Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Manapság szoktak még szervezni...

Manapság szoktak még szervezni 5-10 éves osztálytalálkozókat/érettségi találkozókat, vagy már nem divat?

Figyelt kérdés

Azt még el tudom képzelni, hogy a 30-40-50 éveseket ma is megszervezik, de arra kíváncsi lennék, hogy az ilyen 5 éves, meg 10 éves érettségi találkozók szoktak még lenni manapság?

Vagy már egyáltalán nem divat?


Vannak itt olyanok, akik az utóbbi 10 évben érettségiztek? Nektek volt szervezve osztálytalálkozó? Illetve mennyire tartják egymással a kapcsolatot a volt osztálytársak?


Milyen okok állhatnak amögött, ha manapság már nem szervezik meg a "fiatalabb" generációk ezeket az évfordulós találkozókat? Mindenki tud mindent a másikról? Vagy más oka van? Mit gondoltok?


Nekem idén lenne az 5 éves, de semmi infó róla. A közelmúltban véletlenül összefutottam egy osztálytársammal, azt mondta, hogy még az ilyen 3-4 fős találkákat se tudták összeszervezni. Másik 2 ismerősömnek - az egyiknek tavaly lett volna, a másiknak szintén idén az 5 éves - sem volt.


Innen a kérdés. Mennyire jellemzőek manapság az 5-10-esetleg 15 éves osztálytalálkozók?



2022. aug. 30. 13:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Nekem általános iskolás többször is volt nagy sikerrel, de a középiskolás az első próbálkozásnál kudarcba fulladt.

Én arra gyanakszom, hogy azért, mert az általános iskolában összetartóbb, zártabb közösségünk volt. A középiskolai osztálytársaimmal inkább laza "munka"kapcsolatunk volt, mindenki a tanulás miatt választotta azt a sulit, nem a társaságért.

2022. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk az 5 éves általános iskolás meg volt tartva, a 10 éves viszont pont a COVID idején lett volna esedékes, és nem lett megszervezve se akkor, se később.


Az 5 éves középiskolásra nem mentem el, mert akármilyen bugyután hangzik, rosszul éreztem magam amiatt hogy még nincs meg a diplomám (azóta meglett azért:) De mint utólag megtudtam, nem lettem volna egyedül ezzel.


Nem furdal a kíváncsiság, hogy vajon ki házasodott meg, kinek van gyereke, mert ha eszembe jut hogy kivel mi van, azonnal meg is nézhetem a Facebookon. Kisebb szükség van ezekre a találkozókra a mai világban.

2022. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%

10 éve ballagtam középsuliból, semmi hír hogy lenne találkozó.

Sok értelme amúgy se lenne, az osztály több mint fele külföldön él.

2022. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk lett volna, de semmi sem lett belőle (középsulis).
2022. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálam semmi sem volt se általános se középsulis. Vagy csak engem nem hívtak.
2022. aug. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
86%
Hamarosan az 55. lesz.
2022. aug. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

26 vagyok, 5 éves találkozónk volt. De csak face-n szerveztük, van egy csoport amiben az egész végzett osztály benne volt. De egy csaj pl önként kilépett, neki nem szólt senki. Csomóan meg simán nem jöttek el, kamu kifogásokkal. Tanárok közül csak az ofő volt ott, nem tudom másnak szólt-e valaki.

Egy kocsmába szerveztük, nem volt túl formális esemény. Az ofőn láttam is,nehogy azért ő nem ilyenre számított.

2022. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig egy viszonylag jó osztalyközösség volt, ezért volt meglepő, hogy sokan nem jöttek.

Sok baráti kapcsolat meg is maradt, én 4 emberrel vagyok szorosabb viszonyban a gimis osztályból, akikkel amúgy is jóban voltam. Másokról is úgy tudom, hogy akik a gimiben barátok voltak, azok meg is maradtak. De sokan teljesen eltűntek.

#17 voltam

2022. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

öt éves találkozó lett volna 19ben, de végül ne sikerült összeszervezni, meg nagyon igény se volt rá... rengeteg ember külföldön van, senki nem idő- és pénzmilliomos, hogy csak úgy leutazzon a szülővárosába, meg mert amúgy jó kis közösség volt, és sok akkori barátság megmaradt, akikkel ugye azért mindenki igyekszik néha találkozni, nincs nagyon értelme egyszer szertartásosan is összeülni, főleg azokkal, akikkel okkal nem tartod a kapcsolatot.

mondjuk én amúgy se mennék, én voltam az egyik "csöndes, csúnya, szemüveges" jókislány, akitől mindenki várta hogy majd milyen ügyes lesz és szép karrierje lesz, amire büszke lehet a papája és a volt tanárai. nem mennék el, mert nincs idegzetem és diplomáciai készségem a pletykáláshoz meg dicsekvéshez, hogy ki milyen ügyes meg meddig jutott az életben, nem szereztem csilivili diplomát (alapot se, nemhogy mestert), nincs fantasztikus lakásom, jegygyűrűm, nekem nincs mivel fevágósat játszani. meg ha lenne is kicsit gyerekesnek tartom a dolgot. a magam életével boldog vagyok, a barátaimé érdekel, de róluk úgyis tudok, idegen emberek egójához meg nincs kedvem.

2022. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most volt az öt éves gimis találkozó, de csak az osztály kb. 40 %-a jött el. Nyilván voltak akiknek rossz volt az időpont és olyanok is, akik nem akartak jönni. Az ofő részt vett rajta. Én jól éreztem magam, sokat beszélgettünk. Arról tudok, hogy a gimimből a párhuzamos osztály is megtartotta az öt évest. A szervező páros már előrevetítette, hogy a 10 évest is meg fogja szervezni, persze jöhetnek olyan élethelyzetek, hogy végül nem lesz, ki tudja?
2022. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!