Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A traumáid és sebeid nélkül...

A traumáid és sebeid nélkül nem tartanál most ott, ahol vagy, nem lennél most az, aki. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

2022. febr. 25. 14:54
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem, ez hülyeség.
37 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ez nagyon egyénfüggő.
2022. febr. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Miért lenne egyénfüggő? Mindenkire hatással vannak a traumák és sebek, és ezek nélkül nem ott lennél ahol.

Én sem itt tartanék, hanem előrébb, meg gondolom sok más ember is. Ez van.

2022. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak negatív értelemben igaz nálam ez, sajnos a problémáimból én nem tanultam eddig sosem.
2022. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
2. Azért, mert velem is történtek olyan dolgok, amiket utólag traumatikusnak gondolok és én speciel örülnék neki, ha nem kellett volna átélnem mindezt :) Szerintem iszonyatosan közhelyes és ostoba ez a kijelentés, hogy "Mindenkire hatással vannak a traumák és sebek, és ezek nélkül nem ott lennél ahol." valamint olyan, mintha kb. semmibe vennéd valakinek a szenvedését. Pl. megnézném, hogy mondanád ezt egy olyan ember szemébe, aki arról mesél neked, hogy megerőszakolták, vagy gyerekkorában szexuálisan zaklatták, vagy bántalmazó családban nőtt fel, stb. Én úgy, hogy átéltem ezek valamelyikét, valahogy nem tudok örülni neki, meg úgy felfogni, hogy "Na, legalább annyiból jó, hogy az lettem, aki"....Sokkal inkább szeretnék az lenni, aki nem félelemben éli le a hátralévő életét.
2022. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

#2 Azért mert ugyanolyan jellegű traumákra nem mindenki reagál egyformán.

Például ha valaki bántalmazó családban nő fel, akkor 50-50% az esélye, hogy vagy ugyanezt a példát fogja követni (bántalmazó/meghunyászkodó férj/apa lesz mert otthon ezt látta, vagy bántalmazó/meghunyászkodó feleség/anya lesz, mert otthon ezt látta.), vegy pedig éppen ellenkezőleg meg fog mindent tenni annak érdekében, hogy ne ugyanazt csinálja, amiben ő is felnőtt.


Nem azt kérdőjelezte meg az egyes válaszoló, hogy a traumák hatással lennének az emberek életére, de egy családon belül is lehetnek eltérések, mondjuk két testvér között, hiába érték jórészt ugyanazok a hatások a gyerekeket, az egyik lehet motiváltabb ezáltal a kitörésre, a másik viszont lehet, hogy beletörődik, mert olyan a személyisége.

2022. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%
#5 de a kérdező nem konkretizálta hogy mire kíváncsi. Akár negatív, akár pozitív, de valamilyen hatással mindig van az emberre a trauma. Attól hogy egy ember így a másik ember meg úgy attól még utóhatás mindig van.
2022. febr. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
#6 Ez így van. A különbség csak annyi, hogy a traumáid miatt vagy a traumáid ellenére jutottál odáig.
2022. febr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
15%

#7.

Igen, de a kérdés az volt, hogy "a traumáid nélkül"..."nem lennél az, aki vagy."

Akit valami fajta trauma ért, az a trauma az életére (érzelmeire, akár látásmódjára, más emberekkel kapcsolatos megnyilvánulására) mindenképpen kihatással van, volt és lesz. Tehát, azok az emberek, akiket bármi trauma ért, ők anélkül nem azok lennének, akik ma, és mindegy, hogy miatta, vagy ellenére. Ugyanis mindkettő eset befolyásolta az életének fonalát.

2022. febr. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Próbálok pontosítani picit. Ha a traumákra úgy gondolunk, hogy ez az életünk része és természetes velejárója, akkor talán könnyebben el tudjuk fogadni azt és könnyebben fel tudjuk dolgozni.
2022. febr. 25. 15:55
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Máshol tartanék az biztos. Bizonyos dolgokban előrébb, bizonyosakban hátrébb.

Pl ha a családi helyzetem nem olyan rossz, mint amilyen, akkor eszembe nem jutott volna a megyeszékhely egyik legjobb gimnáziumába menni, csak azért mert csak oda engedtek el koliba én meg menekülni akartam. Viszont ha nem lettek volna a családi gondok, akkor lehet nem megyek kb elit gimnáziumba mert csak oda menekülhetek, de valószínűleg érzelmileg kiegyensúlyozottabb, határozottabb lennék. És akkor döntsük el, hogy a nagyon jó oktatás visz előre jobban, vagy jobban jártam volna egy középszerű sulival, de mentális épséggel. Az utóbbit sosem tudjuk meg, az előbbinek meg még folyamatban van az eredménye

2022. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!