Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Érdemes így korrepetálnom őt?

Érdemes így korrepetálnom őt?

Figyelt kérdés
Tartok korrepetáló órákat reál tantárgyakból. Van egy diákom, aki kicsit elszomorít, dühös vagyok magamra és rá is. Most kamasz és félek, hogy rossz úton indult el. Már másfél éve jár hozzám, eddig lelkes volt és tiszteletet mutatott, ezzel szemben most állandóan lemondja az órákat, ő kéri, hogy tartsuk aztán késik fél órákat, ha próbálom elmagyarázni és kérem, hogy figyeljen akkor sem tisztel meg a figyelmével. Ismerem a családi helyzetét kiegyensúlyozott élete van, nem ennek hatására lett ilyen. Néha nagyon tiszteletlen olyan, mintha én küzdenék érte és elvárja, hogy én oldjak meg mindent helyette(persze nem teszem). Elszomorít, hogy ezt teszi velem és magával is. Egyszer leültettem megbeszélni ezt vele, hogy ez az óra miatta van és azt szeretném, ha minnél többet tanulna tőlem, szeretném, hogy jól menjen neki.Próbálok nem nyomást helyezni rá, de néha úgy érzem kihasználja a kedvességem és magasról lesz*rja, hogy érti-e vagy nem az adott dolgot. Nem tudom mit kezdjek a helyzettel, próbálom érdekessé tenni az anyagot, sok energiát fektetek bele, de van mikor utolsó ponton mondja le az előre megbeszélt órát. Szerintetek mit csináljak? Mit lehet evvel kezdeni?

2022. nov. 19. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
En nem vallalnam
2022. nov. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes.
2022. nov. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A szülőkkel beszéltél már?
2022. nov. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is korrepetálok, igaz, jellemzően egyetemjstákat. A helyedben jobban meghúznám a határokat. Ha nem mondja le az órát 24 órával előtte, akkor ugyanúgy kiszámlázom a teljes árat neki. És amennyit késik, annyival kevesebb ideje marad tanulni, mert utána 10 perccel jön a következő ember. Ne szórakozzunk már egymás idejével...


A többi nem az én feladatom, hanem a szüleié. Nem vagyok sem az anyja, sem a terapeutája. Nálam az órák úgy zajlanak, hogy van egy problémakör, amin dolgozunk, erre többféle módszert kínálok fel, azt fogjuk csinálni, amit a diákom preferál. Ha csak konzultálni szeretne, "lefelelni" nálam, akkor beszélgetünk, ha hoz zh-kat, akkor megoldjuk azt, ha online akar órát venni, akkor online tartjuk, ha hajlandó házit csinálni, adok szívesen házit, amit aztán leellenőrzünk. Ha nem tudja, mit akar, akkor belőjük a célt közösen és én találok ki neki valami tanulási tervet. Mindenki annyit visz haza, amennyit akar. Aki azért jön, hogy ökörködjön és flegmázzon, az ugyanannyit fizet, mint aki végigpörgeti azt a 90-120 percet, amire befizetett. A lehetősége mindenkinek megvan arra, hogy a legtöbbet kihozza belőle. Volt, akivel daráltuk a feladatokat, mint az állat, volt akivel sokat lelkiztünk és beszéltünk általánosabb dolgokról. Ez ilyen.

2022. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Minel rosszabb egy gyerek annál nagyobb problémai vannak.


Van neten vmi meghato "olvasat" erről.


Mikor egy diákot mindenkinkinezett magatartasproblémás volt caellengő stb

Mindenki kikerulte csak a suidásokat kapta

Egyetlen eg, tanár hitt csak benne.


Es ez olyan sokat jelentett neki hogy felnőve kikovácsolta magát nagyemberré. És visszament ahhoz a tanárhoz megköszönni, hogy ő hitt benne.


Nem konnyű a kamaszokkal amugy

Bagdi Emőke előadását javaslom


De lemondgatsz rola, nem életfeladatod a "mentés"

2022. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

*szidásokat kapta


Bocsi az elütésekért

2022. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korrepetaló tanar feladata, hanem a szüleié, hogy megneveljék. Nem éri meg azt a pár ezrest pláne ha le is mondogatja és ezzel anyagilag is megkárosítja a tanárt, meg az idejével is játszik.
2022. nov. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Légy egy kicsit szigorúbb ha úgy adódik a helyzet és mond meg neki hogy már csak két lehetősége van, aztán kereshet mást.
2022. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Vagy a szüleit is átvágja, vagy otthon ez a minta. Egyik esetben sem tudsz tenni ellene. Szépen lemondod a diákot a szülőknél. Ha megkérdezik miért, elmondod ugyanezt
2022. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, nekem az első alapelvem a diákjaimmal kapcsolatban, hogy akarják. Ha nem akar fejlődni, akkor én sem tudok segíteni. Ha ötösre áll, ha egyesre, ez már teljesen lényegtelen, ha szeretne jobb lenni, akkor tudok segíteni.

Az elmúlt hetekben jópárszor így jártam, hogy a megbeszélt órán nem jelent meg az illető, aztán rájöttem arra, hogy igazából nem nekem kell ezen idegeskednem... Felhívtam a szülőt, megmondtam neki, hogy most (először és utoljára) nem kérem el a pénzt a meg nem tartott óra miatt, ha bepótoljuk valamikor. Jobb esetben ilyenkor a szülő fogja kellemetlenül érezni magát és fogja rábírni arra a gyerekét, hogy legyen ott és időben legyen ott. Ha nem... hát akkor könnyes búcsút kell venni egymástól. Szerintem te is találsz annyi diákot magadnak, amennyit csak szeretnél.

2022. nov. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!