Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez tényleg ciki volt?

Ez tényleg ciki volt?

Figyelt kérdés
Nyelvi táborban több tanár van. Én vagyok egynél a középhaladóban. Hívjuk Marinának a tanárom. Éppen a leckét írom. Két másik nyelvtanár leül a közelben. Nem értem az egyik feladatot. Odamegyek hozzájuk. Megkérem őket magyarázzák el. Elmagyarázzák. Ha már ott vagyok egy másik kérdést is felteszek egy másik feladatról. Elmagyarázzák. Befejezem a leckét és megyek a partra. Másnap Marina félrehív. Azt mondja a tanárok szóltak neki a kérdéseimről és mondták Marinának ez nagyon ciki volt. Marina megkért többet ne csináljak ilyet. Én nem akartam rosszat! Én azt hittem a nyelvi tanároktól lehet kérdezni. Ez tényleg ciki volt?

2022. júl. 8. 00:41
A kérdező szavazást indított:
Igen az volt
Nem volt ciki
40 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Avasiba jársz? :D
2022. júl. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem.
2022. júl. 8. 00:57
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebbe semmi ciki nincsen. Ők ezértvannak ott, ez a munkájuk.

Számomra felfoghatatlan hiszen egy elkötelezett tanárnak egy diák minden kérdésére mindenféle megvetés nélkül válaszolnia kell(ene ).

2022. júl. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nyugi, nem ciki és valószínűleg Mariannék se gondolták annak, vagy legalábbis nem erre céloztak.

A szóbanforgó tanárok éppen szüneten voltak, szerettek volna kicsit beszélgetni, kikapcsolódni.

Tapasztalatból mondom, hogy tényleg zavaró tud lenni, amikor munka közben szünetet tartok, lemegyek elszívni egy cigit, meginni egy kávét és összefutok valakivel aki elkezd a munkáról beszélni.

Az is lehet, hogy nem szüneten voltak, hanem egy fontos munkamegbeszélést tartottak és megzavartad őket.

Nyilván nem küldtek el, mert azért vagy ott, hogy tanulj, de azt se akarták, hogy majd a többi gyerek is odajárkáljon és ezért szóltak Mariannak. (Ha te elmondod pár gyereknek akkor majd ők is ugyanígy tesznek, ahogy te.)

Illetve Mariann a ti tanárotok, ő foglalkozik veletek, ezért ha nem értesz valamit, amit ő adott fel házifeladatnak akkor érdemes lenne vele megbeszélni. Ő ismeri behatóan azt, hogy hol tartotok, ő tudja hogyan tanít titeket. A szóbanforgó tanároknak is megvannak a saját tanítványaik, az ő feladatuk velük foglalkozni a saját tanmenetük szerint.

Ráadásul, ha te más tanároktól kérsz segítséget, azt a látszatot is keltheted, hogy nem tartod a sajátodat alkalmasnak arra, hogy segítsen, ami nem ciki, de egy kicsit rosszul tud esni.

Én a helyedben legközelebb üresen hagynám azt amit nem értek és a következő óra elején szólnék Mariannak.

2022. júl. 8. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező: hamar elfelejti, ne aggódj ezen.
2022. júl. 8. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én mondjuk megkérdeztem volna Marinát, mit gondol mi olyan ciki ezen.


Mert szerintem semmit.

2022. júl. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tudok gondolni, hogy ebből az is lejöhet, hogy Marina nem tanít jól, így a másik kettőtől kell megkérdezned.
2022. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából erről nekem is az jutott eszembe, hogy emiatt lehetnek olyanok, akik arra a következtetésre jutnak, hogy Marina nem tanít túlzottan jól. Vagy nem teremt olyan légkört, hogy azt érezzék tanítványai, hogy nyugodtan kérdezhetnek tőle, amennyiben lenne kérdésük.
2022. júl. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!