Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Évfolyamtársaid (levelezőn)...

Évfolyamtársaid (levelezőn) barátságosan, ismerkedni akarón viszonyultak hozzád és egymáshoz? Vagy levelezőn már semmi igény a nappalihoz képest barátságok kialakítására, csak lemegy az adott tömb anyaga és mindenki irány haza? Egy mondat még lent.

Figyelt kérdés

Inkább Debrecen (esetleg még Nyíregyháza) érdekel, azon belül bölcsész és pedagógus (volt, vagy akár jelenkori) hallgatók véleménye érdekel.


(Félreértések elkerülése végett: nem összehasonlítani szeretném a különböző intézményeket, hanem azt szeretném tudni, hogy ahová jártál, vagy jársz, ott milyenek a viszonyok. Feltételezem, ha idősebb, nem pedig csak huszonéves az adott "diák", akkor a munka és/vagy család miatt a többség csak órákat látogat, aztán rohan haza.)



2022. dec. 14. 18:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Inkább egymást segítő szövetségesek az emberek felsőoktatásban, mintsem barátok.

Összetartanak a klikkek egészen a záróvizsgáig, utána a többség szétszéled.

2022. dec. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

én Óbudai egyetemen vagyok levelezős.

mindenki leszar mindenkit

2022. dec. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Beszélgettünk egymással szünetekben, alap dolgokat tudtunk egymásról (pl. kinek van gyereke), aki nem kocsival járt, az utána közösen utazott haza vonattal. De barátságnak ez azért messze nem nevezhető, soha nem szerveztünk közös programot, és amióta nem járok oda, egyikükről sem hallottam.

Pázmány BTK (Piliscsaba)

2022. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
PTE-KTK-n csináltma levelező mesterképzést. Barátságok nem születtek, de társalgás volt, és olyan 3-4 kocsmázás is volt a 2 év alatt, utána szétszéledés. Megjegyzem, olyna 25 fő körül lehetett az évfolyam létszáma, tehát nem voltunk sokan, és csak kevés óra volt más szakosokkal (valami matekos-opkutos, kvázi alapozó tárgy rémlik ilyen, más talán nem is volt)
2022. dec. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Tehát az ismerkedés és esetleg barátságok kialakulása (akár közvetetten, tehát pl. egy-egy kolis összeröffenésnél valaki odavisz egy-két másik valakit, stb. ilyesmik során) ez marad egyedül a nappali képzések "érdeme"?


Ha igen, nappalin (már ha csoda folytán úgy alakulna) milyen lehet harminc felett negyven alatt beiratkozni a fiatalabbak közé? Furán, vagy még inkább viccesen vennék szerintetek? (Ha X idő után ez nem fenntartható, még mindig át lehet iratkozni levelezőre.)

2022. dec. 14. 19:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon fura 30 felett nappalin a 18 évesek társaságát keresni. Előfordulhat, hogy valaki ennyi idősen oda jár, de a társaságból ki fog lógni.

Én most 37 vagyok, egyáltalán nem vágyom a 18-20 éves egyetemisták életét élni. Megvolt az is, jó volt, de már egész más a prioritás. Hülyén is venné ki magát.

2022. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek ugyanaz az élete, mások a stációk. Szerintem max. az életkor miatt lógna ki. Kérdés: jó értelemben bohókásan, vagy inkább rossz értelemben furán?
2022. dec. 14. 20:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Személyiségfüggő is, de inkább az utóbbi.
2022. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

levelezőn végeztem az MSc-t egy árva embert nem ismertem név szerint a két év alatt meg, kapcsolat mindenkivel NULLA.


És jön az igazi hab a tortán: a munkahelyemen olyannal kerültem össze akivel együtt jártam elvileg a képzésre. Egyszer nem láttam, se ő engem, de ő is ott és akkor végzett mint én.

ennyit a levelezőről.

2022. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Annyit még hozzáteszek, hogy egyszer volt csapatmunka is egyik tárgyból, szóval ott mindenképpen csapatot kellett alakítani.


Most egyébként estin tanulok mást, itt ez teljesen együtt van a nappalisokkal, ez is MSc, tehát nem 18 évesekkel vagyok harmincasként, de 22-25 évesekkel igen, illetve volt olyan hogy BSc-s tárgyat kellett megcsinálnom szakirányos előfeltétel miatt,vés a gyakvezető egy másodéves BSc hallgató volt, korosztályban kis túlzással gyerekem lehetne.

2022. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!