Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az oktatás személyi problémái...

Az oktatás személyi problémái saját magukat generálják?

Figyelt kérdés

Engem arra emlékeztet, mint amikor a kígyó a saját farkába harap.


Sok szülő nagyon kritikus a pedagógusokkal, azt is mondanám, kissé ellenségesek velük.Ennek oka pedig a saját rossz tapasztalataik diákkorukban.


Szülői munkaközösség tagja vagyok.


Az elnökünk is hasonló.Nem azt mondom,hogy hárpia, de egy nagyon kemény nő.A gyerekek érdekeit nagyon markánsan képviseli,viszont a pedagógusokkal szemben érzéketlen.


Nem is bízik a tanárokban, azóta, mióta egyszer az igazgató "átverte".Az igazgató rosszul tudott valamit és azt mondta,hogy az a KLIK hatásköre.Az elnökünk meg felhívta a Kliket és információt kért, kiderült,hogy nem a Klik hatásköre,hanem az intézményé.Azóta mondja,hogy "őt még egyszer nem fogják hülyének nézni", ezt közölte is az igazgatóval.


Volt, amikor én is jeleztem neki finoman, diplomatikusan,hogy nem biztos,hogy "erőből" kellene áttolni mindent, mert a pedagógusoknak nem fog tetszeni.Akkor is jött a szöveg, hogy " drágám, őket ezért fizetik a te meg az én adómból, nekik ez a dolguk,ha nem tetszik nekik, mondjanak fel.Mellesleg, mikor voltak diák akkor...."Ekkor mesélte el a rossz tapasztalatait, meg hogy a tanári állás milyen lightos, meg laza.


Ő egyébként tipikus, nadrágkosztümös mnultis középvezető.Nagyon határozott, illetve ha lehet úgy fogalmazni, vonalas.



A lényeg, szerintem a pedagógusoknak és a szülőknek is el kellene gondolkodnia kicsit.


Sok pedagógus szereti fitogtatni a hatalmát, sok szülő pedig alapból ellenségesen áll hozzájuk.Emiatt, ez egy öngerjesztő folyamat.


2021. dec. 13. 08:16
 1/1 anonim ***** válasza:
68%
Így van, a szülők és a tanárok is felelősek, továbbá a diákok is. Aki dugni meg piálni elég felnőttnek érzi magát, az ne bújjon vissza az ártatlan kisgyermek szerepébe, amikor felelősségről van szó!
2021. dec. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!