Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet ilyenkor csinálni?

Mit lehet ilyenkor csinálni?

Figyelt kérdés
Osztálytársam nálunk volt Húsvét előtt. Sajnos zsebre tette a testvérem telefonját. Csak este menőzni akart vele nem eladni. Mikor tesóm észrevette, hogy nincs meg csörgette a telefont. Ki volt kapcsolva. Egyből ment a rendőrségre feljelenteni. Nem az gyerek apukának szólt. Másnap a fiú vissza adta. Ügy lett belőle. Tízen nyolc éves aki csinálta. Tesóm azt mondta, hogy mindenki tudni fogja a suliban. Szerintetek mi lesz így az osztályban? Még egy évig osztálytársak leszünk.

2022. máj. 2. 22:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A memória kártya nem lett meg és a SIM kártyát is cserélni kellett. Volt olyan amit tesóm nem tud potoltatni.
2022. máj. 2. 22:22
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól tette tesód, hogy a rendőrségre ment. Az a kis sz*rházi meg megtanulhatná végre, hogy aki lop az törvényt szeg. Mit lehet tenni? Semmit. Mindenki megfogja tudni, hogy a srác egy rossz bűnöző. Ennyi.
2022. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

🤦‍♂️

18 évesen még mindig a telefonjával (vagy a tesódéval) akar menőzni? Van olyan ebben a korosztályban, akit érdekel, hogy kinek milyen telója van?

Oszt mi van akkor, ha mindenki tudni fogja? Nem a ti szégyenetek az, hogy loptak tőletek. Sőt, hagy tudja csak mindenki, így hátha nem fog máskor lopni.

Csak mondom, nálunk már 12 évesen is kinevették azt, aki a telefonjával akart menőzni....

2022. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az gyerek apukának szólt"

Apukátok megengedte neki, hogy elvigye a testvéred telefonját?

2022. máj. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, hogy miért nem a fiú apukának szólt előbb.
2022. máj. 2. 22:43
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért szóljon előbb neki? Meglopták, elment a rendőrségre. Ez a normális. Ha szól a fiú apjának lehet az letagadja, vagy nem kap kellő büntetést a fiú. Gondolom cigány volt. Azok szoktak 18 évesen telefonnal menőzni.
2022. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem cigány. Az apja se érti miért csinálta.
2022. máj. 2. 22:54
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudta, hogy nála van?

Én is simán elmentem volna a rendőrségre, ha ilyen hülye a gyerek. Legyen is meg a priusza, főleg ha nagy értékű a telefon.

2022. máj. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tudta. Rajta kívül nem volt ott senki aki nem ott lakik.
2022. máj. 2. 22:59
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem helyes, amit a barátod tett, a tesódnak van igaza, de én arra lennék kíváncsi, hogy ennek milyen jogi következményei lehetnek, hiszen a telefon megvan, visszaadta és nem tudom van e írásos bizonyíték arra, hogy ő azt önszántából vitte el.


Amúgy egyszer én véletlenül vittem haza telefont. Nem tudom hogyan, de az illető telefonja az én kabátom zsebébe lett berakva én meg csak felvettem a kabátot és hazamentem. Otthon vettem észre, mert elő akartam venni a mobilomat, és akkor vettem észre, hogy egy másik is van ott.


Életemben nem szégyelltem még úgy magamat. Össze-vissza írtam az ismerőseire, neki is írtam, hátha csekkolja a Facet vagy a Twittert számítógépről.


Másnap visszaadtam a mobilt a tulajdonosának, vittem mellé egy csokit, bocsánatot kértem.


Körülbelül két hétig nem álltak velem szóba.


A mai napig nem tudom, hogy hogyan került hozzám az a telefon.

2022. máj. 3. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!