Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesapám végetvetett az...

Niky.k kérdése:

Édesapám végetvetett az életének a héten. Most a nagybátyám intézni a dolgokat. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi ilyenkor a folyamat. Szomszédok szóltak, hogy az autókat elvitték a családi házból meg még kitudja miket, fényező volt édesapám és egész jól felszerelt garázsa/i vannak/voltak. Fogalmam sincs, hogy van-e végrendelet. Azt tudom, hogy az unokahúgával kötöttek eltartási szerződést még évekkel ezelőtt amiben elvileg csak a családi ház szerepel, ami az ő nevére került. Nem láttam sosem a szerződést, édesapám mondta hogy kötöttek.

Kérdés, hogy jogosan visznek-e el onnan bármit? (állítólag azért, hogy ne fosszák ki a házat)

Illetve kell nekem jelentekezzek a közjegyzőnél vagy bárhol vagy hivatalból fognak keresni?

Az örökséggel kapcsolatban kell nekem bármi papírt a bankszámlákról vagy a tulajdonában lévő dolgokról beszereznem vagy a közjegyző tudni fog róluk?

Kit érdemes ezzekkel a kérdésekkel kapcsolatban felkeresnem? Ügyvédet, közjegyzőt akik korrekt felvilágosítást tudnának adni? Teljes hülye vagyok ehhez az egészhez.


Előre is köszönöm mindenkinek



#örökség #eltartási szerződés #Jogos amit csinálnak #Mi a teendőm ilyenkor #Nem én intézem az ügyeit
2022. jan. 20. 09:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Még a jogos örökös sem vihetne el semmit a hagyatéki eljárás lezárása előtt! Nemhogy úgy, hogy még meg sem indult a hagyatéki vagyon felmérése!


Az önkormi hagyatéki osztályán kell megérdeklődnöd, hogy melyik közjegyzőnél van az ügy (ha a lakóhelyeden esetleg több is van ilyen..)

2022. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

ezt akartam még idelinkelni, a hivatalos eljárásról:


[link]

2022. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Édesapád lakóhelye szerinti önkormányzat hivatalának ügyfélszolgálatát keresd fel és ott nyilatkozd, hogy kéred a jegyzőt hagyaték megóvása érdekében biztosítási intézkedések elrendelésére azon okból, hogy a hagyatékhoz tartozó vagyontárgyak veszélyben vannak.


Idézve magyarorszag.hu-ról

"A jegyző, vagy a hagyatéki leltár megküldését követően közjegyző az öröklésben érdekelt indokolt kérelmére a hagyaték megóvása érdekében biztosítási intézkedéseket tehet.


A biztosítási intézkedés elrendelésének feltétele, hogy


a hagyaték átadására még nem került sor, és

az öröklésben érdekelt valószínűsítette, hogy a hagyatékhoz tartozó vagyontárgy veszélyben van. §

Hivatalból is helye van biztosítási intézkedés elrendelésének, ha megállapítható a vagyontárgy veszélyeztetettsége, és az öröklésben olyan személy látszik érdekeltnek, aki


méhmagzat, kiskorú vagy cselekvőképességet érintő gondnokság alatt álló személy és nincs törvényes képviselője vagy törvényes képviselője akár a törvény kizáró rendelkezése folytán, akár tényleges akadály miatt az ügyben nem járhat el, vagy

törvényes képviselővel vagy meghatalmazottal nem rendelkező olyan személy, aki ismeretlen helyen tartózkodik, vagy az ügyben más okból eljárni nem tud. "

[link]

2022. jan. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem egy ügyvéddel sok pénzt megspórolnál magadnak, amíg még nem késő, és fosztanak ki az örökségedből teljesen.
2022. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Elkocogsz ügyvédhez. Elkocogsz rendőrségre: feljelentést teszel lopás miatt. Mindent bezársz.
2022. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatéki leltár felvétele előtt tilos bármit elvinni szerintem.
2022. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen tilos és, hogy bizonyítja a kérdező, mi volt ott egyáltalán? Lépni kell minél előbb.
2022. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Így már tudom merre induljak.
2022. jan. 20. 13:40
 9/22 anonim ***** válasza:
Biztos vagy benne hogy ongyilkos lett es nem az eltartott csinalta ki? Nem ez lenne az első.
2022. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Egyszer már megpróbálkozott az öngyilkossággal. Akkor gyógyszereket szedett be,azzal nem sikerült neki. Most a kötelet választotta. Helyszínen kizárták az idegenkezűséget.

Unokatestvér nem lenne rászorulva igazából, 1 dolog miatt jött létre az eltartási szerződés anno, az pedig az Én akkori életvitelem volt, nem szerette volna hogy "elherdáljam".

2022. jan. 20. 23:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!