Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A pedagógusok miért vannak...

A pedagógusok miért vannak annyira rácsodálkozva,hogy a társadalom nagy része nem áll melléjük?

Figyelt kérdés

[link]


Az lenne a csodálkozni való, ha melléjük állnának, ugyanis a társadalomban igen jelentős azok száma, akiknek sérelmei vannak a pedagógusoktól vagy miattuk.

Gyakori a hatalommal való visszaélés.


Vagy, amit én tapasztaltam,hogy a tanárok sem szeretik a szabályokat betartani.Például a témazáróra bejelentésének időzítse (minimum 1 hét) vagy a javítási időre vonatkozó szabályozás (ha megcsúszik, csak "opcionális" jegyként lehet adni, amit a diák vagy elfogad vagy nem).

Ezen szabályok felemlegetése, szívatásokat vont maga után a pedagógusok részéről az én időmben.


2022. febr. 23. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én az ELTÉ-n dgy-hez, ismerteb nevén Dávid Gyulához jártam. A fizikusok különböző generációinak egybehangzó véleménye szerint az egyik legjobb tanár. Most ő a pót zh előtt két órával javította ki a Zzh-kat rendszeresen és osztotta ki, így még tanulni sem lehetett a hibákból. Hogyha egy ilyen ember jó a fizikus társadalomnak, akkor az az eset amit leírtál nem kell, hogy problémát jelentsen
2022. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Tudjuk, tudjuk, te ezt anno felemlegetted, és a tanár gyilkos tekintettel nézett rád stb... már a múltkor is feltetted ezt akérdést.


Valóban, vannak rossz tanárok. De ha támogatod a tanárok ügyét, akkor a jövőbne ez is ritkább lenne, hisz nem kellene válogatás nélkül felvenniük mindnekit a munkaerőhiány miatt.


Szóval dönthetsz sértettségből, és a probléma csak súlyosbodni fog, és dönthetsz úgy is, hogy a megoldást keresed és akkor közelebb kerülünk ahhoz, hogy kevesebb ilyen frusztrált sértett ember legyen, mint te.

2022. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Pont ez a baj... Öngerjesztő folyamat, mivel minél szarabb a tanári fizetés, annál inkább csak a szar emberek maradnak a tanári pályán, akik máshova nem kellenek.


A finn modellt kéne követni, átlagbér fölé vinni a tanári fizetéseket, akkor lenne annyi pedagógus, hogy lehessen válogatni és a selejtjét kiszórni az iskolákból.


De jelenleg az ellenkezője folyik, a 10.-es fiam angolóráit már szeptember óta 80%-ban egy nagyon ostoba okj-s végzettségű pedagógiai asszisztens tartja, mert a tavalyi tanárnő (fiatal, kedves, szerették gyerekek) lelépett a tanári pályáról. Amit a 160 ezres fizetése mellett el is tudok fogadni...

2022. febr. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Mert abnormális, tarthatatlan szabályok.

+csak a jogaikat szeretik hangoztatni a diákok, kötelességek nélkül

Ez persze, hogy minden normális embernél kiveri a biztosítékot.

2022. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Ki mondta, hogy csodálkoznak rajta? Őszintén érdekel. Ők maguk mondták ezt?
2022. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%
Legyünk őszinték. Ma az megy tanárnak, aki máshova nem való.
2022. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja hogy van egy link is. Kicsit fáradt vagyok. xDDDD
2022. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
10%
Mert csak annyit mond ki az új kormányrendelet, hogy oké, sztrájkolhatnak, tehát nem tanítanak, de azért a gyermekmegőrzést meg kell oldaniuk. Ez nyilván praktikus a szülőknek. Egy nagy mértékű béremelés után meg eleve pofátlanságnak tartom a sztrájkolást. Hisztizés helyett tegyék a dolgukat, és tanítsanak végre.
2022. febr. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%

"Legyünk őszinték. Ma az megy tanárnak, aki máshova nem való."


Tanárszakos vagyok, a szaktársaim 60-70%-a 430-470 közti pontokkal jutott be, mint én is, vagyis bárhova bejutottunk volna. Nyilván nem fogok tanítani ennyiért, de 4 nyelvvizsgával van lehetőségem mást is dolgozni. Ettől függetlenül minden álmom, hogy tanár legyek, de meg kell élnem attól még, szóval nem lehet.


Akik ilyen 280-320 pontokkal jöttek tanárira, na ők a kisebbség, viszont ők lesznek a jövő tanárai, mivel ők tényleg nem tudnak máshol megmaradni...

2022. febr. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9

Nem értek egyet. Az én évfolyamomon (kb 10 éve) is nagyon sok magas pontszámú diák jött (nekem 455 volt). Gyakorlatilag közülük mindenki elvégezte az egyetemet, egyetem mellett már tanított és azóta is tanít.

2022. febr. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!