Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől uralkodott el a társadal...

Árokpart kérdése:

Mitől uralkodott el a társadalomban mára ilyen rendkívűli mértékben a tanárellenesség?

Figyelt kérdés
Vlamiképpen ezt egyszerűen nem értem. Valaki magyarázza el már és hozzon fel akár általános iskolától, főiskoláig, egyetemig bezárólag élő konkrét példákat, hogy mi ez a szinte már lassan pánikhangulat a tanárokkal kapcsolatban. Bennem lehet a hiba, hogy iskolás éveim alatt általános sulitól, fősuliig egyik tanár sem bántott, sőt kedveltek és azok is amelyik tantárgyból elég csehül álltam azok a tanárok is. Jómagam is viszont megadtam nekik a maximális tiszteletet. Most az elmúlt pl. 15 évben ekkorát romlott volna az oktatás mikor szinte már minden technikai lehetőség afott és összesem lehet az ország fejlettségét hasonlítani létezne ez a jelenség? Az is lehet, hogy csak itt a neten van ez túldramatizálva. Köszönöm ha valaki őszintén megválaszolja ezt a kialakuló társadalmi problémát.
2022. febr. 19. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem uralkodott el, a többség megérti hogy magasabb bért akarnak vagy nem akarjak oltást, én ezt megértem de ennyi erővel én is sztrájkolhatnék mert én is keveset keresek.
2022. febr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Fsms ***** válasza:
69%

Az utóbbi tíz évben a Fidesz drámaian lerontotta az oktatást. Sajnos saját gyerekeimet látom, hogy a nemzeti alap tanterv semmire nem jó. Azokat napjainkban fontos dolgokat, képességet nem fejleszti, csak felesleges haszontalan ismeretet oktatnak.

A tanárok tehetetlenek ebből a keretből kilépni.

Nem érzem a tanár ellenességet, sokkal inkább a szolidaritást.

Sajnos egy összeszerelő ország stratégiába nem fér bele az egyetemet végzett ember, meg persze veszélyes Viktorra is mert gondolkodik.

2022. febr. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több negatív élményem van pedagógusokkal kapcsolatban, mint pozitív, pedig szerintem elég jó sulikba jártam. Az egyetemen bár sokkal rosszabbul teljesítek, jóval többre tartom az oktatókat és a tudásukat.

Azzal viszont egyetértek, hogy a diplomáért megdolgoztak és a jelenlegi fizetésük röhejes.

2022. febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

A tanárok egy része emberileg nulla, oktatónak pedig alkalmatlan. Én 2011-ben végeztem az iskoláimmal, azóta eltelt pár év, és úgy hozta a sors, hogy én azon az egyetemen dolgozok, ahol néhány volt középiskolai tanárom is tart előadást. A véleményem azóta sem változott róluk, aki akkoriban egy aljadék volt, az most is az.

A legtöbb tanár csak a kiváló tanulókkal szeret foglalkozni, akiknek valóban segítségre volna szükségük, azokat pedig hanyagolják. Mindemellett a szociális érzékenységük nulla.


Szülőként pedig azt látom, hogy nekem, mint a gyerek apjának, még véleményem sem lehet a tanár munkájáról, mert ha neadjisten szóvá merek tenni bármit is, akkor megy a sértődött hápogás a tanár részéről, és aggódhatok, hogy nehogy a gyereken bosszulja meg.

Automatikusan mindenért én vagyok a hibás, de olyan abszurd dolgokért is, amikről tényleg nem tehetek. Példának okáért, amikor vasárnap este 6 órakor írják be Krétába, hogy másnapra narancssárga fonál kell a gyereknek, és ha nincs neki, akkor megy a fekete pont... érted, vasárnap este 6-kor szerezzek narancssárga fonalat.

Meg nekem előre-hátra két évre visszamenőleg mindenre emlékeznem kellene. Miért nincs a gyereknek meg a Frakkos könyv, de hiszen tavalyelőtt októberben be lett írva az üzenőbe, hogy a gyereknek kell a Frakk. Téboly.

Azért is én és a gyerekem vagyunk a hibásak, mert a tanár rendszeresen elfelejti beírni Krétába a házit, és akkor a gyerek kapja a büntetést, mert nincs meg a házi...

2022. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%
Nem vagyok tanárellenes, de azért néha nyílik a bicska a zsebemben miattuk. Csak egy konkrét példa: a minap kaptuk meg szülői értekezleten, hogy "ejnye bejnye, kedves szülők, a másodikas gyerekeik nem ismerik az alapvető közlekedési táblákat". Kiszaladt belőlem, hogy bocsesz, a tavalyi évben amellett, hogy elvégeztem a saját munkámat, megtanítottam a gyereket írni, olvasni és számolni. A táblákra nem maradt idő. Aztán jött a fenyegetőzés, hogy közalkalmazotti törvény, hogy beszélek vele és majd a bíróságon legyen ekkora a pofám. Ezek azért nem segítik a dolgaikat és sokszor nehéz elvonatkoztatni attól, hogy ezek alapvetően elszigetelt esetek és a többség nem ilyen. A probléma az, hogy olyan szánalmasan alacsony a bérezés, hogy lassan tényleg csak a legalja marad a szakmában.
2022. febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös Az ilyen fenyegetőzésektől nem kell megijedni, mindegyik bíróság kinevetné, sőt nem is foglalkoznának vele. Véleménynyílvánítási szabadság van.
2022. febr. 19. 19:58
 7/13 anonim ***** válasza:
#6 viszont a közalkalmazotti törvény kimondja, hogy elég ha csak fenyegetve érzi magát a delikvens, már 3-5 évet kockáztatsz. Nagy eséllyel semmi következmény nincs az esetnek, de elég egyszer kifogni egy ávós érzelmű bírót...
2022. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es Az hogy ő fenyegetésnek értelmezi meg hogyan érzi magát arra nem fog senki ítéletet hozni, meg el sem jut a bíróságig. A rendőrség meg egyenesen ki kinevetné, sőt leszidná mindkettőjüket, hogy ne terheljék őket iskolai dolgokkal.
2022. febr. 19. 21:43
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy az oktatás nem fizetős, másrészt a legvégén áll az állami elosztásnak, alig marad pénz a bérükre. Másrészt nincs különösebb teljesítménykényszer sem, és a kiválóságokat is csak dicséretekkel ismerik el. Harmadrészt a szülők jelentős része a bugyuta gyerekük gyenge szereplését a tanárokon akarja leverni. Nagyon összetett ügy, de a fizetős rendszer sokat változtatna rajta.
2022. márc. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Manapság majdnem minden jelentkezőt felvesznek a felsőoktatásba. Ez nonszensz. Aztán csodálkoznak, hogy sokan kihullanak és a végzősök is vegyesek.

De vannak jó jelek is, az államiból alapítványiba áttett intézményeknél beindult a bér- és követelményemelés, a teljesítményelvárás és gondolom, pár év múlva a teljesítmény alapján való kiszelektálás is. Pár évet várni kell a látható eredményre. A különmunkákat is korlátozza a rendszer, aki nem oktatásból akar megélni, el fog menni, és ez jó. Akik maradnak, a munkájukra fognak koncentrálni, amire rá is lesznek kényszerítve. A fő kényszerítő erő a bérverseny lesz, ami eddig nem volt.

emellett vissza kell állítani a felveendő hallgatók iránti magasabb elvárást is. Nem kell annyi diplomás, hogy csak lerontsa a korábban végzettek diplomájának értékét.

2022. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!