Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetértesz ezzel a tanárral?

Egyetértesz ezzel a tanárral?

Figyelt kérdés

Egy reálszakos egykori tanárom gyakran azt mondta, szerinte nem kéne egyáltalán humán tárgyakat oktatni, mivel nem attól fejlődik sem a tudomány, sem a technológia. Ezért ő a történelmet és az irodalmat mint iskolai tantárgyakat betiltaná.

Egyetértesz vele?



2022. márc. 25. 14:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Baromság, provokativ kerdes.


Udv: mernok/kozgazdasz egyetemi tanár

2022. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

#1

A kérdés nem provokatív, én egyáltalán nem értettem egyet a tanárral, csak más véleményére vagyok kívácsi.

2022. márc. 25. 14:53
 3/23 anonim ***** válasza:
88%

#2


Ilyet legfeljebb orkok mondanának, vagy valami rettentően elborult elme. Az, hogy ilyen ál-meglepődve felteszed a kérdést, amikor tudod jól a 99% válaszát, fura.

2022. márc. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Baromság. Nem értek egyet.

(Informatikus végzettségem van.)

2022. márc. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenre szüksége van a világnak, filozófusokra, japanológia szakos bölcsészekre, de még influenszerekre is. Az arány nem mindegy.

Ugyanígy egy adott területen belül szerteágazó tudás kell, nem tudnék elképzelni egy jó ügyvédet történelem tudás nélkül, de ha csak az irodalmat nézzük, az is lefedi az átlagember mindennapjait. Milyen a szókincsed, tudsz-e fogalmazni, hogy állsz a szövegértéssel.

Nem tudok olyan szakmát, tantárgyat, tudományterületet elképzelni ami teljes mértékben feleslegesnek mondható lenne, valahova, valamire, valamilyen mértékben minden(ki) szükséges.

2022. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
En egyetertek. Tok felesleges mindket tantargy!! Soha nem hasznalom egyiket se sehol.
2022. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Egyet.
2022. márc. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
98%

Azt a reálszakos tanárodat, kérdező, el kéne tiltani a tanítástól.

Lehet, hogy a saját tantárgyát tudja, de emberi értelemben tanárnak alkalmatlan.

Üdv, egy fizikus.

2022. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
76%

hajrá, lehetne szakbarbárokat képezni....


Én építész vagyok, de számomra az irodalom, zene, egyéb humán tantárgyak tanulása mindig is élvezetet okoztak.

2022. márc. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
42%

Egyet is meg nem is.

Mind a két tárgynak megvan a maga helye és ideje. Középsuliban pl nem láttam értelmét az ilyen tárgyaknak. Volt irodalom, nyelvtan, fizika, kémia, biológia, földrajz, de minek?? Infó szakon voltam, volt 6 felesleges órám, viszont a főbb tárgyakat nem tudták kellő óraszámban oktatni. Alapból minden nap egy tesi, ez még teljesen korrekt. De az is egy héten 5 óra minusz, mellette matek és angol. Ezekkel már az 5 napból 1 nap kiesik, a többi töltelék tárggyal kiesik még egy oktatási nap. Szóbal arányaiban véve az 5 oktatási napból 3 nap volt csak amikor ténylegesen a szakmát tanultuk. De abból is volt 3-4 fajta tárgy amire így a tanárok nem tudtak kellő időt fektetni. Jobb lett volna a töltelék tárgyakat kivenni és helyette hasznosat tanulni.

Viszont a törinek, magyarnak, fizikának és a többi tárgynak is meg van a helye, csak éppen általános iskolában, ahol ugye az alap műveltséget sajátítanád el. Ha szakosodnál már, akkor ezeket elhagyhatnák már. Hogy akarnak jó szakembert nevelni, ha a szakma helyett azt várják el, hogy mindenféle szifileszes, öngyilkos hajlamú egyéntől tanulj meg semmitmondó verseket és az életüket is tudd kivülről. Mivel leszek én ettől jobb a szakmában??

Viszont a kúltúránk és a történelmünk részei, ezt el kell fogadni. De ezt tanítsák ott ahova ez esetleg való is lenne.

2022. márc. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!