Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan barátkozhatok egyetemi...

Hogyan barátkozhatok egyetemi tanárral?

Figyelt kérdés

Van egy tanár az egyetemen, aki elég szimpi. Szeretném jobban megismerni, minden hátsó szándék nélkül.

Előnyöm abban van, hogy tanított egy ideig (már nem) és a jövőben lesz egy közös munkánk is, tehát elég jól ismer. Szerintem én is szimpi vagyok neki.


Szeretnék többet beszélni vele, esetleg írni. Ehhez kellene ötlet. Kávézni nem hiszem, hogy elhívnám (felesége van). Tehát olyan ötleteket szeretnék, ami által tényleg közelebb kerülhetnék hozzá, mint barát.


Most jön a nyár, úgyhogy inkább üzenetben szeretném tartani a kapcsolatot vele.


Még mielőtt valaki félreértené, MINT BARÁT SZERETNÉK HOZZÁ KÖZELEBB KERÜLNI. Végzős vagyok és szeretnék jó kapcsolatot kialakítani vele.


N24, a tanár 30


2022. jún. 10. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Jelöld be FB-on.
2022. jún. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ismerősök vagyunk Facebookon
2022. jún. 10. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sehogy. Akarva akaratlanul is félre lehetne érteni a helyzetet, illetve szerintem a felesége sem örülne neki.
2022. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

1-es vagyok, a lepontozók figyelmébe ajánlanám, hogy nekem simán be van jelölve jó pár egyetemi tanárom. Régebbi és jelenlegi évfolyamtársaimnak úgy szintén. Ha akarnék, simán beszélgethetnék velük, nem lenne benne semmi félreérthető. Van köztük olyan is, aki szokta lájkolni a posztjaimat, ebben sincs semmi félreérthető. Sőt olyan tanárom is volt az alapképzésen, akivel órák után kisebb körben tök sokat dumáltunk, haverkodtunk. Ő nálam kb. egy tízessel volt idősebb, én meg a többiekhez képest voltam majdnem egy tízessel idősebb. Semmi félreérthető nem volt ebben sem, jóban voltunk, nem akartunk egymástól semmit (sem velem, sem másokkal), csak volt közös érdeklődés, és az a szakmabelieket össze tudja hozni, mint jó ismerősöket.

Kérdező, ha teheted, inkább személyesen beszélgess vele, témázgassatok, utána FB-n sem lesz furcsa, ha néha írogattok. A barátkozás mindig spontán jön, ha van közös érdeklődés. Ha viszont nincs, akkor külön ne erőltesd. Írtad, hogy lesz közös munkátok, akkor ott úgyis alakul majd a dolog.

2022. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit javasolok, hogy ÓVATOSAN!


Velem előfordult. Sok dolgot intéztem a tanszéknek és így az egyik tanárral szorosabb lett a kapcsolatom. A beszélgetéseink átalakultak baráti csevegésekké.


De egy idő után már elvesztettem az uralmat a kapcsolatunk felett és nyilvánosan haverkodtam vele. Neki pedig ez kellemetlen volt. A munkatársai és a hallgatók is látták, hogy bemegyek hozzá bratyizni a szünetben, órán teljesen más stílusban beszélek vele, otthon akár este is ráírok magánügyben.


Ő jogosan félt attól, hogy ezt majd nem nézik jó szemmel a hallgatók és esetleg a munkatársai is úgy érzik, hogy kivételez velem.


Ráadásul egy idő után terhes is lett neki, hogy ilyen intenzítással keresem.


Szóval egyszer megkért, hogy szüntessük be ezt a baráti kapcsolatot és nekem ez nagyon kellemetlen volt.


Tök hü.lyén éreztem magam, hogy valakit haverként kezeltem és ezzel túl lőttem a célon.


A durva, hogy 2 év múlva ez megismétlődött a munkahelyen, amikor a főnök legjobb barátjának képzeltem magam és ugyanúgy érzett és tett a főnök, ahogy a tanárom az egyetemen.

2022. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

kérdező, te ezt a kérdést már hónapok óta tolod ilyen-olyan topicokban itt az oldalon.

felesége van. pont.

innentől kezdve te ne akarj barátkozni vele.

a megfogalmazásod amúgy képmutató, hiszen szerelmes vagy belé.

2022. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tőle semmit, miért ilyen fontos a barátkozás?
2022. jún. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!