Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy koptassam le a jegyzeteim...

Hogy koptassam le a jegyzeteimért kuncsorgó osztálytársakat?

Figyelt kérdés

Év elején az osztály fele beteg volt, ezért ofő megkért, hogy mivel én vagyok a "jó tanuló" és nagyon szépek, átláthatók a jegyzeteim, ezért küldjem el a betegeknek, hogy tudjanak készülni otthon.


Mondom oké. Nem akartam 20 privát üzenetet küldeni, úgyhogy beraktam közös osztálycsoportba, ahol mindenki látta.

Mikor már csak 5-6 ember hiányzott, azt már el tudtam küldeni egyesével is.


Most télen viszont már 0-24, még vasárnap is, mikor otthon sem vagyok, bombáznak az osztálytársaim az üzenetekkel, hogy "légysziii, küldd el ezt, meg küldd el azt!"

Holott ők nem voltak betegek, nem hiányoztak óráról sem, mégis el akarják kérni az órai munkám.

Mikor megkérdezem tőlük, hogy mégis ők mit csináltak egész órán, miért nem jegyzeteltek, mindegyik az írja, hogy "lemaradt", vagy "leírta, csak nem érti", "hiányzik egy rész és meg szeretné nézni, mi maradt ki". Stb.

Nyilvánvaló, hogy egy betű sincs a fizetükbe írva, de én mégis jóhiszemű vagyok, és tavaly még ilyeneknek is elküldtem a jegyzetet. De most már meguntam. A legjobb, mikor vásárnap este 10kor arra kelek, hogy valaki telefonon felhív, hogy küldjem át neki hétfői dolgozat témákat.


Már nagyon meguntam, de ha egyszercsak beszüntetem "szolgáltatásom", és megmondom a frankót, hogy elegem van mindenkiből, akkor hülyének fognak nézni engem ("dehát eddig segítettél, most mi van?", "De hát még csak ezt légyszi, nagyon fontos, küldd el kérlek!") Francokat! Betelt a pohár! Hogy lehet ezeket normálisan, sértődés nélkül lekoptatni?


2022. jan. 16. 10:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ignoráld ezeket a kéréseket, és előbb-utóbb abbahagyják.

Én ha nem voltam órán, és nem tudtam jegyzetelni, akkor rákeresek a neten. Ott minden fent van. Rengeteg átlátható jegyzet van, és leírás az adott témákhoz, csak keresni kell. A Google nagyon jó barát tud ilyenkor lenni!


Aztán ezt a kérdést nyugodtan másold be az osztálycsoportba (Az osztályfőnökösbe, hogy mindenki lássa, még az osztályfőnök is, hogy nagyon "Elkényelmesedtek" a diákok az utóbbi időben). Ne legyél szégyellős emiatt.

Nem fognak hülyének nézni, de ha mégis, akkor ez csak az ő hülyeségi bizonyítványuk, mert ennyi erővel az érettségi vizsgájuk is bukta lehet.

Nem a te hibád, hogy az osztálytársaid nem figyelnek az órán. Vagy ha már annyira nem figyelnek, akkor tanuljanak netről. 2022 van!

3 kattintásra van minden az emberektől, csak épp lusták hozzá.

2022. jan. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Próbálom, de ha egyet lepattintok (pl. "Bocs, azt én sem írtam le"), akkor megsértődik, és másnap elpanaszolja a tanárnak, hogy ő "szépen megkért, de nem küldtem neki át!" Aljas rohadék..

Vagy mikor én is beteg voltam 2 napig, fel sem tűnt senkinek. Még aznap is volt 3 ember, aki kérte a jegyzeteket.

Mondtam nekik: "beteg voltam. Nem voltam órán".

Válasz: "ja, ok. Azért el tudnád küldeni valahogy?"


Borzasztóan egyszerű emberek.


A Google-n tényleg fent van minden, ha valahol én is lemaradok, onnan nézem ki.


Volt olyan, hogy jegyzet helyett egy weboldalt küldtem az embernek, hogy oda le van írva minden, ami kell. Még jobban is, mint ahogy a tanár leadta. Erre a válaszok:

"Nem tudom megnyitni"

"Engem nem érdekel a weboldal, a jegyzetedet kértem!"

"Ok.kosz." (másnap elpanaszolja, hogy nem küldtem el az anyagot)

Stb.

2022. jan. 16. 11:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszoló vagyok:

Szerintem beszélj a tanárral, hogy beszéljen az osztály diákjaival, ugyanis ez így nem mehet tovább, mert az nem megoldás, hogy belőled él az osztály.


Az meg, hogy "Nem tudják megnyitni mondjuk az eretsegi.com linket", pedig szintén nem a te hibád.

Nálunk is ugyan ez volt távoktatáskor, amikor a tanár berakott valamit a csoportba, tudod a Classroomba, a fél osztálytól ment a hiszti, hogy ez nem jó, meg az nem jó.


Szóval tényleg ne te tartsd el az osztályt. Jegyzeteljen mindenki magának. A másik, hogy jegyzeteket nem így kell kérni, hogy "Sziaelküldödajegyzetetkösz", hanem minimum így:

"Szia mittudomén Zsolti!

Sajnos kedden nem tudtam ott lenni irodalom órán, ugyanis beteg voltam, ezért nem rendelkezem az aznap leadott anyaggal. Azt szeretném kérdezni, hogy esetleg neked meg van-e az anyag, amit a tanár leadott?

És ha igen, akkor megkérhetlek szépen arra, hogy ha lesz egy kis időd, akkor küld el nekem is?

Előre is köszönöm szépen!"


Ha pedig valaki megsértődik, és elmegy a tanárhoz, nyugodtan tedd te is ugyan ezt, hisz az e naplón keresztül már könnyen visszanézhető, hogy ki volt ott egy adott órán, és ki nem.

2022. jan. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Első körben: ne lógj annyit a neten. Vasárnap meg este stb. nem kötelességed a neten lógni. Ha legközelebb találkoztok, akkor "nem láttam, hogy kerestél, bocs". Ottfelejtheted a telefont egy rokonnál, nem mész érte pár napig, egy hétig stb.

Lehet, hogy neked is áldozatnak tűnik, de szerintem neked is jót tenne, ha letennéd a telefont egy időre.


Ofőnek lehet jelezni, megmutatni az üzeneteket.

Vagy írj direkt sz*r jegyzetet (akár kamu jegyzetet), és mondd, hogy "nekem sem volt kedvem jegyzetelni, fáradt voltam, untam stb"


Persze, hogy meg fognak sértődni, de ha nem akarod odaadni a jegyzeted, akkor ez van.


Amúgy én is voltam hasonló helyzetben, engem nem zavart. Egyrészt azt a jegyzetet még meg is kell tanulni, másrészt, OK elküldeni idő és vesződség (az "én időmben" szerencsére nem volt még fb, csak odaadtam a szünetben és másolták), de különben TE mit veszítesz azzal, ha odaadod?

Én a helyedben csak ezt az esti / hétvégi küldözgetést állítanám le. Akár a csoportba is beírhatnád, hogy ezentúl csak a suliban (vagy legfeljebb adott napszakban) keressenek ilyesmivel (aki beteg, annak úgysem kell felkészülten suliba menni első nap)

2022. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged.


2 tanár már kiáll melelttem ezügyben, mert ismerik a fenti helyzetet. De a többi, azt nem érdekli "Oldjátok meg magatok között!".


De mindenképp megpróbálok beszélni még osztályfőnökökkel a jövő héten.


Legyen szép napod!

2022. jan. 16. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy hogyan tálalod, meg fognak sértődni, mert alanyi jognak gondolják azt, hogy te megosztod velük a munkád. Én egyszerűre fognám és írnék a csoportba, hogy a viselkedésük miatt mostantól kezdve nem osztasz meg semmit, szóval ne keressenek ez ügyben, és utána kilépnék a csoportból.
2022. jan. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Huh, én most magamat láttam a kérdésedben.

(gimi közepén jártunk, épp dokinál voltam, egy komolyabb vértvételen, egy másik megyében, suliidőben, amikor vagy 10-en írtak rám egyik óra kellős közepén, hogy küldjem el ezt és azt, mert holnap tényleg dolgozat lesz, csak komolyabb, mint gondolták. Telefonon tanultam a váróban és akkor már beküldtem a csoportba, és onnantól meg hagytam eldurvulni a szitut a következő évek alatt, de elég szépen.)


Saját tapasztalatból szólva, szép szóból nem igazán értenek, meg a tálalástól függetlenül úgyis lesz belőle sértődés. Nem volt egy egyszerű menet, de az egyik fő szószólónak mondtam meg egyszer, hogy nekem is van életem, nekem is vannak kötelességeim, innentől magamra fogok fókuszálni, meg amúgy sem nem vagyok az osztály kistitkára. Utána nem sokkal bűntudatom volt, de akkor jöttem rá, hogy meghúztam a határaim, és jól is tettem. Érettségi küszöbén voltunk, még szép, hogy magamat kellett előtérbe helyeznem.

2022. jan. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezt nem lehet sehogy mashogy elintezni, csak le**rod oket.


Amit muvelnek az egy erzelmi, statuszbeli zsarolas, hogyha nem kuldod nekik az anyagot akkor kirekesztenek, kikozositenek.


100% biztos vagyok benne hogy mogotted olyan mondatok repkednek "hagyjad mar, kerd el x-tol azt a jegyzetet".


Szoval kialakult az o tarsasagukban egy ilyen kep rolad amiben mindannyian egyetertnek, es reszben ez is osszetartja oket.


Mivel te szembe mennel ezzel a rolad kialakitott velemennyel, veluk is szembe mesz es ezt szemelyes sertesnek fogjak venni. Plane ha tobben is igy erzik majd magukat, ez fogja osszetartani oket es kiutalnak kozosen.


Sajnos ilyenek az emberek. Manipulativak tudattalanul is, abuuzivak, kihasznaljak a masikat ahol csak tudjak. Ha ezt kozossegi szinten muvelik, az teljesen mentalisan ki tudja kesziteni a masikat mert mindenki "elutasitja".


Ha mar ebbe belekerultel sokat nem tudsz tenni. Megtagadod a rolad kialakitott velemenyuket, nem kuldesz nekik semmit es felvallalod, hogy egy kicsit vagy nagyon ki fognak kozositeni. Es vegul levonod a kovetkeztetest es az eletben megegyszer nem adsz terepet az ilyen dolgoknak.

2022. jan. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam hasonló helyzetben, egy idő után megmondtam, hogy csak csoki ért cserében van jegyzet. Kétszer-háromszor még kéregettek, aztán megunták, de fél évig nem kellett édességet vennem a zsebpénzemből+kibekkeltem a karácsonyi ajándékra való költekezést.
2022. jan. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak azoknak küldeném el akik hiányoztak ha szépen kérik.


A többiek neg szólnak a tanárnak h nem adtad oda a hegyzeted? És? Kérdezd meg tanár elött h mit csináltak tanórán jegyzetés helyett

2022. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!