Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek az ellen, hogy egy...

Mit tegyek az ellen, hogy egy online oldal félreérthető jelzése miatt hiszi a tanárom, hogy csaltam?

Figyelt kérdés

a redmentában ha valaki bemásol szöveget, mindegy, hogy honnan, akkor azt jelzi a rendszer a tanárnak. Eddig oké, de ha az esszén belül másolok ki valamit, és máshova illesztem be, akkor is ezt jelzi. Ezért adott nekem egyest a történelem tanárom.


Írtam kb egy a4-es oldalnyi esszét a szövegdobozba töriből, de rájöttem, hogy egy mondatot nem a közepére írnék, hanem a végére. akkor control c és a végére beillesztem, nem akarom újra írni. Ennyi. Ezt másolásként jelezte a tanárnak, akit akárhogy győzködtem nem hitt nekem.


Ez most komoly?? Agyam eldobom. Nem szeretném annyiban hagyni, mert 1: dupla jegy, 2: nagyon sokat tanultam rá 3: nagyot ront az átlagomon.

Rendkívül zavar, főleg úgy, hogy nem csaltam és igazságtalan a tanár.


2022. márc. 2. 22:29
 1/9 A kérdező kommentje:
nagyon ideges vagyok emiatt és frusztrál, hogy nem tudok megoldást találni erre. Osztálytársaim nem segítenek, őket soha semmi nem érdekli csak ha ők kérnek valamit. Szüleim nem tudnak lelassulni annyira, hogy felfogják amit mondok, én meg itt vagyok tanácstalanul, egy olyan tanárral szemben aki a programnak hisz, aki másolást észlelt. Értem én, hogy bárki mondhatja, hogy nem másolt, csak a szövegen belül, de mi van ha mégis ez az igazság?
2022. márc. 2. 22:36
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Reprodukáld neki a hibát a szeme láttára
2022. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ajánld fel, hogy szóban lefelelsz ugyanabból és láthatja, hogy tudod fejből amit írtál
2022. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Huh. Töriből milyen tanuló vagy egyébként? Mert hivatkozhatnál rá, hogy eddig sem volt hobbid a csalás és most sem az.

Jelezhetnéd az ofőnek is a problémát, hátha tud beszélni a tanárral, legalább annyit kiharcolni, hogy újra írhasd.

Végső soron marad a szülő (nem tudom hányadikos vagy), szépen bemegy a tanár fogadóidejében és elmagyarázza neki a félreértést.

Szerintem semmiképp ne hagyd annyiban és ne is aggódj, mert nem lefutott kör még ez, bármi lehetséges!

2022. márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok egy kitűnő tanuló, de talán ebből is látszik, hogy sosem csalok. Szerintem felesleges, mert az nem valós tudás. kettesre mindent meg lehet írni szerintem. Töriből 3.8 az átlagom.


a szóban felelés jó ötlet. eddig csak azt hajtogattam neki, hogy nem igaz, hogy nem érti meg, sosem volt Önnel olyan, hogy egy hosszú mondatot kimásolva helyezett át? ugyanúgy másolásnak érzékeli a rendszer.

2022. márc. 2. 22:48
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Én hagytam volna azt az egy mondatot a fenébe :/
2022. márc. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy tök jogos a reakciója, túl sok ilyen féle béna csalással találkozott az online időszak alatt, (mi most is abban vagyunk) emiatt is lehetetlen az, hogy mellettem vannak és egy gépet nézünk. Ha a helyében lennék ugyanúgy nagyon gondolkoznék, hogy mégis hogyan tudnám bizonyíttatni a diákkal, hogy nem csalt...

mert ugye ha még ki is derül, hogy tényleg, a program úgy érzékeli a szövegdobozon belüli másolást, mintha kívülről lett volna bemásolva, akkor is lehet, hogy ez csak egy jó trükk, hátha elhiszi.


5-ös válaszomban amit írtam azt üzenetben írtam neki, nyílván nem ezekkel a szavakkal.

2022. márc. 2. 22:52
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Ezt a tanárnak tudnia kell, legalábbis le van írva a redmenta súgójában valahol. Én a helyében azt csinálnám, hogy meggugliznám az ominózus mondatot, hátha kiadja pl. a wikipédia, már ha adatot tartalmazó mondatról van szó. Egy sima töltelékmondatnál biztos nem szarakodnék ilyesmivel. A legkézenfekvőbb az lenne, ha meg tudnád neki mutatni, hogy hogy történt a dolog vagy lefelelni belőle szóban, de ha nem vevő erre, akkor szívás. Sok a gyökér tanár sajnos.
2022. márc. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezik valami program, ami kiszűri a plágiumot, de nemtudom mi a neve. Ha az esszéd szövegét kimásolod egy wordbe, és plágiumszűrő programmal átfuttatod, megmutathatod neki, hogy valóban nem másoltad sehonnan.
2022. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!