Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikából lehet középfokú...

Informatikából lehet középfokú előrehozott érettségit tenni 10. osztályban? Ha igen, mennyi osztályozó vizsgát kéne tennem belőle?

Figyelt kérdés
Nálunk alapból 11. év végén lenne mindenkinek, aki infón megy tovább a középfokú, de jó lenne, ha letudhatnám 10-ben.

2021. febr. 3. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, csak nyelvből lehet 10.-ben(nálunk nyelvből volt vizsgázó 10.-ben, másból nem). Én most vagyok végzős, és a járványhelyzet miatt év elején volt nekünk infóból előrehozott. Kérdezd meg a tanárodat, hogy lehet-e, és ha lehet mindenképpen jelentkezz rá, mert a középfokú infó éretzségi nagyon könnyű. Viszont ha informatikával akarsz továbbtanupni majd, akkor csinálj később szintemelőt, mert anélkül semmit nem ér. Gondlom vágod, hogy emelthez meg már alap programozáshoz is érteni kell.
2021. febr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként programozni tanulsz most? Én idén a középfokút letetten 4esre, de nem akarok informatikával tovább menni, mert a programozás egy rémálom. Nekem nincs hozzá meg a matematikai érzékem(vagy logikám).
2021. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem programozni, csak a közepet szeretném megcsinálni, mert jól megy az ahhoz szükséges tananyag, és kisebb készüléssel szerintem meg tudnám csinálni 10. év végén, már ha ez egyáltalán opció. Így 10-ben meglenne az infó, 11-ben a nyelv érettségi és végzős koromra már csak a kötelező 3 marad. De persze az is nagy előny, ha csak 11-ben tudom megcsinálni az infót. Nyelvből nem hiszem, hogy megcsinálnám 11. előtt.

Szóval emeltezni egyelőre nem áll szándékomban, sem továbbmenni az informatika terén, csak pl. az Office programok használata jól megy és szeretem is őket, a weblapszerkesztésről még nem tudok sok mindent, de ha már csak az az egy is nehéz, még mindig kevesebbet kell készülnöm, mint bármilyen más tantárgyra.

2021. febr. 3. 20:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Weblapszerkesztés nem nagyon szokott lenni középfokún. Idei előrehozottamon adatbáziskezelés volt helyette(és tudtommal szinte mindig az van). Egyébként úgy lett 4-es az érettségim, hogy semmit nem készültem rá, és adatbáziskezelésből éppen meglett a 2 pont, ami a minimum az instant bukás elkerüléséhez :D.
2021. febr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#4: Adatbázis az mindig van. Ahogy szövegszerkesztés és táblázat is.

A prezentáció az, amit kipaterolhat a weblap, de a weblapot inkább emelten szeretik alkalmazni. (persze a középszintű feladatsorok 25-30%-ában attól még van weblap)

2021. febr. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Másnak esetleg tapasztalat? Valaki meg tudta csinálni 10-ben?
2021. febr. 4. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk lehet 11. ben és 10.ben is infóból tenni, és nem kell hozzá osztályozó. valamint ősszel is, én 12. őszén csináltam
2021. febr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
illetve tudtommal eddig 5 feladatsorban volt weblapszerkesztős feladat, de nem egy nagy wasistdas :) annyi talán a legfontosabb, hogy az összes képet amit felhasználtál egy mappában kell legyen a fájllal
2021. febr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!