Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha annyira rosszul keresnek a...

Ha annyira rosszul keresnek a tanárok, akkor erre egy pedagógus házaspárnak honnan van pénze?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok és az ofőm mesélte pénteken, hogy Mexikóba mennek a nejével a téli szünetben. 3 éve meg egy Ázsiai tengerparti szigeten voltak (láttam a Facebookon).
2022. szept. 4. 12:02
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Felesége is pedagógus, tanító.
2022. szept. 4. 12:02
 2/23 anonim ***** válasza:
81%
Biztosan adnak különórákat.
2022. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Tegnap a rádióban egy tanár arról beszélt, hogy szinte az egész világot bejárta. Biztos máshonnan is van bevételük, vagy örököltek, ilyesmi.
2022. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Mexikó, Ázsia... Ezek eléggé olcsó helyek..

Az utazás drágább, mint maga az ott lét..

Nem azt mondom, hogy nem kell hozzá X összeg, de messze nem annyira van rá szükség, mint amennyit te elképzelsz.

2022. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom, olyan egzotikusnak tűnnek. Mármint Horvátország tuti olcsóbb. :D Én meg még csak ott voltam tengerparton.
2022. szept. 4. 12:19
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Lehet ingyen is utazni, egy tanár simán mehet kb bárhova önkéntesnek, neki még utazást, szállást és ellátást is fizethetnek.

Viszont inkább válassz “jó” szakmát. Hajózási technikusként rájöttem igazából milyen kicsi is a világ..

2022. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Hát pont mexikó nem egy drága hely, mondhatni átlag alatti.

Meg nem minden tanár keres rosszul, sok helyen keresnek átlag felett, vagy adnak különórát, amire mindig van kereslet. Vagy tényleg, örököltek... akármi lehet.

2022. szept. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Én Ázsiát olcsóbbnak gondoltam mint Mexikót...oda sosem vágytam, de Mexikó miatt eléggé irigy vagyok. Xd

Nem akartam tanár lenni, nem azért kérdeztem.

2022. szept. 4. 12:22
 9/23 anonim ***** válasza:
84%
Ha az embernek van saját ingatlanja és nem a lakhatás viszi el minden pénzét, akkor azért simán marad annyi, hogy elmenjen pár évente 1-1 nagyobb utazásra.
2022. szept. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

Ha a tanárod 50+ és hitelmentes kecójuk van és gyerekek, vagy élősködő felnőtt gyerekek nélkül élnek, akkor azért összetudnak tenni egy ilyenre, főleg, ha mellette magán tanít.

A felesége mit dolgozik? Ő is kereshet jól.

A gond az, hogy a kezdő tanár 200-at keres, sokaknak albérletben kéne ebből élniük, ezért inkább mennek máshova, elhagyják a pályát. 30 év tapasztalattal jobb a fizu, már megteremtett, vagy örökölt hitelmentes lakással mások a körülmények.

Csak a generációs szakadék miatt nem lenne baj, ha nem 60 lenne a tanári átlagéletkor, meg eleve van az a rossz szokásuk a tanároknak is, hogy idővel meghalnak tehát előbb utóbb elfogynak.

Ezért balhéznak, a fiatalok pedagogusoknak, és a középkorú gyerekeseknek, ahol a pár sem keres jól, élhetetlen a modell. Ők hidd el nem nyaralnak horvátban se.

2022. szept. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!