Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most, hogy már bőven lejárt a...

Most, hogy már bőven lejárt a határidő egyetemre jelentkezésre, nem vesznek fel senkit utólag államira?

Figyelt kérdés
Tudom, elcsesztem, de akkor valamiért lebeszéltem magam az egyetemről, most meg megbántam. Pótfelvételin meg csak önköltséges van azon a szakon vagy nem is indítják, és az nem játszik. Ha maradt hely államin, akkor ha felveszem a kapcsolatot az adott iskolával, akkor van esély hogy felvesznek? Lehet, hogy nagy hülyeség, de nem szeretnék egy évet halasztani, ha nem muszáj 😔
2022. máj. 1. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen. Csak 2 időszakban lehet jelentkezni+a pótfelvételi időszakban. Ha most pótfelvételin nem indítják a szakot, akkor várnod kell a keresztfélévig vagy következő évig.
2022. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőmnél volt hasonló. Ő jelentkezett a mesterre úgy ahogy én meg egy harmadik lány, azt is tudtuk, hogy külsősök nem jelentkeztek. Két hely volt, de mivel nekem megmondta a tanszékvezető az államvizsga után, hogy nem akar az egyetemen látni mesterszakosként, ezért magától értetődő volt, hogy azt a két lányt veszik fel.


A ponthatárok kihirdetése után sírva hívott fel a barátnőm, hogy kiderült, hogy valami papírt nem küldött be és nem vették fel az egyetemi mesterre. Szerencséjére azt mondták neki, hogy beküldheti utólag a papírokat, szóval felvették az üres helyre a mesterre, ami államilag finansírozott volt.


A két lány megcsinálta a mestert, azóta a szakmában dolgoznak.

Én elmentem egy évet dolgozni valahova, hogy a követkeő egyetemi évig elüssem az időt, aztán úgy megszerettem azt a munkakört, hogy ott is ragadtam és soha nem mentem mesterre.

Azóta a felosztáson is változtattak, már osztatlan képzés van, szóval, ha bekattanna nálam valami és mégis abban a szakmában dologznék, amiben eredetileg akartam, akkor a nulláról kéne kezdenem és mivel 10 félévet fizet az állam egyetemistáknak, én ebből már felhaszáltam 3 évet, ezért az öt éves képzésből csak kettőt járhaték ingyen, a maradék hármat meg fizetnem kéne, ami van úgy másfél misi jobb esetben, rosszabb esetben meg a duplája.

2022. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!