Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek reális itthon,...

Szerintetek reális itthon, egy indirekt beszerzési vezető, évi 280 millió USD elköltésért felel, hogy alapfizetés+egyéb (autó, lakhatási támogatást, szépkártya, egyéb kiegészítések), havi bruttó 3m forintnak megfelelő juttatást kapjon?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 20:26
 1/7 A kérdező kommentje:
Mielőtt, betámadtok én csak egy egyszerű junior indirect sourcer vagyok, csupán kiváncsi vagyok, hogy ez tényleg reális lehet-e , főleg , ilyen "relatív" kevés managed spending mellett.
2022. jan. 7. 20:27
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen reális.
2022. jan. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Ugyan fogalmam sincs, hogy milyen szakmáról beszélsz, de úgy gondolom, hogy nem elszórnia kell a pénzt, hanem a lehető legjobb döntéseket hozza meg matematikailag.


Ha lenne 2 alkalmazottam (vagy akár könyvelőm), aki tudna spórolni annyit, hogy az nem menne semminek a rovására, és sokkal több pénzt tud megmaradni a munkája miatt a cégben, akkor bármennyit kereshet, amennyit kifizetnek neki. Akár jutalék alapon is, év végén.


Például, ha előző évben 280 millió dollár volt a kiadás, és mondjuk 330 millió dollár a bevétel, akkor volt egy jó éve a cégnek.

Viszont, ha jön egy ötlet, ami miatt ebből a 280 millióból csak 278 milliót kellett kifizetni, bevétel megmaradt 330 millió, akkor a magas pozícióban lévő ember munkája miatt, nyert a cég 2 millió dollárt.

Amiből nem fáj nekik kifizetni ezt a havi 10.000dollárt, amit írtál, ami évi 120.000dollár.


Én azt gondolom, hogy aki ilyen összegekkel foglalkozik, és jól kezeli, jó a tőke menedzsmentje és minimalizálja a kockázatot, megérdemli a nagy fizetést.


Én például bróker vagyok, és pénzintézet tőkéjét kezelem.

Nem vagyok egyáltalán nagykutya, én jelenleg egy 1.2 millió dolláros számlát kezelek, viszont a fizetésem a fent említettnek a legrosszabb hónapomban is 3x-osa volt, előző évben, de volt olyan hónapom, amikor megkerestem a fent említett vezető éves fizetését egy hónapon belül.


Furán hangzanak ezek a számok egy olyan embernek, aki sosem forgatott nagy összegeket, nekem is hihetetlennek tűnt 5-7 évvel ezelőtt, amikor havi 300-400 ezer nettóért dolgoztam a szakmámban heti 50-60 órákat, gyakran éjszakai műszakban, de minél értékesebb, amit csinálsz, és minél több a profit, annál több tud csepegni az alkalmazottaknak.


Az én cégemnél például nincs szabály a munkaórára. Annyit és akkor dolgozok, amikor akarok. Viszont ha az általam kezelt tőkéből veszítek 10%-ot, kirúgnak.

És mindegy, hogy mennyi profitot tudok hó végére kitermelni, annak a 70%-át kapom fizetésnek, és 30% marad a cégben.


Nem tudom jelenleg hányan vagyunk, mert otthonról dolgozik mindenki, de a cégnek lecsekkoltam az éves adóbevallását, és ezzel a 30%-kal is évi 181 millió dollárt profitált a cégem, es 2 tulajdonos van, akiknek semmi dolguk, mert automatizálva van minden.


Ezt csak azért írtam le, hogy visszakérdezhessek nálad.


Szerinted reális, hogy valaki 0 munkaórával ki tudna venni a cégéből évi 90,5 (181/2) millió dollárt, passzív jövedelemként? (Bár nem teszik, mert visszaforgatják évről évre a nagyrészét, és keresnek további brókereket)

2022. jan. 8. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

A kérdésre a válaszom: szerintem kevés ez a fizetés ekkora felelősség mellett...


Más: Kedves 3-as, mi ez a cég? Magyar?

2022. jan. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

#4

A kamugyárban.

Egyrészről nincs olyan brókercég ami havi szinten számolná a profitot és adná a jutalákot, másrészről nincs olyan vadmarha cég, ami 70%-os jutalékkal dolgozik. Csak a srác kicsit sokat nézte a wall street farkasát...

2022. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

5# van cég, ami 2 hetente fizet és 80%-ot ad. Az, hogy tudatlan vagy, ellenben szög egyenesen állítasz dolgokat amiről fogalmad sincs, erős párosítás.

Srác segíteni akar és 0%-ra értékelitek a válaszát… szerintem ezek után telibe szarik majd rátok, legalábbis remélem.

Örülni kéne neki inkább, ha válaszol itt egy ilyen ember.

2022. jan. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Quant trader pl csak a sikeressége alapján kapja a bónuszokat, na ha ott jó vagy rohadt nagyot lehet szakítani
2022. jan. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!