Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi a véleményed arról, hogy...

Mi a véleményed arról, hogy plusz pont jár egyetemi felvételin a katonai szolgálatért?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 9. 09:36
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Remélem a fideszesek ennek is örülnek
2022. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Egyetértek, hogy valamivel motiválni kell a fiatalokat erre, a kötelező katonai szolgálat meg nem lenne jó, de a módszerrel nem, mivel a felvételinek egy fajta alkalmassági szűrőnek kellene lennie, amire nem alkalmas a katonaság.
2022. ápr. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
29%

Sportokért és egyéb eredményekért is kapsz pontot aminek nincs feltétlen köze az egyetemi szakhoz amiket csinálsz.


Sztem fontos hogy a katonák civil életben is megállják a helyüket.

2022. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
3-assal teljesen egyetértek.
2022. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az nem egyértelmű, hogy ennek mi köze van a felsőfokú tanulmányokhoz. Elismerendő lehet, ha valaki a katonaságot választja, de mégis miért számít ez az egyetemen? A sporteredményekkel is tudnék vitatkozni, de ott legalább lehet azt mondani, hogy az eredményei a nagyrészét a középiskolai tanulmányai alatt (vagy helyett) érte ez az ember. De a katonai szolgálat csak ezután következik. Ha azt nem veszik figyelembe, hogy valaki évekig dologzik más területen egy érettségivel, akkor a hat hónapos katonai szolgálat miért számít? Értem én, hogy ezzel akarják motiválni a fiatalokat a katonaságra, de a felvételi eljárás szempontjából meg igazságtalannak tartom, hogy emiatt ennyi pontot kapjon valaki.
2022. ápr. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: Persze. De azért érezzük már a különbséget!

Olimpiai versenyző +50 pont. Ha csak Eb, vagy Vb, amennyiben dobogós, +30 pont.

Katonai szolgálat +64 pont.

Ráadásul átverik ezeket a fiatalokat, mert a reklámban ugyebár nem szerepel, mennyi időre, és mire kötelezi az állam a tartalékos szolgálatost a jövőben.

2022. ápr. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Igazából leszarom. Bejtuni könnyű, sokkal előrébb nincsenek vele. Cserébe sokkal nagyobb szopó úgy az egyetem véleményem szerint, ha nincsenek megfelelő szakmai alapjaid, mert nem emelteztél és nem érted az idegennyelvű forrásokat.


Én sosem lennék katona azért, hogy felvegyenek valahova, úgy gondolom, vagyok olyan jó, hogy csak a tanulmányaim bejuttassanak helyekre.

2022. ápr. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"Sztem fontos hogy a katonák civil életben is megállják a helyüket." - nem tudják, emiatt lettek katonák.
2022. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!