Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyek a tanári pálya legnagyo...

Melyek a tanári pálya legnagyobb hátrányai?

Figyelt kérdés

2022. márc. 30. 06:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%

- Nagyon kevés fizetés. Bár ismerek olyan pedagógust, aki kb.palotában él, jól kell házasodni.

- Hülye gyerekek. Ha jó iskolában tanítasz, nagyrészt elkerülhető.

Igazából ezt csak hivatástudatból lehet csinálni. Ha megvan a hivatástudat, az összes hátrány ellenére boldog leszel, ha nincs, keress más pályát.

2022. márc. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
88%

Ha Magyarországról beszélünk, egyszerűbb az előnyeit felsorolni, mert abból nincs sok.

De akkor a főbb hátrányok:

-Nevetségesen kevés fizetés

-A munkaórákon felüli rengeteg pluszmunka

-Rengeteg agysorvasztó adminisztráció és értekezlet

-A tisztelet teljes hiánya a diákok, a szülők és a felettesek részéről

-Rosszabb környékeken egyenesen a testi épségedet kockáztatod, ha próbálsz rendet tartani

-"Úgy kell neked, mentél volna mérnöknek, vagy informatikusnak. Ha tanár akarsz lenni, akkor meg is érdemled. Ennyit érsz."

2022. márc. 30. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi, félrolvastam. Azt hittem, az előnyeit kérdezed, de végül így is a kérdésre válaszoltam. :D
2022. márc. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
#4: Dehogynem, nyugodtan, csak ne a te sulidból!
2022. márc. 30. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
46%
Igaz!😅
2022. márc. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
a diákok
2022. márc. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
91%

-Nevetségesen kicsi fizetés

-Tisztelet, megbecsülés szinte teljes hiánya

-Neveletlen gyerekek

-Rengeteg túlóra, aminek alsóhangon 90% -t nem fizetik ki

-Töménytelen mennyiségű adminisztráció (hosszadalmas, időigényes dolog a Krétába rögzíteni bármit is, főleg, amikor nem működik megfelelően a rendszer)

-A jelenlegi kormány aktuális boxzsákjai, akik ellen lehet uszítani a népet

-Túlóra után hazaesnek, majd következő napra készülnek, dolgozatot állítanak össze, javítanak ki, adminisztrálnak a rendszerbe, ezeket ugye hivatalos munkaidőn kívül teszik

-"De ott a nyári szünet!!" - a laikus nem tudja, hogy majdnem június végig be kell járni a tanároknak, és augusztus közepétől is szintúgy.

-Továbbképzések, értekezletek

2022. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
A feleségemmel évfolyamtársak voltunk az egyetemen. Ő tanári, én kutató szakon végeztem és most Ő tanit, én pedig programozóként dolgozom. Töredék munkával keresek most két és félszer annyit mint Ő, pedig tanári szinten nagyon jó a keresete. (El nem tudom képzelni, hogy az a család, ahol mindkét fél tanár hogyan tud értelmes szinten megélni....) A további hátrányokról már irtak a többiek.
2022. márc. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
#8 szerintem nagyon sok olyan család van, ahol mindkét szülő gyártósori munkás. Sokkal több munkával kevesebb a bevételük, mint a tanárházaspárnak, de mégis felnevelnek 2-3 gyereket és nem hőzöngenek, szrájkolnak . A kialakult helyzetet a tanárok maguknak is köszönhetik, maguk ellen hangolták a társadalom nagy részét...főleg az iskokázatlanabbakét, akik rengeteget dolgoznak és viszonylag kevesebbet keresnek a tanároknál.
2022. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
9, miből gondolod, hogy a tanár sokkal kevesebbet dolgozik egy gyári munkásnál? Kíváncsi vagyok.
2022. ápr. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!