Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha már most gyomorg...

Mit tegyek ha már most gyomorgörcsöm van az iskolakezdéstől?

Figyelt kérdés
Tudom hogy még viszonylag sok van a nyárból, de mégis rengeteget stresszelek az iskola miatt. Egy barátom sincsen az osztályból, folyton egyedül ülök a szünetekben. Az osztálytársaim folyton isznak, cigiznek, én sose szoktam, illetve semmi közös témánk sincs senkivel, pedig elég nagy létszámú osztály ez. Illetve folyton kibeszélik egymást egymás háta mögött, gondolom rólam is terjesztenek dolgokat, csak nem tudok róla. A tanárok nagyrésze elég rosszul tanít, mégis rengeteget elvárnak, nincs olyan nap hogy ne lenne valamilyen számonkérés. Ezenkívül valamelyik tanár folyton szivat, pedig szerintem nem adtam rá okot. Minden nap 6-kor kell kelni mert át kell kelni az egész városon, hogy bejussak. Tavaly napi minimum 7 órám volt, de volt olyan nap hogy 9 is, gondolom idén még több lesz. Mikor hazaérek elalszok olyan fáradt vagyok. Úgy érzem semmire nincs időm az iskolán kívül. Mit tudnék tenni hogy kicsit könnyebben ki tudjam bírni az iskolát?

2022. júl. 21. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnál átmenni egy közelebbi iskolába? Amúgy azt tudod tenni, hogy olyan tevékenységeket keresel magadnak, ami örömöt okoz és akkor lesz mit várni suli alatt.
2022. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Előre is bocsi hogy hosszú. Nem tudom hányadikos vagy, de egy kamasznak még bőven nem kellene ennyitől kidőlnie (hiszen sokan még sportolnak aztán tanulnak az órák után). Kérd meg a szüleid hogy hívják fel az orvost, vagy magad is felhívhatod, hogy adjon beutalót vérvételre. Ha most kiderül hogy hiányod van valamiből és elkezded pótolni, a sulira összakapja magát a szervezeted. Illetve ha eddig nem tetted volna kezdj el mozogni valamit, akár lehet reggel este 5 perc ugrókötél is.

Az osztálytársaiddal ne foglalkozz, gondolj arra hogy ha velük barátkoznál téged is csak kibeszélnének. Azt ajánlom hogy ha vannak osztályok közötti programok (pl őszi közös tökfaragás, színészkedés, vmilyen szakkör) menj el. Én is másik évfolyamon találtam meg a baráti köröm illetve közösségi szolgálaton is sokat barátkoztam. Szünetekben sétálj egy kört, menj el megmosni az arcod, olvasd át az előző órai jegyzeteket vagy fejben válaszolgasd meg a kérdéseket a lecke végén, sokat segít :)

A tanulásra csak azt tudom mondani, hogy próbálj mindent leírni amit mondanak, mivel a legtöbb tanár a saját szavait akarja viszont látni... onanntól pedig marad a tankönyv, videók, és internetes oldalak. Sok van ahol mérföldekkel érthetőbben magyaráznak mint a könyvekben. Ha úgy érzed nagyon komolyan szorongsz (és a gyomorgörcs már ide tartozik) akkor pszichológus nem ártana.

2022. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-2-t át tudsz alakítani a fejedben jóvá, pl.: a 6-kor kelés messze nem olyan rossz mint gondolod, max. fél órával tudnál előbb ha közelebb lennél. Fürödni is szokás reggel, kajálni, készülni, szóval nem fogsz 10 perccel előtte kelni. Csak mondom, hogy az én egykori osztálytársaim zöme vidékről jött, 4 körül keltek a buszok miatt is és hogy beérjenek. Egyik se csapkodott miatta.


Másoknak is 7-9 órája van, van akinek még több és mellette sportol, zenél, minden napja ki van töltve valamivel. Nem mondom hogy nem sok, de nem mindegyikre kell (és amúgy sem tudsz) 100% fókuszt adni. Szedd össze mik érdekelnek, miben akarsz jó lenni, mit akarsz majd tanulni, milyen irányba akarsz menni az életben. Mi akarsz lenni felnőttként, mit dolgoznál? Mik a fontosabb tantárgyak?


Milyen tantárgyak vonzanak? Amik érdekelnek, azokra jobban és könnyebben tanulsz, vagy ha továbbtanulást tervezel (pl. egyetem), akkor sokkal jobban számít az eredményük (matek, fizika, töri, stb.). A többit lehet lazábban kezelni, például miért akarnál színötös lenni hittanból? Vagy tesiből? Lehet persze, csak sok értelme nincs és inkább magadat kínzod vele.


Azzal, hogy összeszeded a jövőbeli céljaid, elképzeléseid (bármennyire is haloványak), rögtön kiszűrsz jó pár tantárgyat és idegességet.


Aztán az osztálytársaid: attól hogy cigiznek vagy isznak, még nem rossz emberek. Próbálnak vagánykodni, arcoskodni, de ez normális. Lehet ha megismernéd őket, beszélnél velük, többet lennél velük, akkor teljesen megváltozna a véleményed. Nehezen hiszem el azt is, hogy MINDENKI az osztályból ilyen lenne, maximum ha vagytok 10-12-en és nem vagy szerencsés. Egy 25-30 fős osztályban biztosan nem csak ez a típus van.


Próbálj meg tehát barátkozni, beszélgetni olyanokkal, akik nem annyira hangosak, vagy úgy látod kisebb társaságokban mozognak, esetleg egyedül. Ha nagyon nem akarsz foglalkozni velük, akkor az osztályodon kívül is létezik élet, vannak évfolyamtársak, új érkezők, felettetek lévők. Nem létezik, hogy az egész suliban nincs senki, akivel legalább szünetekben együtt lennél, ez már tényleg lehetetlen kategória. Ezt csak bebeszéled magadnak. Azt is megkérdezheted, hogy milyen lehetőségek vannak nálatok sulin kívülre és menni rájuk heti 1-2x.


Tanár szivat: sajnos bárhova mész, bármilyen suliban vagy, ez mindenhol megtörténhet és a legtöbb esetben meg is történik. Hatalmi pozícióban vannak, ezért lesz aki annyira nyomorult, hogy visszaél vele és ezt élvezi. Minden tanárhoz megvan a "kulcs"; pl. nem pofázol vissza, meghúzod magad, nem arcoskodsz. Ez a "szerintem nem adtam rá okot" nem túl meggyőző. Ha nagyon úgy érzed, hogy el van mérgesedve a viszony, akár kifejezetten utál és fájdalmat okoz, menj az igazgatóhoz és tisztázzátok, rendezzétek le. Megmondod hogy ki vagy pécézve, irreális szivatásokat kapsz ok nélkül (elmondod miket) és szeretnéd ha ezen javítanának, segítenének beszélni a tanárral. Ha nem egy suttyó barom ez a tanár, akkor előtte vele is beszélhetsz, hogy ez és ez miatt úgy érzed nem kedvel és rosszul érzed magad emiatt, szeretnél egy normális viszonyt. Talán elmondja azt is, hogy mi váltotta ki, pl. hogy péniszt rajzoltál az egyik dolgozatra, vagy röhögcsélsz az óráján, esetleg teszel arra amit mond.


A tanultakat egyébként nem a tanárok várják el, hanem van egy irreális menetrend központilag, amihez igazodniuk kell. Ehhez folyamatosan mérni kell az osztályt, megnézni ki milyen szinten van, otthon tartani a lépést (mert csak a suliban hallottakkal nem érsz semmit, állandóan le leszel maradva). Taníthatnak szrul, lehetnek hülyék és szadisták, ezt nem tagadom, de sajnos máshol sem garantált, hogy jobb lesz, másrészt megint biztos nem mind ilyen. Segít ha az általad kedvelt órák tanáraival jóban vagy, beszélgetsz velük, kérdezel tőlük órán kívül, látják hogy érdeklődsz. Kialakítasz egy picit mélyebb viszonyt, nem csak beülsz és lelépsz tőlük. Ugyanolyan emberek mint te, tele vannak problémával és hétköznapi hülye dolgokkal.


Röviden tehát gondolj arra, hogy mik a terveid és mit csinálsz értük, mit miért teszel, ne pedig a dolgozatok miértjén kattogj. Minden dolgozat egy lépés, hogy befejezd a sulit, továbbtanulj, x helyre bekerülj vagy irány felé mehess. Több száz diákja van az iskolának, egyszerűen nem létezik hogy mindegyikkel rosszban legyél, mindegyik irritáljon - ott már valami szociális zavar lesz akkor a háttérben. Beszélgess másokkal, menj oda emberekhez, menj oda az újakhoz ha mindenki mástól félsz (ők sokkal jobban fognak tartani tőletek). Legyél normális, értelmes, magadat add. Felhozol 1-2 normális témát, kihívod őket szünetekre, elhívod őket sulin kívüli programokra.


Ha úgy érzed mindenben eleged van, akkor beszélhetsz a szüleiddel, hogy szeretnél iskolát váltani, ennek megint meglesznek a maga nehézségei. Új osztály, új közeg, nehéz beilleszkedés, nehéz új ritmusba kerülés, ismeretlentől való tartás, de lehet ez kell hogy jobban érezd magad.

2022. júl. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyél be egy görcsoldót.
2022. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is nemrég hasonlót éltem át és szerintem rengetegen vannak még így ezzel. Érthető hogy nehéz az egész, nem veled van a baj.

Először is próbáld meg el foglalni magad a suliban. Ha beszelgetsz valakivel sokkal gyorsabban telik a nap,de ha nincs kivel akkor hallgass zenét,nézz filmet szünetekben. Mikor már ezeket meg untam,én pl letoltottem a telefonomra vmilyen ismerkedos alkalmazast azon beszéltem angolul a barataimmal. Ne aggódj ha nincs közös tematok,csak látszódjon rajtad hogy nyitott vagy meg legyen egy kis határozottságod,próbálj segitokesz lenni így biztos nem keltesz rossz benyomást.


A másik: mikor haza érsz és fáradt vagy,egyél egy jót,nézd a kedvenc sorozatod,olvass,rajzolj,aludj néhány órát, bármi ami pihenteto és próbálj ne stresszelni a jegyeken mert ez is nagyon le fáraszthat.


Harmadszorra: koncentralj saját magadra,a feladataidra,célokra,hobbira, de ne érdekeljen mit beszélnek a hátad mögött az osztalytarsaid és a tanárok se,mert sajnos bárhova mész ilyen mindenhol lesz. Besavanyodott,befasult emberek

,akik kevés pénzért dolgoznak,nem szeretik a gyerekeket.


Én azt tanácsolom,ne válts iskolát,mert en már át mentem ezeken és sehol sem volt tartósan jobb. És próbálj lazább lenni,a jegyek miatt se izgulj,mert az hogy az iskolába hogy teljesítesz nem tudja az egész eletedet meg határozni. A mai oktatási rendszer nem képes életképes tudást adni. Nem tudom hanyadikos vagy,én most leszek végzős a gimiben. Azt mondanam utolsó két évben jobban figyelj oda a jegyekre,de ha nem megy semmigond,a legfontosabb a nyelvtanulás.


Kiprobalhatnad hogy milyen egy pszichológussal beszélgetni erről néhány alkalommal,de ezekre saját magadnak kell rajonnod,mert az hogy mennyit görcsolsz ezeken fejben dől el,nem azon hogy hány barátod van és milyenek a jegyeid.


Vegul:"Mit tudnék tenni hogy kicsit könnyebben ki tudjam bírni az iskolát?"


Röviden annyi hogy lazíts. Fogj fel mindent lazán.

2022. júl. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!