Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az jó vagy elkeserítő, ha a...

Az jó vagy elkeserítő, ha a másodikos gyereknek az évi összes óraszámnál a testnevelés a legmagasabb (magasabb még az irodalomnál, a nyelvtannál és a mateknál is)?

Figyelt kérdés
Egészségesebb életmódot él, mert mozog, de a tesi tényleg fontosabb a magyarnál és a mateknál?
2022. jún. 18. 19:51
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

🍏

Kedves 8-as válaszoló. Ha már tömegpszichológia, propaganda, erre is van megoldásom.


Oktatni kell már általános iskolás kortól kezdve:


- Anthony R. Pratkanis · Elliot Aronson: A ​rábeszélőgép - Élni és visszaélni a meggyőzés mindennapos mesterségével

- Péter Mihály: A leplező nyelv

- Wacha Imre: Nem csak szóból ért az ember

- Paul Ekman - arckifejezés felismeréssel kapcsolatos oldalának felkeresése, gyakorlás céljából

- Zentai István: A meggyőzés csapdái

- Zentai István: Meggyőzés technika és kritikai gondolkodás a mindennapi életben

2022. jún. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%

🍏

Ide is megérkeztek a droidok. :)

2022. jún. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
88%

11 de az emberi természetet sosem fogja legyőzni az objektív tudás.

Ahol szabad gondolkodásra biztatnak ott egyből megmondják mi ellen lazadj, kinek (ne) higgy!

Persze vannak nagyon is lokális magyar sajátosságok, például az ilyen komcsi kvotara hajazó baromsagok mint a heti 5 tesi nulla felszereltséggel meg még sorolhatnám.

De már volt egy korszak a tortenelemben amikor feltalálták hogy majd ha oktatják az embereket akkor mindenki jó lesz és mar kiderült hogy sajnos nem. Valami újat kéne már kitalálni.

2022. jún. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
14%
Alma emoji micsinálsz ha asztali számítógépről szeretnél írni mert ott nincs alma emoji hogyan jelzed hogy te vagy kiírod hogy alma?
2022. jún. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Kisgyefekeknek még egesz nap kéne mozogniuk. Az agx mozgaskoordinacioval fejlodik. Az agyi idegpályák is ugy alakulnak ki azzal meg a logikai kognitiv gondolkodas is

Az oktatasi rendszerunk amugy is gáz. Feltaláloink sincsenek mar mindenki csak lefelé sullyed.

2022. jún. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
7%

🍏

Kedves 13-as válaszoló.

Akkor én, ezek szerint kivétel vagyok.

A másik dolog, nem volt még olyan, hogy az életre felkészítő tantárgyhasznosítás lett volna.

Eddig, mindig piaci érdekeket kiszolgáló oktatás volt, van jelenleg is.


Kedves 14-es válaszoló.

Nem asztali gépről fogok írni, hanem Ipad-ről.

2022. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
7%

🍏

“Ahol szabad gondolkodásra biztatnak ott egyből megmondják mi ellen lazadj, kinek (ne) higgy!”


Ez egy logikai ellentmondás!

2022. jún. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egész testnevelés oktatás rossz, ahogy van, még mindig a porosz időket tükrözi, mint a többi tárgy is.

Én 5 éve végeztem a középiskolában, de még nekem is az olimpiai távokat kellett futni meg tornaelemekt bemutatni. Minek? Engedjék ki őket valamit játszani hetente 3x és kész. Nem is értem minek ez minden nap.

Nekem is volt már minden nap torna, de semmivel nem lettünk fittebbek.

2022. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit csinálnak tesin. Szerintem feltétlenül probléma, hogy abból van a legtöbb, de az akkor ténylegesen mozgás legyen, és ne ilyen f...gok, mint a kötélmászás meg a fejenállás, hanem tényleg olyasmi, ami fitten artja a kölköket meg levezeti a felesleges energiákat.
2022. jún. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Ezt iskola is válogatja, 19, jártam olyan helyre, ahol rendesen megmozgatták a gyerekeket és még be is szólt a tanár, ha lustálkodtál - meg jártam olyan helyre, ahol egész évben a fiúk fociztak, a lányok baseballaztak: a baseball pedig nem igazán mozgás. Egyrészt aki ügyetlen volt az ki is esett és a padon ült amíg a többiek ütöttek, amikor meg a másik térfélen voltunk, akkor csak álltunk egy helyben és vártuk, hogy elüssék a labdát, ha meg elütötték, az aki felé repült, próbálta elkapni. Egy töridoga alatt jobban megizzadtam, mint ez alatt.
2022. jún. 20. 21:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!