Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem akarok az osztály előtt...

Nem akarok az osztály előtt előadni, mit tegyek?😮‍💨

Figyelt kérdés
Egy PPT feladatot kell holnapra megcsinálni már kész is van úgy nagyjából, ez csoportmunka, 5-en vagyunk egy csapatban, és mindenki csinált egy kis részletet a PPT-be. Na de én rohadtul lámpalázas vagyok, szorongok és nem akarok emberek előtt főleg 30+ ember előtt beszélni ilyen formában... Nagyon félek. Mit tegyek?

2022. febr. 28. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Minél több ilyen feladatot csinálsz, annál kevésbé fogsz izgulni.

Megtanulod a részed, elgyakorlod tükör előtt, akár fel is veheted magad gyakorlás közben és addig gyakorlod amíg jól nem meg és ezután bármennyire is izgulsz, előadod.

2022. febr. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Megtanulod, holnap elődadod. Vagy kiugrasz egy kamion elé, akkor egy ideig elhalaszthatod.
2022. febr. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem szoktatok szóban felelni? Gondold azt, hogy ez is egy felelés. Csak egyvalakire nézz az osztályban, akit kedvelsz. Menni fog, egy kalappal!!
2022. febr. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, hogy ez segít e valakinek igen, csak gondolj arra hogy neked ez a legfélelmetesebb most, párszáz kilóméterre meg sokan az életüket féltik, ők boldogan előadnának, és ha belegondolsz, akárhogy sikerül is az előadás a testi épséged nincs veszélyben, nincs igazi tét...
2022. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Én anno arra gondoltam, hogy másoknak megy, ln se vagyok rosszabb, mint mások. Megtanultam kb fejből a ppt szövegét és emellé volt még egy kis extra tudásom minden diához. Próbáltam oldalvást állni és a terem közepe felé nézni, nem feltétlen 1-1 emberre, hanem úgy mindenkire. Néha a tanárra pillantottam, hogy lássam, kb mit gondol. Ha elbizonytalanodtam, a táblára néztem. Néha elfelejtettem mondani dolgokat, ekkor a tanár közbekérdezett és fejből/tábláról válaszoltam.

Legtöbbször 5-öst kaptam, nem tudom kaptam-e már 4-est ilyenre. Az első gimis ppt-m előtt eléggé izgultam, de azért, mert az AIDS-ről kellett beszélnem egy olyan tanárnak, aki elég kritikus és szőrszálhasogató volt és féltem, hogy valamibe bele fog kötni és rossz jegyet kapok. Sajnos a "Honnan jött a betegség?" kérdését kihagytam meg elég piros fejjel, remegő hanggal, testtel, kicsit hadarva adtam elő, de mikor végére értem, megkönnyebbültem, büszke voltam magamra és örültem az 5-ösnek, amit kaptam.

2022. febr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!