ne válts faktot. Kicsit visszaestél, megesik az ilyen; ezt próbáld ledolgozni jövő májusig.

2021. dec. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tavaly viszont csak nekem tartott felkészítőt. Igaz azért, mert más nem jelent meg, de ott szólt a többieknek. És amúgy azt is mondta, hogy ott is nagyon látszott, hogy nem megy ez. Ami szintén vicces, mert amikor a tavalyi felkészítő volt, akkor meg azt mondta, hogy nekem van a legtöbb továbbjutási esélyem azok közül, akiket valaha felkészített.


De egyébként ha pikkel rám, és azért nem szólt a felkészítőről, akkor nem tudom mi lehet az ok. Mert akkor, amikor kb elkezdte a felkészítőket tartani, akkor még nem történt meg az, ami miatt pikkelhetne, mert az az OKTV előtt egy héttel volt. De egyébként a két csoporttársam szerint nem is tudta a tanár, hogy ki a harmadik versenyző. Csak ezt meg nem tudom elhinni, mert pont tőle kértem a jelentkezési lapot.


De fejben azért megpedzegettem, hogy iskolában leadom a faktot, felveszek helyette egy olyat, amire be se kell járnom, aztán keresek valaki sulin kívüli felkészítőt.

2021. dec. 10. 09:57
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe belefektettél már sok fáradtságot, ne hagyd veszni. És májusig még van idő behozni. Mindenképpen ebből tegyél emelt szintű érettségit.

Lehet, hogy a tanárod hangulatember, pláne ha változó korban levő nő. Egyszer kedvel téged, máskor nem, és ennek semmi köze a viselkedésedhez vagy a tudásodhoz.

2021. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
60 év körüli nőről beszélünk. Viszont más diákokkal kapcsolatban nem szokott ilyen ellentétes dolgokat mondani. Másnak vagy kifejezetten azt mondja az eleje óta, hogy nem menne neki az emelt, vagy azt, hogy menne. Ezért sem értem, és nem tudom biztosan betudni hangulatingadozásnak.
2021. dec. 10. 10:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy néhány tanár a saját elképzelése és feje után megy és ügyeskedik. Te sokat nem tehetsz. Ha próbálsz neki bizonyítani abba is azt lát bele amit akar és úgy intézkedik utána ahogy akar.


Ráadásul egy fakt váltása nagyon macerás, nálunk például nem is engedték, így esett, hogy osztály fele sz.pott matek fakton és csak év végén válthattak.


Valószínűleg a mentális problémát (jobbulást kívánok) ő támadásnak vette, úgy érezte, hogy leszarod az egészet és csalódott, ezért lett ilyen érzékeny, de ez csak tipp.


Amúgy volt hasonó szituáció egyetemen. Nagyon szorgalmas diák nem csupán jól tanult, de szervezett mindenféle programot a tanszéknek. Jött egy nehéz időszak pont az utolsó évben, mentális betegség, gyógykezelés, az eredmény a jegyek romlása, kevesebb aktivitás. Tanárok amint értesültek a gyógykezelésről megértőek voltak, a diák elkényelmesedett. Pár hónap múlva észbe kapott, elkezdett felzárkózni, szervezett megint programokat, nagyon sokat tanult. Elkészült a szakdolgozata, leállamvizsgázott. A tanárok ezt a 4-5 hónapot vették figyelembe a 3 évből, nem számított hogy előtte milyen volt vagy hogy utána mennyit igyekezett, az számított hogy volt egy időszak amikor úgy kellett megadni neki a kegyelemketteseket és beárt, de nem volt aktív az órákon. Ebbe kapaszkodtak bele és nem vették fel mesterképzésre.


Ezért is mondom, egyes tanárok a saját elképzelésük után mennek és akármit tehetsz nem fogod tudni megváltoztatni.

2021. dec. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nálunk a faktváltás úgy megy, hogy a tanév első két hetében és félévkor lehetséges, de ha valaki ír egy nagyon jó kérvényt, és megfelel a feltételeknek, akkor van lehetőség év közben is, de ezzel nem sokan élnek. Meg korlátozottak a lehetőségek, mert aki eddig x tárgyat középszinten tanult és onnan menne át faktra, annak szintemelőznie kell. Nálam szerintem nem állna fent a veszély erre, mert a faktot adnám le, és lecserélném mondjuk egy nyelvvizsga felkészítőre, ami alól kérvénnyel ki is kérhetem magam,mert van nyelvvizsgám. Csak akkor nem tudom mi lenne az emelt érettségimmel, mert akkor csak idegennyelv lehetne, ami menne is, csak pontokra rosszabbul jövök ki, mert csak abból tudnám megcsinálni az emelt szintű érettségit idegennyelvből, amiből van nyelvvizsgám, mert más nyelvet nem beszélek. Vagy leadom ezt a faktot és úgy emeltezek, hogy az utolsó pár hónapban nem vagyok már faktos, ami mindenképp necces. Ha meg nem adom le, akkor meg az a baj, hogy a kedves tanár folyamatosan mondogatja kissebb megjegyzésekbe, hogy ne csináljam az emeltet és ez azért elég demotiváló, pláne mentális betegség mellé.


De egyébként a tanárom nem azt feltételezi elmondása alapján, hogy nem tanulok rendesen, nem igyekszem, hanem azt, hogy konkrétan a képességeim hiányoznak.

2021. dec. 10. 13:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!