Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Manapság szoktak még szervezni...

Manapság szoktak még szervezni 5-10 éves osztálytalálkozókat/érettségi találkozókat, vagy már nem divat?

Figyelt kérdés

Azt még el tudom képzelni, hogy a 30-40-50 éveseket ma is megszervezik, de arra kíváncsi lennék, hogy az ilyen 5 éves, meg 10 éves érettségi találkozók szoktak még lenni manapság?

Vagy már egyáltalán nem divat?


Vannak itt olyanok, akik az utóbbi 10 évben érettségiztek? Nektek volt szervezve osztálytalálkozó? Illetve mennyire tartják egymással a kapcsolatot a volt osztálytársak?


Milyen okok állhatnak amögött, ha manapság már nem szervezik meg a "fiatalabb" generációk ezeket az évfordulós találkozókat? Mindenki tud mindent a másikról? Vagy más oka van? Mit gondoltok?


Nekem idén lenne az 5 éves, de semmi infó róla. A közelmúltban véletlenül összefutottam egy osztálytársammal, azt mondta, hogy még az ilyen 3-4 fős találkákat se tudták összeszervezni. Másik 2 ismerősömnek - az egyiknek tavaly lett volna, a másiknak szintén idén az 5 éves - sem volt.


Innen a kérdés. Mennyire jellemzőek manapság az 5-10-esetleg 15 éves osztálytalálkozók?



2022. aug. 30. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Az 5 éves elvileg volt,a 10-es jövőre lesz ,de nem fogok arra se elmenni,pont lesz@rom kivel mivan.
2022. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
13%
Fiataloknál már egyáltalán nem szokás.Inkább összeülnek egy fortnajt partira
2022. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

30 évestől írod, hogy még mindig szervezik, mi alapján feltételezed, hogy aki 10 éve érettségizett, vagyis ma kb. 28 éves, az már nem tartja meg?

Egyébként az elmúlt 2 és fél évben értelemszerűen megritkultak az összejövetelek, és talán ma többen mennek ki külföldre. De ha biztos választ keresel, akkor az ismerősödet kérdezd, miért nem sikerül valamit megszervezni.

2022. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Szoktak, de az esetek többségében az osztályok egynegyed része szokott elmenni rá...
2022. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
98%

5 évenként szoktuk megszervezni. 41 éves vagyok.

Szerintem ez az adott osztálytól függ, nem az életkortól, és nem is attól, hogy most éppen mi a szokás.

Pl. szüleim sose jártak osztálytalálkozóra. Soha nem is volt nekik rendszeresen.

Egyik volt munkatársam (már nyugdíjas) tavaly ment az 50 éves osztálytalálkozójára :) És mindig megtartják 5 évente.

2022. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk idén lesz a 20 éves. Eddig is mindig megszervezték 5 évente, de csak az elsőre mentem el. Azt hittem, felnőttek azóta az emberek és normálisabbak lettek, de pont ugyanolyan csicskák, úgyhogy engem azóta nem érdekel ez a bohóckodás.
2022. aug. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk egyetlen osztálytalálkozó volt, a 10 éves, de arra se jött el egy csomó ember.

Se előtte, se utána nem volt. (Ez középiskola)


Általános iskolás sosem volt.

2022. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk általános iskolás csak kétszer volt. Nem volt rossz, így igazából nem tudom, hogy miért maradtak el.

Középiskolás van 5 évente. Csak egyszer nem vettem részt rajta, mert nem voltam éppen itthon. De a többin részt vettem, és jól is sikerültek.

2022. aug. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 2 éve lett volna a 10 éves, és 30 vagyok :D szóval a matekot még gondold át.

De nem, nem szervezett senki se 5 évest, se 10 évest, és nem hiszem, hogy a későbbiekben lenne rá igény.

Az osztálytalalkozók szerintem úgyis csak arról szólnak, hogy mindenki előadja mennyire sikeres lett, felvágjon valamivel... Ma erre már ott a Facebook, és Facebook már 10 éve is volt :P bár igaz akkor még fekete fehér volt (poén)

2022. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
95%
Megpróbáltuk az 5 évest, nem jött össze mert alig reagált bárki.
2022. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!