Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit szól egy tanár ahhoz, ha...

Mit szól egy tanár ahhoz, ha csak egy diákot kell tanítania egyik osztályban? (Mert a többiek előrehozott érettségit tettek.)

Figyelt kérdés

Idén elvileg az osztályból rajtam kívül mindenki, aki eddig nem tett, előrehozott érettségit tesz angolból, szóval jövőre csak én maradnék. Ezért elgondolkoztam, hogy lehet, hogy nekem is kéne, hogy ne kelljen egy embert tanítani, főleg, hogy tanárhiány van, nem akarok problémát okozni. Az írásbelivel nem hiszem, hogy gondban lennék, de a szóbelire nagyon nem érzem kész magam, múltkor szituációkat gyakoroltunk és teljesen leblokkoltam tőle, pedig a szókincsemmel nincs baj. (Minden, főleg idegen nyelvi felelésnél ez van, főleg hogy sokszor a szituációhoz tudni kell folyékonyan idegen nyelven stresszhelyzetben hazudni.) Ezzel egyébként járok pszichológushoz, és segít, de úgy érzem, hogy ehhez nekem több idő kellene. Ráadásul idén lesz három vizsga év végén és infóból tervezek érettségizni.

De úgy érzem, hogy ezzel problémát okoznék.

Szerintetek túlgondolom?



2022. jan. 24. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem fog tanítani egyedül.

Olyan osztályba mész, ahol mások is olyanok, mint te.

2022. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Csak át fognak rakni másik csoportba. Ugyanannyit tesz az is, mintha előrehozottat tennél, a tanárt igénylő órák számák szemszögéből.


Amúgy meg nem biztos, hogy mindenkinek sikerülni fog az az előrehozott.

2022. jan. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De csak egy osztály van az évfolyamon és a mostani illetve a tavalyi végzősöknél se voltak sokkal többen és akkor se lettek összevonva senkivel.
2022. jan. 24. 21:59
 4/11 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg nem biztos, hogy mindenkinek sikerülni fog az az előrehozott."


Elég kicsi esélyt látok rá, hogy ne sikerülne valakinek, elég jól megy mindenkinek.

2022. jan. 24. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk eleve volt olyan nyelv, amit az évfolyamon (3 osztályból) összesen 2 ember választott. Na persze gyakran volt olyan, hogy az egyik hiányzott. A tanár pedig az egyiket felkészítette emeltre, a másikat pedig, akit nem érdekelt, azt csak az alapokra.
2022. jan. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolát kell megkérdezni, hogyan szervezik újra a csoportokat.

Elméletileg lehet olyan fakt, ahova ténylegesen csak egy diák jár be, a tanárnak ebbe nincs beleszólása, ha csak egy diáknak akkor is megtartja az órát, neki csak kényelmesebb lenne így.

Az iskola az, amelyik nem szeretne fenntartani egy tanári pozíciót egyetlen fő tanuló miatt, hanem megpróbál a csoportbeosztásokon optimalizálni.

2022. jan. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem csináld meg te is és akkor egy tantárggyal kevesebb. Több időd lesz majd arra ami érdekel
2022. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"a mostani illetve a tavalyi végzősöknél se voltak sokkal többen és akkor se lettek összevonva senkivel"

Négy fős csoportom már volt, egy fős nem, annyira azért nincs sok tanár, hogy ilyet megengedhessen magának egy iskola...

Mindenesetre nem a te dolgod megoldani. Ha csak te leszel a csoportban, annál jobb: olyan, mintha ingyen magántanárhoz járhatnál. Örülj neki, használd ki, eszedbe se jusson előrehozottat tenni és lemondani egy ilyen lehetőségről!

2022. jan. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit szól egy tanár ahhoz, ha csak egy diákot kell tanítania egyik osztályban?"

Örül neki! Eleve nem kell huszonvalahány dolgozatot javítania minden alkalommal, csak egyet, nem kell huszonvalahány gyereket fegyelmeznie, csak egyet, nem kell olyan sok gyerek haladási igényére, hangulatára, stb. tekintettel lennie, csak egyre kell figyelnie minden szempontból, ami nagyon is pihentető ahhoz képest, ami más (főleg problémásabb) csoportokban van.


"nem akarok problémát okozni... úgy érzem, hogy ezzel problémát okoznék.

Szerintetek túlgondolom?"

Igen, túlgondolod. A tanárnak semmiféle problémát nem okoz egy egyfős csoport. (Az iskolának már inkább, mert tényleg tanárhiány van, de ha akkora gond, akkor majd máshogy szervezik a dolgokat.) A tanár meg te lesztek a nyertesei a helyzetnek, ha tényleg így lesz, hogy egyedül leszel a csoportban.

2022. jan. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Közben kiderült, hogy idén is csak 1 ember volt a végzősöknél angolon, mivel csak ő nem csinált előrehozott érettségit és nincs több osztály az évfolyamon, ezért nem lehetett senkivel összevonni és a mi évfolyamunkon ugyanez a helyzet. Viszont egy kicsit továbbra is az az érzésem van, hogy ezzel problémát okoznék, de közben meg tudom a szóbelin nem lennék képes jó pontszámot elérni és még az is lehet, hogy egy kérdéstől teljesen lefagynék (volt már rá példa) vagy elsírnám magam a stressztől (erre is volt példa sajnos, habár javult valamennyit amióta pszichológushoz járok, még mindig nagyon durván stresszelek, főleg nyelveknél). Szóval ezeknek a függvényében továbbra is aktuális a kérdésem. A helyemben ti mit tennétek?
2022. jún. 9. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!