Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Valaki segítene megírni egy...

Valaki segítene megírni egy emailt?

Figyelt kérdés

Ebből a kérdésből is látszani fog hogy nagyon nem tudok szépen/érthetően fogalmazni, ezért előre is bocsánat.


Szóval van egy osztálytársam aki vagdossa magát. Eleinte csak mondta hogy csinálni akarja, viszont most már meg is tette. A szüleit nem nagyon érdekli a dolog. Én, mint barát próbálok segíteni, de egyértelműen nem vagyok egy pszichológus. Már iskola időben is vagdosta magát, és már akkor is beszélni akartam az ofőnkkel ezzel kapcsolatban, csak végül mindig elmaradt. De nem akarom hogy a barátom folytassa a vagdosást ezért úgy érzem szólnom kéne valakinek. Évzárón elv találkoznánk még az ofőnkkel de az oszt társam nem lesz ott, ezért akarok emailt írni. Nagyjából ezt írnám le amit ide csak nem nagyon tudom hogy fogalmazzam meg.... Valaki tudna segíteni?



2022. jún. 17. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Tisztelt Tanárnő!

Segítséget szeretnék kérni a Tanárnőtől: osztálytársam, Péter vagdossa magát. Nagyon megijedtem, amikor ezt megtudtam, szerintem Péternek pszichológusra van szüksége, mert valami lelki probléma biztos áll ennek hátterében. Kérem szépen a Tanárnőt, hogy kérje meg az iskolapszichológust, hogy segítsen Péternek megoldani a problémáját!

A segítségét előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Kiss István 11/A


valahogy így lehetne szerintem

2022. jún. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Tanárnő/,,az ófő neve"!

Elnézést kérek amiért ilyenkor ilyennel zavarom. Már régóta elszerettem volna ezt mondani, viszont nem volt rá sosem megfelelő alkalom.

Nem velem kapcsolatos az, amit elszeretnék mondani. Az egyik osztálytársamról lenne szó.,,osztálytársad neve" mostanában nagyon maga alatt van. Sokkszor nincs beszámítható állapotban és egyre többet beszél nekünk az önbántalmazásról. Már az iskolában is előfordult, hogy láttuk, amikor vagdossa magát. Nem szeretném, ha osztálytársam megtudná, hogy én miattam derült fény erre az esetre.

Azért fordultam önhöz, mivel nem találtam más ismerős alkalmasabb embert arra, hogy megvédhesse ,,osztálytársad neve" -ét. Tudom, hogy nem az én dolgom ezzel foglalkozni, viszont nagyon aggódom érte. Kérem, hogy értesítse,,osztálytársad neve" szüleit arról, hogy fiúk/lányuk önmagát bántalmazza.


Előre is köszönöm!

Nagyon hálás vagyok azért, hogy végre elmondhattak ezt végre valakinek!


Üdvözlettel:

,,(teljes)neved"



(Amúgy az én egyik osztálytársam is ezt csinálja, viszont ő mellette még pszichológushoz is jár. Abban viszont nem vagyok biztos, hogy az ófőm is tudja. De mivel az anyja tud róla, nem törődöm vele. Csak annyira, hogy próbálom általában felvidítani és elterelni a gondolatait.)

2022. jún. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!