Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A nagyon hátrányos helyzetű...

A nagyon hátrányos helyzetű falvak iskoláiba hogyan tudnak tanárokat szerezni?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 3. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nehezen.


Szerintem nagyon meg kene fizetni azokat akik hajlandóak lennenek ilyen HHH tersegekben tanítani. Akar szolgalati lakast is kene adni nekik.

2022. ápr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
ők kapnak plusz pénz , 95% településen tanító tanárok képesek napi 100km is ingázni . tanári diploma nélkül "tanító" simán hazaviszi az 500eft
2022. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ezt honnan veszed?


Nem is taníthat vegzettseg nélkül!

2022. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
máltiak mindent is megoldanak , diplomás emberek nem nagyon kedvelik az efféle helyeket így ha ló nincs jó a szamár is
2022. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Sokszor már a jobb városokba sem tudnak:(
2022. ápr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
3. De, nem szükséges a tanári diploma. Pl. Angolt taníthat egy sima btk-s angol szakos, vagy biológiát egy biológia bsc-s és így tovább.
2022. ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
A nagyon hátrányos helyzetű falvakban nincs iskola, az ottani gyerekek egy közeli jobb helyzetben lévő faluba vagy városba járnak.
2022. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem egy sulit, ami főleg a hátrányos helyzetű gyerekekre volt specializálódva, ott azt is megtanították nekik például, hogy hogyan tisztálkodjanak rendesen, hogyan mossanak fogat, olyanokat, amikre otthon nem igazán volt lehetőség.


Tudni kell, hogy oda olyan gyerekek is jártak, akiket otthon nem igazán tudtak nevelni (rengeteg tesó vagy rengeteg munka), a tanító dolga volt ez is, ami nem kis feladat.


Mivel ez egy kis létszámú iskola volt, elég volt a kislétszámú tanári kar és ott folyamatosan ugyanazok a tanárok voltak, nem igazán menekültek onnan, de hogy azért, mert nem volt túl nagy választék az állások terén vagy ilyen jól bírták, nem tudni.


Ellenben egy hozzá közeli településen, ahol a gazdag gyerektől a szegényig előfordul mindenféle, van egy keménymag a tanári karban, akik onnan elmentek, csakis azért tették, mert nyugdíjba vonultak és volt 1-2 tárgy, amelynek a tanárait folyamatosan váltották, volt, aki azért ment el, mert nem érezte ott jól magát, nem csak a suli, a hely miatt is.


A budapesti iskolák legtöbbjében meg nagyobb létszáma váltakozik folyamatosan a tanári karnak, akik a gimimben még ott vannak, azok inkább azon tanárok, akik már 40 felett voltak amikor én odakerültem, akiket az egyetemről szalajtottak, amikor kezdtem, vagy fiatalok voltak, (nem mindegyik, de sokuk) már elmentek máshova vagy rég elhagyták a tanári pályát.


Szóval én inkább a hátrányos helyzetű sulinál láttam, hogy a tanári létszámmal nincs gond. Valószínűleg azért, amit írtam, mert nincs túl sok opciód másra, míg pl egy városban több lehetősége van az embernek.

2022. ápr. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy sokan már az elején kiábrándulnak a tanári állásból.


Az angoltanárnőm mesélte, hogy ősz végefele sokszor, amikor bement a mosdóba, látta, hogy egy fiatal tanár épp próbálja rendbetenni a sírástól szétkent sminket.


Csak más az, ha egy nevenics apró világ végén elhelyezkedő falu lakosaként jössz rá, hogy pályát tévesztettél és más az, ha budapestiként.

2022. ápr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

"Nem is taníthat vegzettseg nélkül!"


16 évet lehúztam egy suliban tanári diploma nélkül és tanítottam érettségiztettem....


van aki még most is ott van (kollega) 20 éve nálam is régebben mint "matekos" semmiféle diplomája nincs.

elkezdte anno 22 éve a matek szakot abbahagyta ide meg felvették 20 éve azóta is van és ő a "matekos" nulla papírral.

20 éve.

2022. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!