Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy álltok az egyetemen...

Hogy álltok az egyetemen ahhoz a kérdéshez, hogy adjatok-e másnak jegyzetet?

Figyelt kérdés
Kiknek adtok? Bárkinek? Csak a barátaitoknak? Csak azoknak, akik szorgalmasak, és tudjátok róluk, hogy tanulnak? Például adtok azoknak, akikről tudjátok, hogy lett volna lehetőségük tanulni, de inkább csak buliztak? Vagy éppen nem adtok senkinek?

2022. szept. 3. 15:44
1 2
 1/16 franciasrac ***** válasza:
100%
Mindenki azzal tanul amit jegyzett, de szívesen segítek bárkit ha kéri tőlem
2022. szept. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálam az volt az alapszabály, hogy egyszer-kétszer bárkinek szívesen adok, aki kér. Én is volt, hogy kértem ennyiszer jegyzetet egy félév alatt, és bárkivel megeshet, hogy nem tud egy-egy órán részt venni. De amikor valaki a kéregetésen kívül soha egy szót nem szól hozzám, jóformán nem is köszön, viszont hetente ír, hogy "Szia! Mizu? Át tudnád küldeni az xy órai jegyzetedet?", akkor max. 3-4 alkalom után meg szoktam ezt unni. Meg volt olyan csoporttársam, aki alapból nem túl gyakran járt órára, amikor pedig mégis bejött, akkor beült az első sorba laptoppal (egy olyan szakon, ahol a többség nem így jegyzetel), és látványosan facebookozott az egész előadás alatt. Például neki sem küldtem jegyzetet miután rajöttem, hogy ezt csinálja.

Összességében tehát szívesen segítek másoknak, de nagyon nem szeretem, ha hülyének néznek és kihasználnak.

2022. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Én mindenkinek adtam, aki kért tőlem. Előfordul, hogy nem tudsz bemenni egy órára, nem tudsz jegyzetelni, nem érted stb., ilyenkor nagy segítség tud lenni. Nekem ez nem jelentett semmiféle negatívumot, magamnak úgyis mindig jegyzeteltem és sosem éreztem magam kihasználva sem, így nem láttam benne problémát.
2022. szept. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
14%
Annak adok, akiról tudom, hogy azért kell neki, hogy éppen csak menjen át, és nem veszi el a tandíjmentes helyemet.
2022. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a középiskolában a fél osztály rajtam élősködött, és én jóhiszeműen adtam is nekik jegyzeteket, tételeket, komplett füzeteket a nagy büdös semmiért cserébe (sőt, néhányat vissza sem kaptam soha), az egyetemen úgy döntöttem, hogy csak kompenzáció ellenében kaphatnak bármit is. Nyers órai jegyzeteket csokiért árultam, a kidolgozott tételekért többet kellett tenni. Azoknak elvből nem adtam semmit, akik passzióból b'sztak volna bejárni az órákra, de állandóan picsogtak a levelezőlistán, hogy valaki adjon nekik jegyzeteket.
2022. szept. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

Idén kezdek, szóval látatlanban véleményezek egyenlőre.

Én annak adnék, aki azért nem jár be, mert elméleti órája ütközik gyakorlattal, és a gyakorlatra jár be, mert arról csak hármat lehet hiányozni.(Nekem van egy csomó ilyenem) Meg azzal, akihez én is fordulhatok, vagy ritkán kér. De például az egyetlen olyan személlyel, aki ugyanazzal a szakpárral van tanárin és most kezd, mint én, gólyatáborban megbeszéltük, hogy ha két elmélet ütközik akkor felváltva vagyunk az órákon és jegyzetet cserélünk.

Szerintem az ilyenek működhetnek. Ezek nem kihasználás alapúak, amiknek a lustaság a motivációja.

Aztán az meg már más kérdés, hogy én tökre nem tudok semmire nemet mondani.

Mondjuk a kézírásom néha olvashatatlan. :D

2022. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

Sztem mindenkinek az érdeke hogy elérhetőek legyenek a jegyzetek és információk, egyetem és középiskola más világ.


Én bárkinek szívesen adtam bármit egészen addig amíg megkaptam én is ha valamire szükségem volt. Akár kidolgozásról akár jegyzetről akár infóról volt szó. Nem egyszer mentette meg az én seggemet az hogy utolsó pillanatban kaptam valakitől kidolgozást mert nekem erre már épp nem volt időm.(és én is másnak)

Bejárni én sem jártam be mindenre mert minek ha nem érdekel az adott tárgy és nem tudok figyelni. Viszont ha bementem valamire akkor ahogy említettem bárki ha kérdezett szívesen válaszoltam.

2022. szept. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%

Ha kérnek akkor általában adok jegyzetet. Nyilván azt én sem tolerálnám, hogy kihasználnak de ilyenre még nem került sor.


Ismeretlenek szinte sosem írtak rám azzal, hogy dobjam már át a jegyzetet, mind kizárólag ismerős/barát volt.

2022. szept. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A jegyzetek nálunk közösek. Bárkinek adok bármit (kivéve olyan dolgozatot, amire külön megkért a tanár, hogy ne). Én is kapok. Akár kérés nélkül is. Nem is értem miért kell ezzel irigykedni. Házit is, beadandót is simán küldök. És kapok is. És ez minden résztvevőnek jó üzlet többnyire. Pl én tudom a kettes házit, ő tudja az egyest, ketten együtt mindent tudunk.

(Nálunk amúgy kb mindenki rendesen bejár, illetve gyakran van jegyzete a tanárnak is)


Idegenek nekem se írnak, de csak mert mindenkit ismerek a szakon, az alsóbbéveseket is.

2022. szept. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Aki álnéven kért annak nem adtam azt se tudtam kicsoda.
2022. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!